TBMM'de Yumruklar Konuştu

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Siyaset Meydanı kategorisinde Aksiyom tarafından oluşturulan TBMM'de Yumruklar Konuştu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,569 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Siyaset Meydanı
Konu Başlığı TBMM'de Yumruklar Konuştu
Konbuyu başlatan Aksiyom
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Mühendis

Aksiyom

Düşünür Üye
Yeni Üye
MHP milletvekillerinin Erdoğan'a laf atarak ayağa kalkmaları üzerine, AK Parti milletvekilleri, MHP sıralarına doğru yürüdü. TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu, gerilimin artması üzerine birleşime ara verdi.

Verilen arada milletvekillerinin sözlü tartışması, yumruklaşmaya dönüştü. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kavga sırasında Genel Kuruldan ayrılırken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, salonda oturmaya devam etti.

Bakanlar Kurulu üyeleri, grup başkanvekilleri ve idare amirleri, kavgayı önlemek için milletvekillerinin arasına girdi. TBMM İdare Amiri Orhan Erdem'in, kavgayı ayırmaya çalışırken yumruk yediği görüldü.

Erdem'i, iki milletvekili kolundan tutarak, Genel Kurul Salonundan çıkardı. Sinirlenerek, MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır'ın üzerine yürümek isteyen Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ı, BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan engelledi. Kavga sırasında AK Parti İstanbul Milletvekili Halide İncekara da Başkanlık Divanındaki tokmağa vurarak, milletvekillerini yatıştırmak istedi.

Yumruklaşmaya varan kavgada, AK Parti Grup Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı ve MHP İstanbul Milletvekili Durmuşali Torlak'ın gözlüğü kırıldı. Aranın ardından AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, birleşimi yöneten TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu'ya, "TBMM İdare Amiri Orhan Erdem'e yapılan saldırıyı kınamıyor musunuz?" diye sordu.

CHP milletvekillerinin, "Meclis Başkanlığına yapılan saldırıyı kınamıyor musunuz" karşılığını vermesi üzerine Aslan, "Siz kınamıyorsanız, ben kınıyorum" dedi. AK Parti'li milletvekilleri araya girerek, Aslan'ı dışarıya çıkardı. Mumcu, Genel Kurulda yaşananları, hiçbir milletvekilinin kendine yakıştıramayacağını ifade ederek, yaşananlardan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.
Habertürk

Yine düşünceler tartışılmadı yine insan adına uygun şeyler yapılmadı,yine ve yeniden sadece ve sadece yumruklar konuştu.Evet arkadaşlar TBMM'de olan bitene ne diyorsunuz ?nere gidiyoruz ?yada gittiğimizi sanıp hızla adımlalar duranlardanmıyız?

M

monaliza

Ziyaretçi
Esefle kınanacak bir durum. En iyimser görüşümle, oradakiler de sonuçta insan,onların da bir sinir sistemi var demek isterdim. Fakat, demiyorum. Yakışmıyor!!! Her zaman oynanan oyun ne yazık ki. . KAPALI KAPILAR ARDINDA NELER DÖNÜYOR'u merak etmekteyim. Yıllar geçiyor,sabırlar ve kaynaklar tükeniyor, ne yazık ki bir arpa boyu yol alınmıyor. ÜZGÜNÜM, KENDİM VE MİLLETİM ADINA.

Mühendis

Meraklı Üye
Yeni Üye
Bir öküz varmış altında yerin,
Bir Öküz de üstünde göklerin.
İki öküzün arasında
Tepinişine bakın şu eşeklerin...

Ö.HAYYAM

Hatırlıyorum da Adalet Partisi milletvekillerinin , TİP milletvekillerine tabancayla,tekme tokat saldırmalarına,
Ne ilk, ne de son. Toplumun yansımasını görüyoruz.

"Kime sordumsa seni doğru cevap vermediler
Kimi alçak, kimi hırsız, kimi deyyus! dediler...
Künyeni almak için, partiye ettim telefon
Bizdeki kayda göre, şimdi o mebus dediler!..."

Neyzen

sahipsizgolge

Felsefe.net
Yeni Üye
dogruyu yanlışı ayırt etmek içindir umarım ..(yinede saygınlıklarını korumaz ama) daha iyi bi yol bulmaları temennisiyle ..diyelimm .

Aksiyom

Düşünür Üye
Yeni Üye
Hepimizin temmenisi bu ama artık yeter! bir hareket gerek nere kadar gidebilcek bu durumlar?Karşıya uygulanan şiddetin suç olduğu bir ülkenin meclisinde bu tarz şeylerin yaşanması bu suçtan ötürü ceza alan kişileri bir nevi haklı kılmıyormu?Mecliste bu oluyorsa x köyünde kan davaları olması olası.Ülkesel kararlarında burda alınması cabası!

usenenadam

Yeni üye
Yeni Üye
Arbedeyi izlerken,
benim dikkatimi iki şey çekti:

Birinci şey şu;
Hiç "kafa atışı" göremediğim gibi,
yumrukların da çok beceriksizce,
adeta mahalle hanımı tekniğiyle
yukarıdan aşağı savrulması,
adrenalimi fışkırttırmak şöyle dursun,
uyandırmadı bile..
Bunlar hiç mi Ceki Çen, veyahutta
Can Kulot Van Dam izlemezler
efenim..
Takımların, çok döğüşken olan,
uzakdoğu parlamentolarından
acil transferler yapmaları
gerektiğine karar verdim.

İkinci şey de şu: Dövüşçülerin
maşşallah son derece kiloolu,
besili, semiz, grantuvalet tertemiz
olduklarını gördüm.
Bunda meclis lokantasının çok ucuz
yemeklerinin etkisi ne kadardır,
bilemem amma, böyle gladyatörlere
sahip olmak her Roma'ya kısmet olmaz..

Koltuklarım kabardı,
kanepem yan geldi yattı doğrusu..

sahipsizgolge

Felsefe.net
Yeni Üye
büyük sorumluluklar alan insanları küçük kalıplara sokmak bence dogru olmaz. tabi demek deildir kii onlar büyük adam en iyisini bilir.. ama hatalarının gözler önünde olması onların hata yapma şanslarının olmaması deil az olmasıı içtenligi yoksa sonuç itibariyle. bakıldıgında eleştirilmeli..ama yargılanış mevkilerinde kanuni işlem gibi biz de konumlarını koyarak deil. ..insan olmalarıını esas alarak .. düşünmeliyiz. cünkü biz kanun deiliz. düşünceyiz. kanun ise düşünceler.

Mühendis

Meraklı Üye
Yeni Üye
Bu kara mizah örneği için teşekkürler Usenenadam.
Özellikle ‘tip’ lemeleriniz.
Kalemine,yüreğine sağlık.

Haklısınız! sahipsizgolge,
Büyük sorumluluk alan insanlar!
Sorumsuzluklarını korumak için.
Arena! Yasama Organı. Kanun yapıcı!
Yürürlüğe koyulan yazılı hukuk kuralları /kanunlar.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç