Van Depremi

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde evrensel-insan tarafından oluşturulan Van Depremi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,478 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Van Depremi
Konbuyu başlatan evrensel-insan
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot
E

evrensel-insan

Ziyaretçi
Aslinda deprem konusunda, bu konuya yanasimdaki cagdaslik ve insana onem verme konusunda, "deprem cografyasi" ve "deprem ile yasamayi ogrenmek/bilmek" konusunda ve deprem yasamislara her turlu maddi manevi gereksinimlerini karsilama konusunda, "asil yikanin doganin depremi degil de, insanoglunun insa ettigi yerlesim yerleri olmasi" konusunda, bu depremi bir sov haline getirmek, toplanan paralarin yerine ulasip/ulasmamasi ve deprem malzemelerinin yagmalanmasi, devletin ve hukumetin genelde bu konu ile ilgili yaptiklari/yapmadiklari konusunda, depremzadelere uygulanan her turlu muamele, verilen deger ve onem ve hatta tedavilerinde talep edilen ucreter konusunda, deprem vergisi ve bu verginin nelere harcandigi konusunda, depremden her turlu politik/ekonomik cikar elde etmek konusunda v.s. Tabi sizlerinde bu siralanan konular disinda ekleyebileceginiz deprem ile ilgili her konuda.

Bu baslik aslinda "bu konular site yazarlari ve okurlari tarafindan degerlendirilsin ve ortaya konsun", diye acildi.

Benim deginecegim konu ise, ilk Van depreminden sonra, bir devlet ve hukumet bakaninin cikip "evleriniz guvencededir, binalar saglamdir. Evlerinize geri donebilirsiniz" dedikten ve arkasindan yasanan 5.6 siddetindeki depremin evleri ve yerlesim yerlerini yikip bir suru vatandasin hayatini kaybetmesi. Buna paralel olarak ta, Van'daki evlerin ana mutahitlerinden olan bir hukumet yanlisinin, toplanan yardimlarin dagitilmasi konusunda kurulan komisyonun baskanligina getirilmesi.

Ayrica isteyenler bu deprem yardimlari konusunu, deniz feneri olayi ve yardim kurumu ile de birlestirerek degerlendirebilir.

Ben sadece bir gozlem dile getirdim. Gelen yanitlar, gorusler ve yorumlar cercevesinde de, devlet kisiligi, hukumet sorumlulugu, insan ve insanlik vicdani ve hala bu sahislarin gorevlerinde kalmasini ve sanki hic bir sey olmamis gibi davranmasini ve van depremzedeleri ile kendi soylemleri arasindaki her turlu "yardim ulastirma/her turlu yardimin saglanmis olup/olmadigi " aciklama ve celiskisini de ayrica dile getirebiliriz.

Bu arada oradaki yapilan ve gozlemlenen yardimlarin her turlu kalite ve dayanikliliginin su andaki cografi hava sartlarina uygunlugunu ve yeterliligini de dile getirebiliriz.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar