Tam Konu Açacakken "Boşver" Diyip Açmamak

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde ÜstünKişi tarafından oluşturulan Tam Konu Açacakken \"Boşver\" Diyip Açmamak başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 451 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Tam Konu Açacakken \"Boşver\" Diyip Açmamak
Konbuyu başlatan ÜstünKişi
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Aklıma güzel bir konu gelmiş, konu üzerinde kendimce güzel bir çıkarım yapmışım, farklı görüşleri alıp konuyu genişletmek istiyorum. Tam başlık açacağım hop aklıma "Neden ki? Bu kadar uğraşıp yazmak ve düşünmek gerçekten faydalı bir sonuç sağlayacak mı?" düşüncesi geliyor ve konuyu açmıyorum. Sonra aklıma gelen o parlak fikir sönüp gidiyor. Ben de ziyan olan yüzlerce fikrimi hatırlayamayıp kahroluyorum.

Hadi konuyu açtım diyelim, konuyu açarken bile o fikrin tam olarak hangi kısmında nasıl bir felsefi cevher yattığını unuttuğum için konuyu açmaktan da vazgeçiyorum.

Soruyorum size: Nedir çözümü bu düşünce israfının?

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
dusunce ve fikirlerinin degerli oldugunu ve bunlarin disariya bagli olmadigini hissetmelisin.

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
dusunce ve fikirlerinin degerli oldugunu ve bunlarin disariya bagli olmadigini hissetmelisin.
Düşüncelerim benim için anlamlıdır ve değerlidir. Benim içimde kaldıkları sürece -etkin kullanım alanları olmadığı için- unutulurlar ve değersizleşirler.

Bu yüzden fikirlerimin anlamını zenginleştirip onları ölümsüz kılmak için buraya -veya başka yerlere- yazıyorum ancak bu sefer de henüz anlamlandıramadığım bir his yakama yapışıyor ve "İnsanlar düşüncelerini okuyunca ne olacak?" diyor. Ben de "Belki bir şeyler değiştirebilirim." diye cevap veriyorum. O da "Bir şeyler değişince ne olacak?" diyor. En sonunda bir şeyler değiştirme çabamın -gerçekten bir şeyleri değiştirebilsem bile- manasız olduğunu hissediyorum ve yazacağım şeyi yazmaktan vazgeçiyorum.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
her duygu ve dusuncenin beyani birseyleri degistirme temelli gibi gorunsede degistirmeme potansiyeline de sahiptir. duygu ve dusuncelerinin kok nedeni elestirel dusunceye dayali oldugu icin bu sikintiyi yasiyor olabilirsin.

ben sinyal vermeyip serit degistirenlere cok kiziyorum bunu bir cok platformda dile getirdim fakat cevremde hala bu tur insanlar var, ama bu benim onlara karsi olan dusunce ve duygularimi degistirmedigi gibi aklima geldikce yazma firsatimi da degistirmiyor yada eritmiyor.

pes etmek guzel bir davranis degildir kanaatimce.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Farklı bir açıdan ele bakarsan aslında bu konuyu açarken bile düşüncenin sana verdiği unsur ile açmışsın aslında başlangıçlar iyidir en azından bir yerden başlamışsın elbette düşünce sana ait kendini rahat ve huzurlu hissettiğinde bir gün mutlaka istediğin konuyu açabileceksin sadece biraz kendini rahat bırakman gerek diye düşünüyorum...

Böyle.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç