Söyle

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde serotonin tarafından oluşturulan Söyle başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,921 kez görüntülenmiş, 12 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Söyle
Konbuyu başlatan serotonin
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

serotonin

Üye
Yeni Üye
''Söyle ve ruhunu kurtar'' ... demiş F. NIETZSCHE

Söylüyorum:

Yapmak istediklerim ve yapamadıklarım arasında sıkışıp kaldım. Telafisi var veya yok, önemli olan zaman geçip gidiyor... gidiyor işte.

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
özgürlük fırtınası yüreğe çarpmadıkça, duygular/ruhlar hep köle kalacaktır...

M

monaliza

Ziyaretçi
Olmaklar ve olmak istenenler arasında skışıp kalmayın,başarı narasını atın ve sıyrılın kabuğunuzdan..
Sizden başka siz yok ki...Ve yaşamın da telafisi yok ne yazık ki!

sisifos

Felsefe.net
Yeni Üye
Ben de aradayım Serotonin. Olmak istediğim insan ve olduğum insanın arasındaki sonu görünmez boşluktayım. Hayır saçma oldu bu. Ben sadece boşluğun farkındayım.

özgürlük fırtınası yüreğe çarpmadıkça, duygular/ruhlar hep köle kalacaktır...Fırtına yüreğimde solumakta fakat kölelikten kurtulmak için ne cesaretim ne de özgürlüğü taşıyabilecek bilgeliğim var.

K

kuzeys

Ziyaretçi
"Suskundu denizimin dibi, içinde canavarlar sakladığı kimin aklına gelirdi ki.." Kelimelerin kifayetsizliğinden öte söyleyecek tek bir sözüm yok.. ne kendime nede bu hayata nede o ihtiyar ve budala ruhuma.. Dahası bir ruhum olduğunuda düşünmüyorum eskisi gibi. Ama o canavarlar, o öcüler yokmu.. Ah o ışıktan beslenenler, nasılda korkarlar karanlıktan. Sığınırken gecenin sessizliğine, nasılda fısıldaşılar içimizde..

şehrin yabancısı

Sorgucu Üye
Yeni Üye

Söylüyorum:

Yapmak istediklerim ve yapamadıklarım arasında sıkışıp kaldım. Telafisi var veya yok, önemli olan zaman geçip gidiyor... gidiyor işte.

Yapmak istediklerim diyorsunuz ve yapamadıklarımız; aynı şey değil midir? Bir şey yapmak istiyorsunuz şu veya bu sebepten gerekçelerle ya erteliyorsunuz, ya da yapmıyorsunuz. Bu ne oluyor yapmak istediklerimiz yapamadıklarımızdır. Bunu arasında sıkışılıp kalınmaz. Kalınan nokta tek cümlede yapmaya cesaret edemeyişimizdir. İşte bur da çelişki olmaz. Telafisi olmayan yenilgiyi kabullenememek veya adını değiştirmektir.

homunculus

Felsefe.net
Yeni Üye
quote_icon.png
serotonin´isimli üyeden Alıntı

Söylüyorum:

Yapmak istediklerim diyorsunuz ve yapamadıklarımız; aynı şey değil midir? Bir şey yapmak istiyorsunuz şu veya bu sebepten gerekçelerle ya erteliyorsunuz, ya da yapmıyorsunuz. Bu ne oluyor yapmak istediklerimiz yapamadıklarımızdır. Bunu arasında sıkışılıp kalınmaz. Kalınan nokta tek cümlede yapmaya cesaret edemeyişimizdir. İşte bur da çelişki olmaz. Telafisi olmayan yenilgiyi kabullenememek veya adını değiştirmektir

Yapılamayan denenmemiş bir şey olsaydı?
Yapmak istedikleri ilk defa denenecek olanlarsa? Yapamadıklarıda deneyip/beceremedikleri.
Pes etme söz konusu olabilir .Yapamadıkları vede tekrar denemeyecekleri
Bu durumda çelişkisi mantıklı olabilir.

serotonin

Üye
Yeni Üye
özgürlük fırtınası yüreğe çarpmadıkça, duygular/ruhlar hep köle kalacaktır.. pekii ömür yeter mi fırtınayı beklemeye, garantisi yoksa zaman içinde?

Aslında düşünüyorumda, birşey gerçekten yapmak istenirse, engel tanır mı önünde? Yeterince istemedim mi ? yeterince çabalamadım mı? cevabım; topyekün evet!

Peki ya sizin ruhunuzu ne kurtarır?

maralozer

Felsefe.net
Yeni Üye
Bir şeyi gerçekten yapmak isteyip istemediğimize nasıl karar vereceğiz ?Ne istediğine karar vermek güç ,sanırım bu konuda karar verebilecek bir güce erişmişsek ,istediklerimizi yapacak irade de ortaya çıkar ,sonrası ne olur bilmem ,belki yine yeni bir hayal kırıklığı ,arzulananlar arzulandığı vakit olabildiğince cazip , bundan ibaret aslında ,sonra ne kadar tatmin olunur bilmem...
Ruhu kısa da olsa sakinlaeştirecek ,dinginleştirecek şey sanattır derim ,ruhun kurtuluşu yok ...

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Siz ikilemde olanlar...
İyi ki değilim arada
İki kişiyim daima
İnsanlığı araya alırım
Kanlarını akıtırım
Kan havuzum çok güzel
Kafatasındaki şarabım sen daha da güzel
(Talha CAN)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
b..k gibi oldu herşey çözemiyorum/(ilerleyemiyorum yaşayamıyorum ya da ölemiyorum da varolamıyorum da ve de yok ta

içimde bir ağrı -kalbimde bir ince burkuntusızı ile birlikte ben yaşıyoruz-sanıyoruz lar la
birlikte

resmen yaşama sıkıştım- ben
yaşamla kapıştım ya da küçük kuru kaldım-ezildim-süzüldüm-büzüldüm-küçüldüm-kaçıldım da

(düşüncelerimin sesleri boğuldu içimde -boğuştu) -neyin ne olduğunu bana bildiren yalnızlık! -üzerime üşümüş düşünceler -titriyor piyano
yaşam üzerime düşmüş/üşüşmüş gibi! (ek- kapanakısılmış varoluşlar-düşüncesizlikler içinde ben boğuluyorum-boğuşuyorum da ve var olamıyorum yokta)
(bir doyguna atamadım ben beni/bir doyguna tutammasım ben beni2 -bir doyganda tutamadım -attımda tutumadım -tuttuda tutunamadım -tutunmadımk mı?)
(yeri göğü yırtıp çıkmak isitiyorum burdan!) -(düşüncelerime üşüşmüş kertkeleler içime boğuşmuş açılarla iç buğantıları)
ve ben altında kalmışım gibi -bir göçük- yaşayamıyorum -olamıyorum-var!?
bilmiyorum nefes alamıyorum-rahat her şey zor çok
anlamsız-burkuntu-zor ama işte
(bir nefesi nefes yok gibi -nefes dağ gibi -birden)
bilmiyorum kurtarırmısınız? yaşam depremleri ve zorlar-ı

yardım bekleniyor-beklenir her zaman
bak bağrıyorum ama ses çıkmaz burda son sesim-ses zoru boğaza sıkışmış düğümceler boğumcalar-toz yumakları ve yutak yutuk-kalar
zordayım-dardayım yalanım yok!boğazca!
ölme sıkıntısı-olma da
b..k gibi yaşam bi kurtarırca bi neşe! her şey işte b..k gibi

bana böylesi garip duygular bilmem niye gelir!

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
bu göğüs tıkantısı, bu bensizlik-bu kimsizlik ve kimliksizlik benliksizlik ve sensizliksiz?() son bulacak mıdır?
bu söz ikilemi? söz sözsüzlüğü de?

sensizliksizlik
senliklilik ya da benli/k senlik senliklilik-senliksizlik

yaşamım içimde benim içimde başkası var-lar gibi ben
içimdekini msevimiyorum (değilde ve ya da) içimdekini tanımıyorumm beğenmiyor- -um gibi ya da erişmyioyr sesi-m gibi şeyler li akşamlar

bir durumda olmak -olduğunu yakın bulmak-bilmek ama gidermemek li bir boğuşma ya da yakın bulma- bir düşüğü bir aşağısı burda-n akşam

içinde sancı çeken bir akşam sen gibi - (ama sen değil) bir de başkası gibi -;kendin izlemek kendini iki kişi çok kişi yada bir yabancıl (iki kişilikli ya da kişili) iki yabanıcıllı-(çok yabancıl-lı çoğulk da) izlemek akşamlarından

bu dünyada öldüm yer yetmedi bana söz? söz neyi anlatır; içimi çıkarıp söktüğüm yerden -bir söz eksiği bu

bir geçreği patlatmak bir geçeğe patlatmak patlamlı - arzum bu
kendimi parçalammak bir çözümlü hisle boğuşurken bunu çzöümsüz bir his olarka okuyorum kendimi parçalamak mı istiyoru mben- oldurmak vardırmak hepsi yavan düşünce ben benim neden sığmıyoru mnedne olmuyor bvarmıyor tutunmuyor ya da varışmıyor bu şey bana bize buza bize

anlatamadığım şey bu şeyin içine girmek istiyoru mait hissetmek ve olmak
ama olma kdediği men valrı ne yoklu tanımsız bir düş bulutu -bilimsiz bilinçsiz yakını bir başka ses ton

varlığımı ne yapmak isterdim bir tanrım olsa (o benden sorsa yapsa) buna cevap yetiremezdim-getiremezdim de
bir tanrım yetkim olsa bir tanrımca gücüm osla örneğin yapabilsem bilmem-bilmiyorum onu da bilmezdim bulmazdım -bir cevap veremiyorum bir kapsamlı kapsamsız his bulutu bazn söküp taşımaklı yoğa vara her yere şeye ama nel ibilmiyoru mhep tanımsızlar yüzüyor düşümde içimde buluntular

kendim tanısına boğuldum-bu bir yalan
maca -karalama oldu deftere git bari artık

kendim bu şeyin içinde tutuncusuz yaban yağışmasız/yapışmasız-benliksiz bir başkalık anlatamıyorum bu iğriteyi
(geçişmezilik ya da-)

varlığıma bir doygunluk eriştiren bir gün tutum doğum olucak mı? -tam
tam mutlak gidermesiz
bir yüzüş aşkın ışık içinde gibi bir hal ama bu değil düş-ünce bir yarımca bu bir eksiği çok eksiği tümcesi yalan sözcükelr bulma beni emi anlatmada sen yapamzsın bunu

bu durumu anlatan bir sözcük olsaydı sözcük yumağı ne olurdu? durumcayı- sözcük dizenlemesi -görüyorsun ya -durum?!?

--
tıkantı -not- atma nedir bu?tıkanıklık giderici semptom-tutukluk atışı-boşa atma sanal yemezler-uydurma sanal uydurma -katma işte anlıyorsun değil ok? ok? ok? çok ok ama az

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar