Sosyal Bir Deney

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde alpi tarafından oluşturulan Sosyal Bir Deney başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,135 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Sosyal Bir Deney
Konbuyu başlatan alpi
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye

Sayın @X YouTube eklentisi istiyoruz. Boyle olmuyor.

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Sorumluluk duygusuna sahip her birey,uygun ortamlarda sosyal deney yapmalı.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Dekoltesi fazla bir kıyafet ile tesettürü kıyaslamak bana anlamsız göründü. İlk kıyafet daha uygun bir tişört olsaydı bence yine rahatça dolaşabilecekti. Seçilen kızımız güzel-alımlı birisi bir de oldukça dar ve dekolte veren bir tişört giymiş ister istemez dikkat çekiyor.

Giyim tarzı kişilerin kendi tercihi olmakla beraber dekolteyi doğru bulmuyorum fakat beraberinde dekolte tercih edenden çok bakan kişilerde sorun olduğu kanaatindeyim. İnsanlar yolda yürüyen bir bayanın peşine düşecek kadar kendilerine hakim olamıyorlarsa bu dünya sınavını baştan kaybettiler demektir.

Kızımız ilk kıyafeti ile dolaşırken hiç kimse bakmasaydı işte o zaman tam manası ile düzgün insan olma yönünde ilerliyoruz demekti, tesettürlüye bakmamak marifet değil zaten hangi din ve ırktan olursa olsun marifet diğerine bakmamaktadır.

X

FAdmin
Onursal Üye
alphi linki youtube.com olarak attigin zaman otomatik olarak eklenti devreye giriyor, url yolunu duzelttim suan duzeldi :)

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Dekoltesi fazla bir kıyafet ile tesettürü kıyaslamak bana anlamsız göründü. İlk kıyafet daha uygun bir tişört olsaydı bence yine rahatça dolaşabilecekti. Seçilen kızımız güzel-alımlı birisi bir de oldukça dar ve dekolte veren bir tişört giymiş ister istemez dikkat çekiyor.

Giyim tarzı kişilerin kendi tercihi olmakla beraber dekolteyi doğru bulmuyorum fakat beraberinde dekolte tercih edenden çok bakan kişilerde sorun olduğu kanaatindeyim. İnsanlar yolda yürüyen bir bayanın peşine düşecek kadar kendilerine hakim olamıyorlarsa bu dünya sınavını baştan kaybettiler demektir.

Kızımız ilk kıyafeti ile dolaşırken hiç kimse bakmasaydı işte o zaman tam manası ile düzgün insan olma yönünde ilerliyoruz demekti, tesettürlüye bakmamak marifet değil zaten hangi din ve ırktan olursa olsun marifet diğerine bakmamaktadır.

Bu videoyu izlerken 2 ayrımı düşündüm, her şeyde "ana tema"yı önemsediğimden olsa gerek.

Nefs ve tercihe saygı'nın yansıması. Bakış açısı oluşumu. Nefs,tüm insanların ortak konusu (sorunu) olduğundan dekolteli bayanın uğradığı taciz ile tesettürlü halinin tepki almamasını sübjektif, ideolojik bakış açısından arınmışlık farkı olarak algıladım. Bunun paralelinde, bir zamanlar başörtüsü nedeniyle okullara alınmayan kız öğrencilerin bazılarının neden başka ülkelere okumaya gittiklerine vurgu yapılıyor olabilir, diye de düşündüm.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar