Ülkede olay yaşanmaması

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde Neo tarafından oluşturulan Ülkede olay yaşanmaması başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,128 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Ülkede olay yaşanmaması
Konbuyu başlatan Neo
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan alpi

Neo

Yeni üye
Yeni Üye
Sözlükte gezerken denk geldiğim bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Ülkemizde neredeyse hergün olaylı geçiyor ama dün, 7 Nisan günü ülkemizde sorun olmadan günü kapattık. :)

Adliyeye silahla girip savcı öldürenler mi dersin...
Takım otobüsüne kurşun sıkanlar mı dersin...
Ülkenin yarısından fazlasında elektrik kesintilerimi dersin...
Sosyal ağların ülkede yasaklanması mı dersin...

Bu olayların hangisi avrupa ülkelerinde yaşanmış? Öyle bir ülke de yaşıyoruz ki ağlanacak halimize gülüyoruz.

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Bu olayların avrupa ülkelerinde yaşanmış-yaşanmamış olması ile dünyanın diğer ülkelerinde yaşanmış-yaşanmamış olmasının farkı nedir? Neden kriter avrupa ülkeleri?

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Bu olayların avrupa ülkelerinde yaşanmış-yaşanmamış olması ile dünyanın diğer ülkelerinde yaşanmış-yaşanmamış olmasının farkı nedir? Neden kriter avrupa ülkeleri?

Avrupa ülkeleri daha medeni bir yaşam sürüyorlar da ondan

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Ben avrupaya baktığım zaman kimin sırtına kene gibi yapışıp kanını emebilirim düşüncesinden başkasını görmüyorum. Kendilerinden başkasına ne bir incelik, ne bir kibarlık gösterdiklerini hiç görmedim. Tarih zaten bu avrupalıların barbarlığı ile dolu değil mi?

Almanya mı medeni? avrupanın en faşist devleti. Elini Türkiye üzerinden hiç çekmedi.
Hollanda mı medeni? Afrika ülkelerinin kan emicisi.
Fransa mı medeni? Afrika fransanın bir şehri gibi.
Danimarka mı?
Yunanistan mı?
Çek Cumhuriyeti mi?
Polonya mı?

Bunların hangisi medeni.

Ha bu arada medeni ne demek?

X

FAdmin
Onursal Üye
Siyasal olarak AKP'ye zamaninda inanip oy vermis, politika degisiklerinden sonra oy vermekten vazgecmis biri olarak bir degerlendirme yapayim ; Soyle birkac Avrupa ulkesine bakiyorum, mesela Yunanistan, adamlarin borcu 100 yillik gayrisafi millihasilasini gecmis. Bu ne demek biliyormusun? 100 yil boyunca butun Yunanistan hicbir masraf yapmadan, yemeden icmeden borcunu odese yine bitmiyor, geliyorum oradan bi Ispanya havasi aliyorum, adamlarda issizlik orani yuzde 25'i gecmis durumda ki ekonomist arkadaslar daha iyi bilir yuzde 10'un ustu ciddi bir tehlike arz ediyor.. adamlar olmus, aglayanlari yok, Suan turk tekstil sirketlerinin cogu o cok buyuk Dolce Gabbana, Gucci felan varya hani? Onlari rahat bir sekilde alabilecek maddi guce sahip durumda. Portekiz, Ingiltere, Irlanda gibi ulkeler ile alakali hic haber okuyormusunuz? hepsinin ekonomileri alarm veriyor, cok ciddi sekilde rasyonel veriler paylasabilirim isterseniz. Ingiltere Avrupa birliginden cikmak icin referandum yapti arkadaslar? Adamlar golge etme baska ihsan istemez mentalitesine gelmis birlige karsi :)

Avrupa dediginiz olgu Almanya olmus, bugun birlikten ciksa, gecmis olsun.. Rusya'daki cokuse deginmiyorum bile Avrupa birliginin disinda kaldigi icin.. Suriye'nin Irak'in ki bunlarda komsumuz hali ortada, Suriye'nin yeniden imari icin 100 sene lazim diye rapor acikladi BM.

Isvec, Norvec, Finlandiya, Danimarka gibi Iskandinav ulkelerinde boyle olaylar yasaniyor mu? Norvecli bir delinin okul basip 100den fazla cocugu oldurdugunu biliyormusunuz? :) he birde dunyada intihar orani en yuksek ulkeler nedense iskandinav ulkeleri.

Mehmet Akif ne guzel soylemis ;

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki fedâ?
Şühedâ fışkıracak toprağı sıksan, şühedâ!
Cânı, cânânı, bütün varımı alsın da Hüdâ,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüdâ.

Su yasadigimiz ulkenin kiymetini bilsek, ah bir bilsek..
Avr

esekherif

Filozof
Yeni Üye
Tarihin kırılma noktalarından birindeyiz..
Şeddatlar, Haman, Karun, Firavunlar, kime kaldı bu dünya.. ABD'ye, batıya da kalmayacak bu dünya..
Öyle zannediyorum ki, bizler bundan sonra servet ve iktidarla imtihan olacağız.
ABD derin bir kriz yaşıyor.. Temel kriz kapitalizmin krizi.. Bu yönü ile bütün Avrupa, Çin ya da tüm dünyadaki kapitalistler için çalıyor bu çan. Kapitalizm tüm kavram ve kurumları ile, bilimi, felsefesi ile çöküyor.. Ekonomisi, sanatı, ailesi, gençliği ile.. Ve bu çöküşü durdurmak artık mümkün değil. Kritik eşik aşıldı.
Eyaletler krizde.. Detroit sendromu aşılamıyor. Dünyaya yardım ettiğini iddia eden Amerika iflas eden belediyeleri bile kurtaramıyor. Koca AB Yunanistanâ€ââ€￾¢ı bile kurtaramıyor..
Siyah öfke günden güne büyüyor.. Ekonomik kriz en çok siyahileri ve yabancıları vuruyor..
Şimdi iflası geciktirmek, erteleme çözüm değil, aksine kriz daha da derinleşir. Şimdi olması gereken zararın neresinden dönülürse orasının kâr olduğunu görmek gerek.. Gelecek günlerin geçen günleri aratmaması için gerçeklerin görülüp ona göre davranılması gerek.. Güç gösterisinde bulunmak, meydan okumak batı için çözüm değil. Bunu görmeleri gerek.
BOP başlamadan bitti.. Çeyrek asırdır hayalini kurdukları, BOP çerçevesinde 20â€ââ€￾¢den fazla ülkeye yaymayı düşündükleri paralel devlet ve paralel din beklenmedik şekilde çöktü.
Çinâ€ââ€￾¢den nasıl kurtuluruz derken şimdi de Hindistan kendi başına yoluna devam edeceği bir olgunluğa ulaştı..
Rusya giderek Avrupa'dan uzaklaşıyor. Afrika uyanıyor.. Ne sopa, ne havuç kâr ediyor. Afganistan, Pakistan, Irak, Mısır, Yemen, Suudi Arabistan, nereyi tutarlarsa ellerinde kalıyor.. BM umutsuz vaka. NATO giderek daha işlevsiz hale geliyor.. ABD ile AB arasındayı uyum ve işbirliği gelecek için umut vaad etmiyor..
Anlayacağınız, dinleri, felsefeleri mahvoldu. Sağlıklı düşünemiyorlar. Öfkeleri akıllarını zehirliyor. Korku ve panik içinde ne yapacaklarını bilmiyorlar. Artık neye inanacaklarını, kime güveneceklerini bilmiyorlar. Kahinleri medeniyetler arası bir çatışmadan ve batılılar için tarihin sonundan bahsediyor.. Kilise çözüm üretmiyor. Kendisi himmete muhtaç bir dede. Kendi sorunları ile bile başetmekten aciz. Masignon bizim için söylüyordu ama gelinen noktada derin bir boşluğa düştüler, anarşi, terör ve intihar için uygun bir hale geldiler..
Batılılar bu krizden en az zararla çıkmak istiyorlarsa saldırmak yerine ciddi bir özeleştiri yapmak, özür dilemek zorundalar.. Ama hiç de o havada değiller. O zaman olacak olan şu: Önce ülkeler kendi içinde siyasi, dini, sivil topluluklar birbirlerini suçlayacaklar. Sonra ülkeler birbirlerini suçlayacaklar. İçerideki hesaplaşmayı ötelemek ve örtmek için dışarıya dönük saldırıları artıracaklar. Dış düşmanlar, iç ve dış hayali düşmanlar bulacaklar..
E.. bu dünya etme bulma dünyasıdır. Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste denmiştir. Zulm ile abad olunmaz.. Bu ateş batılılara bu süreçte yardım eden herkesi yakacak.. Göreceksiniz.. O loca mensuplarını, o darbecileri, onlarla işbirliği yapan, media, Mafia, sermaye, siyaset, STK, hepsi bu sonuçtan etkilenecek..
Bu sebeble İsrail'de hükümet düştü, meclis feshedildi. Onun için masonlar birbirine düştü. Onun için 11 Eylül olmuştu. Onun için ABD ve batılı istihbarat örgütleri arasına kara kedi girdi. Onun için CIA ve FBI anlaşamıyor. Evdeki hesaplar çarşıya uymuyor,
Gelişen olaylar çerçevesinde kimse Türkiye'yi kaybetmeyi göze alamaz. Hele Türkiye'yi karşısına almak kimse için akıllıca bir tercih olmayacaktır.
Paralel yapı, Türk Sovyeti, CHP ve PKK bu durumdan nasıl bir sonuç çıkarır bilmiyorum..
Ankara'ya gelip gidenlere, konuşulanlara bakarsanız ne dediğim daha iyi anlaşılır..
Birileri için gelecek günler geçen günleri aratacak.. Geç kalan operasyonlar, ha başladı başlayacak.. O zaman görecekler Hanya'yı, Konya'yı. Son pişmanlık da fayda vermeyecek..
Benden söylemesi..

Abdurrahman Dilipak

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Gözlerim kamaşmaya başladı yarıda bıraktım okumayı font boyutunu neden bu kadar küçük yaptın @esekherif.

esekherif

Filozof
Yeni Üye
[MENTION=4784]alpi[/MENTION] düzeltemiyorumda iyi mi ?

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar