Uçuk bir Düşüncem !!! Mükemmel Çark Teoremim...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde AlperCADIROGLU tarafından oluşturulan Uçuk bir Düşüncem !!! Mükemmel Çark Teoremim... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,728 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Uçuk bir Düşüncem !!! Mükemmel Çark Teoremim...
Konbuyu başlatan AlperCADIROGLU
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan düşüncesizce

AlperCADIROGLU

Felsefe.net
Yeni Üye
Merhabalar öncelikle beni okuduğun için , anlaman dileğiyle okuyup düşüneceğin için.
İsmim alper çadıroğlu yaş 27 ziraat mühendisiyim ve grafikerim. adana.
Teorimin adı Mükemmel ÇARK Teoremidir.
Şu ana kadar gelmiş geçmiş bütün insanları düşünün. Belkide trilyonlarca....
Ve kendini düşün sadece bir tanesin. Ve diyelimki sen hepimizi oluşturdun ve yaşatıyorsun. Doğduğundan beri tanıdığın bütün arkadaşların ailen ve dünyadaki herkesi-herşeyi senin düşüncen var etti. Aslında yoklar. Sadece sen varsın. Bu zamana kadar okuduğun okuldaki arkadaşlar konuştuğun kişiler hepsi senin oluşturduğun düşüncelerdi. Senden başka herşey birer hayaldi.
Senin ömrünce diyelimki 70 sene yaşadın bu zamana kadar sadece sen vardın ve sadece sen yaşadın. Demek istediğim herşeyi farkında olmasan bile bunu isteyerek yaptın.
Şimdi kavramı biraz daha açalım, eğer tek bunla sınırlı kalırsak sadece sen varsın dersek o zaman olmaz kendini Tanrı olarak görürsün. Bu da abes olur.
Teoremi genişlettiğimizde; bu dediğimi bütün yaşamış insanlar için uyguladığımızı bir düşünün.
Aklın almayacağı bir zaman geçmiş olması lazım.
Sen herşeyi oluştururken, başkalarıda seni oluşturuyor.
Yani sen arkadaşını oluşturdun, o da seni. Ama senin oluşturduğun arkadaşın senin oluşturduğun zamanda senin istediklerini yaparak yaşıyor. Aynı zamanda arkadaşında seni oluşturmuş ama o seninle farklı bir zamanda yaşıyor. Burda demek istediğim; Hayatındaki bütün insanlar kendilerine has dünyalarını yada evrenlerini, farklı zamanlarda oluşturuyor ama işin güzel tarafı hepiniz aynı zaman içerisinde yaşıyorsunuz.
Bütün insanlar diğer bütün insanları tek tek oluşturdu, fark etmeseler bile insanlar kendi düşüncesiyle oluşturduğu evren içinde yaşıyorlar. ve trilyonlarca insan ve trilyonlarca zaman ve trilyonlarca mekan İŞTE MÜKEMMEL ÇARK bu olsa gerek. Neden olmasın !
Çünkü ben bu anları yaşadım; ne düşündüysem o oldu. Kimi zihnimde canlandırdıysam o geldi yanıma, hangi mekanı beynimde kurduysam o mekanı gördüm vs vs....
Belki biraz uçuk ama olabilir. Kesin doğru demiyorum. Bu da bir düşünce sonuçta :]
Karışık ama Anlattığımı anladıysanız benden mutlusu yok :]

düşüncesizce

Felsefe.net
Yeni Üye
peki o zaman kişileri, anları, yerleri sen tasarladıysa düşünerek o zaman seni tasarlayan biri var düşünerek. o zaman sen, sen değilsin sadece bi başkasının düşüncesinin yansımasısın o zaman hiç kimse gerçekten kendi benliğinde bulunamaz. O zaman herkes birbirnin üstünden istediğini yapabilir 'lan niye sen beni böyle düşündürn!' der vurur yani bu kadar basit bu doğru mu ?

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar