Sorulması Mantıksız Muhtelif Sorular

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde pafini tarafından oluşturulan Sorulması Mantıksız Muhtelif Sorular başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,626 kez görüntülenmiş, 11 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Sorulması Mantıksız Muhtelif Sorular
Konbuyu başlatan pafini
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

pafini

Felsefe.net
Yeni Üye
Sorulması veya üzerine konuşulması son derece anlamsız ve mantıksız olan bazı sorularım var.

Bu soruları beş yıl kadar önce bir deftere yazmışım. Herhangi birine cevap vermek isteyen olursa çok mutlu olabilirim.

1- Rüyalarını yönetebiliyor musun?
2- Hiç rüzgar oldun mu?
3- Nefesinle bir kar tanesini yönlendirebilir misin?
4- Ne kadar bekleyebilirsin? Bekleyebilir misin?
5- Bir insanın kendi boğazını sıkması mümkün mü?
6- Ensende yaprak yeşeriyor mu?
7- Anıları mı biriktiriyorsun yoksa insanları mı?
8- Hiç kahkaha çaldın mı?

X

FAdmin
Onursal Üye
Ilk soru anlamsiz ve manasiz degil. Bahsettiginiz konu olan ruya ile alakali akademik tezler hazirlanmis, onlarca uzman hakkinda ciltler dolysu kitaplar yazmis ve dogru egitimle ruyalari yonlendirmenin mumkun oldugunu ispatlamislardir.

Diger sorulari @Alper cevaplasin.

pafini

Felsefe.net
Yeni Üye
Ilk soru anlamsiz ve manasiz degil. Bahsettiginiz konu olan ruya ile alakali akademik tezler hazirlanmis, onlarca uzman hakkinda ciltler dolysu kitaplar yazmis ve dogru egitimle ruyalari yonlendirmenin mumkun oldugunu ispatlamislardir.

Diger sorulari @Alper cevaplasin.

Doğrudur fakat "bu soruların cevapları" noktasında akademik kısımlarla ilgilendiğimi söyleyemeyeceğim :)
Eğer bizzat rüyalarını yönlendirmiş olan biri varsa, ben onun bu soruya vereceği cevabı arıyorum.

Yine de bahsettiğiniz tez ya da kitaplar ilgimi çekebilir, birkaç kaynak gösterebilirseniz çok sevinirim.

X

FAdmin
Onursal Üye
Doğrudur fakat "bu soruların cevapları" noktasında akademik kısımlarla ilgilendiğimi söyleyemeyeceğim :)
Eğer bizzat rüyalarını yönlendirmiş olan biri varsa, ben onun bu soruya vereceği cevabı arıyorum.

Yine de bahsettiğiniz tez ya da kitaplar ilgimi çekebilir, birkaç kaynak gösterebilirseniz çok sevinirim.

Bu konu hakkinda yazilmis olan kitaplari okumadim. Tavsiye niteliginde oldugu icin sunu okuyun tarzinda oneride bulunanamam zira katilmadigim onermeler olabilir kitaplar icinde.

Sizin icin ufak bir google seyahati yaptim link olarak verecegim yazilara goz gezdirip videolari izleyebilirsiniz.

Astral seyahat hakkinda bkz ;

Ruya kontrol teknikleri hakkinda bkz ;

Parapsikoloji hakkinda bkz ;

Ilgili videolar bkz ;

Umarim faydasi olur..

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
Sorulması veya üzerine konuşulması son derece anlamsız ve mantıksız olan bazı sorularım var.

Bu soruları beş yıl kadar önce bir deftere yazmışım. Herhangi birine cevap vermek isteyen olursa çok mutlu olabilirim.

1- Rüyalarını yönetebiliyor musun?
2- Hiç rüzgar oldun mu?
3- Nefesinle bir kar tanesini yönlendirebilir misin?
4- Ne kadar bekleyebilirsin? Bekleyebilir misin?
5- Bir insanın kendi boğazını sıkması mümkün mü?
6- Ensende yaprak yeşeriyor mu?
7- Anıları mı biriktiriyorsun yoksa insanları mı?
8- Hiç kahkaha çaldın mı?

1-Düşünmemiştim, denemedim, deneyeceğim.
2-Hayır, bu rüzgarın doğasına aykırı (Elimi salladığımda ki durum hariç. Yanıt "ben" üzerine)
3-Yanıtı kışın vereyim.
4- Beklemeye değer şeyleri, gerektiği kadar bekleyebilirim herhalde.
5-Şimdi denedim evet
6- Valla anlamadım
7 -Bazı anılarda sadece anıları, bazılarında her ikisini (2. daha az)
8-Çalmadım, çalmam korkarım, şimdi her yerde kamera var. Ama bolca atarım.

(Sizin yanıtları da görmek lazım, bu ilginç sorulara ilginç yanıtlar olsa gerek)

pafini

Felsefe.net
Yeni Üye
1-Düşünmemiştim, denemedim, deneyeceğim.
2-Hayır, bu rüzgarın doğasına aykırı (Elimi salladığımda ki durum hariç. Yanıt "ben" üzerine)
3-Yanıtı kışın vereyim.
4- Beklemeye değer şeyleri, gerektiği kadar bekleyebilirim herhalde.
5-Şimdi denedim evet
6- Valla anlamadım
7 -Bazı anılarda sadece anıları, bazılarında her ikisini (2. daha az)
8-Çalmadım, çalmam korkarım, şimdi her yerde kamera var. Ama bolca atarım.

(Sizin yanıtları da görmek lazım, bu ilginç sorulara ilginç yanıtlar olsa gerek)

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

1- Denedim, başarılı olduysam bile hatırlamıyorum. Boş bir uğraştı.
2- Ben rüzgar oldum.
3- Kar taneleri özgür ve asidir, yönlendirilemezler.
4- Beklemeye karar verebilirim ancak bekleyip beklememek tamamen benim elimde değil. Akıbetimi, akıbetimizi bilemeyiz.
5- Boğazımı kavrayabilirim, ancak orada kastettiğim şey daha çok kendi boğazını sıkarak ölümüne sebep olmak gibi bir şeydi. Bu soruyu cevapsız bırakmak benim için daha lezzetli.
6- Herkesin ensesinde yaprak yeşerebileceğine inanıyorum. (neden ense? neden yaprak? yaprak şu bildiğimiz yaprak mı?)
7- Çok istedim ancak insanları biriktiremedim.
8- Bir kişinin kahkahasını çaldım, sabah ve akşam hala onu arıyor.

Felsefeyle ilgili en büyük hatayı mantıktan kopmayarak yaptığımız kanısındayım. İmkansızlara fazla takılıyoruz. Hissedebiliyorken, yaşıyor, nefes alıyorken varlığımız hakkında tartışmaya girebiliyorsak neden nasıl rüzgar olunacağını tartışamayalım?

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

1- Denedim, başarılı olduysam bile hatırlamıyorum. Boş bir uğraştı.
2- Ben rüzgar oldum.
3- Kar taneleri özgür ve asidir, yönlendirilemezler.
4- Beklemeye karar verebilirim ancak bekleyip beklememek tamamen benim elimde değil. Akıbetimi, akıbetimizi bilemeyiz.
5- Boğazımı kavrayabilirim, ancak orada kastettiğim şey daha çok kendi boğazını sıkarak ölümüne sebep olmak gibi bir şeydi. Bu soruyu cevapsız bırakmak benim için daha lezzetli.
6- Herkesin ensesinde yaprak yeşerebileceğine inanıyorum. (neden ense? neden yaprak? yaprak şu bildiğimiz yaprak mı?)
7- Çok istedim ancak insanları biriktiremedim.
8- Bir kişinin kahkahasını çaldım, sabah ve akşam hala onu arıyor.

Felsefeyle ilgili en büyük hatayı mantıktan kopmayarak yaptığımız kanısındayım. İmkansızlara fazla takılıyoruz. Hissedebiliyorken, yaşıyor, nefes alıyorken varlığımız hakkında tartışmaya girebiliyorsak neden nasıl rüzgar olunacağını tartışamayalım?

Boğazda belli bir bölgeye belli bir süre baskı uygulamak yeterli, uzak olsun.

Yaprak meselesini yine anlayamadım :)

Kronolojik ve de saf, katı mantığa dayalı felsefeyi sevmedim ben, sevemedim, sevmiycem de belli oldu. Neymiş o, mantık alır, yürek dayanır gibi değil, içim daralıyo bazı felsefe yazılarını okurken. :)

odinhan

Felsefe.net
Uzaklaştırılmış
1: yönetebiliyorum. eğitmini almadım veya bu konuda hiçbir şey okumadım. çok fazla kabus görme sonucunda kendiliğinden kazanılmış bir yetenek.

pafini

Felsefe.net
Yeni Üye
1: yönetebiliyorum. eğitmini almadım veya bu konuda hiçbir şey okumadım. çok fazla kabus görme sonucunda kendiliğinden kazanılmış bir yetenek.

kabus görme kısmını şöyle kenara ayırırsak, yönetebiliyor olmanız oldukça keyifli olsa gerek. kıskanmadım dersem yalan söylemiş olurum. ne mutlu size...

odinhan

Felsefe.net
Uzaklaştırılmış
kabus görme kısmını şöyle kenara ayırırsak, yönetebiliyor olmanız oldukça keyifli olsa gerek. kıskanmadım dersem yalan söylemiş olurum. ne mutlu size...

kabuslar o kadar sürekliydi ki sonunda kabusların içindeyken rüyada olduğumu anlamaya başladım . (korku ve kaygı yüksekliğine bir önlem olmalı)
haliyle artık korkmanın gereği yoktu bu bir rüyaydı ve ben artık yenilmezdim:) korku kalmayınca tüm kabus karakterlerim sıra ile mağlup oldular ve çekip gittiler. artık korkutamıyorlardı ve gereksizlerdi sanırım :)
hala her kabusumu veya rüyamı yönetebiliyorum diyemem ama bir çoğunda anlıyorum. belki güleceksiniz ama(arkadaşlarım güldü ) siz rüyada olduğunuzu anladığınız ve ona göre davranmaya başladığınız andan bir süre sonra
rüyada sizin anladığınızı anlıyor ve ona göre savunmaya geçiyor veya kendini yeniden düzenliyor. öyle kafanıza göre takılmanıza izin vermiyor maalesef. ama genede keyifli:) birde şöyle birşey var. rüyada olduğumu anlıyorum ve karşımdaki insanla bilerek muhabbet başlatıyorum(bu tanıdığım biri veya tanımadığım biri olabilir farketmez)

sonunda neyi farkettim biliyor musunuz; karşımda muhabbet ettiğim kişinin fikirlerinin temelide bana ait. aslında o da benim yani. enterasan şeyler genede bazıları gerçekten keyifli oluyor.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
kabuslar o kadar sürekliydi ki sonunda kabusların içindeyken rüyada olduğumu anlamaya başladım . (korku ve kaygı yüksekliğine bir önlem olmalı)
haliyle artık korkmanın gereği yoktu bu bir rüyaydı ve ben artık yenilmezdim:) korku kalmayınca tüm kabus karakterlerim sıra ile mağlup oldular ve çekip gittiler. artık korkutamıyorlardı ve gereksizlerdi sanırım :)
hala her kabusumu veya rüyamı yönetebiliyorum diyemem ama bir çoğunda anlıyorum. belki güleceksiniz ama(arkadaşlarım güldü ) siz rüyada olduğunuzu anladığınız ve ona göre davranmaya başladığınız andan bir süre sonra
rüyada sizin anladığınızı anlıyor ve ona göre savunmaya geçiyor veya kendini yeniden düzenliyor. öyle kafanıza göre takılmanıza izin vermiyor maalesef. ama genede keyifli:) birde şöyle birşey var. rüyada olduğumu anlıyorum ve karşımdaki insanla bilerek muhabbet başlatıyorum(bu tanıdığım biri veya tanımadığım biri olabilir farketmez)

sonunda neyi farkettim biliyor musunuz; karşımda muhabbet ettiğim kişinin fikirlerinin temelide bana ait. aslında o da benim yani. enterasan şeyler genede bazıları gerçekten keyifli oluyor.

Lucid Rüya görmüşsün aslında bu güzel bir gelişme yani kabus bile olsa rüya kontrolü kolay elde edilebilecek bir özellik değildir. Kabus görme sebebin de günlük yaşamında negatif düşünce fazla üretiyor olmanla alaklıdır. Astral Seyahat çok daha farklı bir konu yani ruh bedendenden ayrıldığı için ölüme yakın bir deneyim sayılabilir tek farkla beden ve ruh bağlantısını sağlayan bir kordon var yani ölüm gibi ruh bedenle bağlantısını kesmiyor. Astral Seyahat şu açıdan risklidir, kişi düşünce kontrolü sağlayamıyorsa ve gün içersinde sürekli olumsuz düşünce üretiyorsa bu seyahat sırasında negatif varlıklarla ile karşılaşabilir. Detaylı araştırma yapmadan, uzmanların kitap-araştırma v.s. takip edilmeden mesafeli durulması gereken konulardır.

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Konu kaldığı yerden devam edebilir.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç