unutamam...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde glsezinrs tarafından oluşturulan unutamam... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,061 kez görüntülenmiş, 17 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı unutamam...
Konbuyu başlatan glsezinrs
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

glsezinrs

Kahin
Yeni Üye
"Bırak Rasılı masılı! (B.Russel)Kim var senin arkanda? diye bağıran x'e, arkama baktıktan sonra dönüp:
-Kimse yok efendim? dediğimi...

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Buz gibi bir sabah ve metro ile okula dogru giderken arkadasimin

'Cok ama cok herseye yetecek kadar cok paran olsa ne yapardin Cagatay' sorusuna

-Hayal kurmazdim! cevabimi asla unutamam.

zeynep1

Felsefe.net
Yeni Üye
ben herseyi unuttugumu unuturum....

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Sarhoşken yaptığım hiç bir şeyi unutamamam ama unutmuş gibi yapmam gerektiğini de asla unutmam :S

Azadî

Üye
Yeni Üye
sarhoştum ,, hatırlamıyorum sözlerimi unutamam ))

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
"Unutamam seni, unutamam seni, unutuamam seni, unutamam" cok sevdigim bir sanat muzigidir.

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Asla unutamam türünden bir olay yaşadım dün gece;

Yurdumuz parmak izli sisteme geçti ve yoklamalar belli saatlerle, parmak iziyle veriliyordu. Yoklaması verilmeyenlerin ailelerine sms gönderilecekti. Dün sms paketleri alınmış ve yanlışlıkla tüm öğrencilere sms gönderilmiş ve bir anda tüm öğrencilerin velileri çocuklarını aramaya başladı. Herkes telefonda azar işitiyor (ben de dahil) "Oğlum, evladım bu saatte yurtta değilmişsin, mesaj geldi..." türünden azarlar yağdı her öğrenciye, çok komik bir olaydı.

Ve devamı da var;

Sabah nöbetçi hocamız da yaşananlardan rahatsız olmalı ki yemekhanede: "Hay ben bu sistemin..." diyerek cümlenin devamını boş bıraktı, ben de: "Aynen, aynen, dün gece babam da aynı şeyleri söylemişti." dedim. Hocam gülsem mi, ağlasam mı gibi bir ifadeyle gülümsedi.

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
Asla unutamam türünden bir olay yaşadım dün gece;

Yurdumuz parmak izli sisteme geçti ve yoklamalar belli saatlerle, parmak iziyle veriliyordu. Yoklaması verilmeyenlerin ailelerine sms gönderilecekti. Dün sms paketleri alınmış ve yanlışlıkla tüm öğrencilere sms gönderilmiş ve bir anda tüm öğrencilerin velileri çocuklarını aramaya başladı. Herkes telefonda azar işitiyor (ben de dahil) "Oğlum, evladım bu saatte yurtta değilmişsin, mesaj geldi..." türünden azarlar yağdı her öğrenciye, çok komik bir olaydı.

Ve devamı da var;

Sabah nöbetçi hocamız da yaşananlardan rahatsız olmalı ki yemekhanede: "Hay ben bu sistemin..." diyerek cümlenin devamını boş bıraktı, ben de: "Aynen, aynen, dün gece babam da aynı şeyleri söylemişti." dedim. Hocam gülsem mi, ağlasam mı gibi bir ifadeyle gülümsedi.

"Burasi Turkiye, burda her an hersey olabilir, sasmamak gerekir" deikten sonra,yine bir sanat muzigi ile konumuzu noktalayalim.:)

"Unutturamaz seni hic bir sey, unutulsam da ben!

glsezinrs

Kahin
Yeni Üye
Arkadaşım, arkadaşça dedi ki:
-Duygusal olma...Duyarlı ol!
-Ben kuyumcu terazisi değilim! dedim O'na...

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Unutulmaması gereken şeyleri unuttuğumda, unutulmayacak şeyler yaşadığımı unutmam... unutamam... unutturmazlar...

Beril

Üye
Yeni Üye
Yakın bir dostum olan felsefe öğretmenimle resim derslerine başlamıştık yıllar öncesince...Bir süre yürümüş epeyce yorulmuştuk.Çınar altında oturmuştuk .Birer çay içer, dinlenir hem de biraz laflarız diye düşünmüştük Öyle yorulmuşuz ki ;konuşamamıştık bir an bakışlarım gökyüzündeki pastel tonların birbirine karıştığı o renk cümbüşünde kayboldu; yoksa yaşamımda öylesine mağrur ve faziletli birinin
dostum oluşuna şükür mü ediyordu yüreğim ;yoksa her iki duygu sarmalına karışmış ruhumun dinginliği miydi saran beni bilemiyorum. Bir an hocam bana seslenmişti :
''_İnsan gökyüzündeki şu bulutları nasıl çizer bana anlatabilir misin ?diye sordu.Onun derinliklerinden gelen tınıyı işitmiştim çoktan.Bir soruyu soruş tarzı ve aynı anda insanı eğitip büken o esrarengiz yeteneğe aşık olduğumun farkındaydım.Ve bu yetenek öyle kolay kolay edinilecek bir mef'um değildi.Bunu kalbim içten içe bana fısıldıyordu Ancak onun hayata emeği, ziyadesinde hayatın önünde boynunu büküşü_ sümbül misali- yüreğim başaramıyordu bunu. Hep bir şeylerde bir yerlerde takılıp kalıyordum .Bu sefer tam anlamıyla bu yüce soru karşısında ona nasıl cevap vereceğim paniğine girdim gireceğim derken -bir anda kendimi onun yüreğinin kanatları altında ona cevap verir buldum kendimi :( Şu cevabı verdiğimi asla unutmam:'' Eğer bir bulut resmi çizmek istiyorsak hocam bulutu tüm yönleriyle uzun uzun izlemeli ve aslında ruhumuzun boşlukta bir bulut gibi özgürce süzüldüğünü unutmadan o resme devam etmek gerektiğini .İnanıyorum ki biz bir bulutun istençsiz özgürlüğünde hissedebilirsek kendimizi o resim olmuştur ''dediğimi unutmadım unutamadım.
Bana emek veren dostum, hocam nerede olursan ol.İstersen unut beni .Ama şunu sen de unutma.Emek verdiğin o hayatı başıma tac ettim.Sen gibi yürüdüm yürümeye azmettim .Bak dostluk şarkımız semalarda işitiyor musun?Ben işitiyorum hocam ama eskiden kalmayan tek şey var resimler,bulutlar konuşmuyor hocam

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Caktirmadan agzima birseyler tikistirmasini unutmam :)

glsezinrs

Kahin
Yeni Üye
:'' Eğer bir bulut resmi çizmek istiyorsak ... biz bir bulutun istençsiz özgürlüğünde hissedebilirsek kendimizi o resim olmuştur ''dediğimi unutmadım unutamadım.

"Bulut çizmek için bulut olmak gerek.."demişsiniz..Ben de bunu unutmayacağım...

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Dünyalar tatlısı siyah kedimin bana eşlik ettiği 14 yıl boyunca yaşattığı gerçek dostluğu asla unutamam, insan mıydı kedi miydi hiç çözemedim.

ls2

Kahin
Onursal Üye
alçaltıcı bir biçimde herşeyin- herkesin ''unutul''duğu bir dünyada olduğumuzu unutamam..

herşeyi boşa çıkaran beynimizin bu çalışma sisteminden nefret ediyorum. ya alışırsın ya ölürsün! prensibi bu galiba.. ve sanırım dedikleri gibi; bizi oluşturan küçük parçalar(hücre-gen) ne isterse o oluyor..biz bu bedenin neresindeyiz..

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Ruh sağlığı bozuk insanların çoğunlukta olduğu bir dünyada yaşadığımızı asla unutamam çünkü kazara unutmaya kalksam, mutlaka birisi çıkıp unuttuğuma pişman ediyor.:)

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Teşekkür ediyoruz güzel bir anlatım güzel bir konu.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar