sosyal sorumluluk işleri

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde nesimi tarafından oluşturulan sosyal sorumluluk işleri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,261 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı sosyal sorumluluk işleri
Konbuyu başlatan nesimi
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan karamel

nesimi

Yeni üye
Yeni Üye
Geçenlerde büyük şirketlerin eleman alırken ;tecrübesiz elemanlarında önceliği sosyal sorumluluk projelerine yer ayırmış kişilere verdiğini işitmiştim.Halbuki büyük şirket deyince benim aklıma bir yok edici kapitalizm unsuru geliyor.Ne işi olur yaptım deyip yıkanın sokak köpeklerini kurtarmakla.Günah çıkarmaya çalışıyorlar sanki çoğu sponsor işleriyle.Asıl konu bu değil tabi.
Siz ve benim yaa benimde aklıma gelmişti bak adam yapmış,biri bu konuyu önemsemiş dediğimiz işler.Sosyal işler yani. insan,doğa
dünya belki dünyanın dışı ve onların sorunları ,çözüm arayanlar,işin ucundan tutanlar,bu denize attığım deniz yıldızı için fark eder diyenler.Küçük işler yapıyorlar çoğu evet belki birtakım psiko-sosyal eğriliklerinin dışa vurumu filan da olabilir coşkuyla mehdiyi oynamak.Ama adı altyapısı ne olursa olsun şu beğenmediğim holding sahiplerinin doğru eleman tespitinde noktayı iyi yerden buldukları kesin.Kendini evren mensubu bilen bir yerde durmalı ,hayatının etrafında duranlara yardım etmekle bitmiyor dayanışma işi.İslamda da var zaten doğru.Ama artık dünyanın her yerinden haberdarız. bir kitapla açılan kapıları hudutsuz tahayyül edin bir çocuk için.Hep bana yaşamlar ,aslında iyi biriyim neden olmasınlar kimde yok.
Bir şeyin çekirdeğini yakmak günah derdi annem ben uzun zaman toprakla boğuştum,artık toprakta göremez olduk ama tema da buluştuk aynı fikirde olanlarla.Bırak sosyal mesaj vermeyi der ya bir reklamda dayanamadım, verdim işte.Birde link ufak tefekte olsa düşünenler için.

karamel

Meraklı Üye
Yeni Üye
"Bir şeyin çekirdeğini yakmak günah derdi" annem.Ne kadar saf ve ne kadar yaşamın var oluş dengesini koruyan bir söz.Belki tüm kötülükler bir şeyin çekirdeğini yakmakla başladı. o çekirdeği oluşturan en küçük nüveleri yok etmekle başladı insanlığın sonu. şimdi artık çekirdek bile kalmadı ekilecek..

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar