sizce bir gülen bir insanı ağlatmak mı yoksa ağlayan bir insanı güldürmek mi daha zor

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde tamara tarafından oluşturulan sizce bir gülen bir insanı ağlatmak mı yoksa ağlayan bir insanı güldürmek mi daha zor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,584 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı sizce bir gülen bir insanı ağlatmak mı yoksa ağlayan bir insanı güldürmek mi daha zor
Konbuyu başlatan tamara
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

tamara

Felsefe.net
Yeni Üye
aslında pek çocuğumuzun konuyu ilk duyduğunda vereceği kesin bir cevap vardır ama kendi adıma konuşayım olayı daha derin düşünmeye çalışınca biraz kararsız kaldım.. görüşlerini bekliyorum

Euhemeros

Üye
Yeni Üye
Bu bizim ve karşımızdakinin ruh ve kişiliğine bağlı diyebilirim. Kimi insanlar ağladığında birileri yanına gelir. O da onları göndermek için geri bir küçük tebessüm vermek zorunda kalır. Aynı şekilde gülen biri içinde. Aslında ağlıyordur içinde. Fakat sırf bizlere kötü görünmemek için karşıtı bir görüşü göstermez.

cogito

Üye
Yeni Üye
Kişinin ağlama ya da gülme nedenine bağlı olarak değişir. Eğer yaşanan gerçek bir acıysa güldürmek zordur. Yaşanan doyurucu bir sevinç ise de ağlatmak zordur.

vitriol

Felsefe.net
Yeni Üye
gülen bir insanı ağlatmak. gülebildiğine göre çok ağlamış olmalı. artık kolay kolay ağlamaz:)

Doutrus

Felsefe.net
Yeni Üye
Kişinin ağlama ya da gülme nedenine bağlı olarak değişir. Eğer yaşanan gerçek bir acıysa güldürmek zordur. Yaşanan doyurucu bir sevinç ise de ağlatmak zordur.
Güzel nokta,buna kişinin karakterini de eklersek cevap daha doygun olur.

M

monaliza

Ziyaretçi
Ağlarken gülmek? Daha kolay sanki.
Gülerken ağlamaksa en zor geleni.
Gerçi ağlamak hep tercih edilmeyendir. Tercih edilmese de yürek acıdığında dinlemez damlalar.
Ben hep gülmeyi tercih edenlerdenim.
Büyük bir acıyla ağlarken bile, bir çocuğun masum bir komikliğine gülümseyebilir insan.

endlesslive

Üye
Yeni Üye
cıss

Ağlayan, iş arayan 3 çocuklu bir kişi ise,
iş bulana dek onu güldürmek hayli zor olsa gerek..

..sevinçten ağlıyorsa, zaten aynı anda gülüyordur..

Gülen, iş bilen hortumcunun biriyse,
onu da danasını da ağlatmak için babayasa ister..

..sevinçten gülüyorsa, zaten az sonra ağlayacaktır..

Bir de güldüğünde -ağlıyor görüntüsü-
ağladığında da -gülüyor izlenimi- veren
kişiler vardır.
Çok sevdiğim böyle bir arkadaşımla şöyle anlaşmıştık,
ben ona asla fıkra anlatmayacak espri yapmayacaktım..
Ona serbestti..

Ağlamak ve gülmek, 'kaderin dengesi' çerçevesindedir.
Fazla karışmamak kurcalamamak ellememek kirletmemek lazımdır.
Denge bozulursa, işin sonu özellikle geri kalmış ülkeler
ve kadim siyasileri ve ağababaları açısından hiç de iyi olmaz.

IQT

Felsefe.net
Yeni Üye
insan küçük şeylere gülebilir ama ağlaması icinse önemli bir sebep gerekir + ağlayan birini tebessüm ettirebilmek ayrı birşey güldürmekse ayrı. elbetteki her iki durumda olasıdır ve örnekleri olabilir ama işin teorik kısmını geçip pratiğe döktüğümüz zaman gülen bir insanı ağlatabilmenin daha kolay ve daha cok olası duruma sahip olduğunu görebiliriz

Doutrus

Felsefe.net
Yeni Üye
insan küçük şeylere gülebilir ama ağlaması icinse önemli bir sebep gerekir + ağlayan birini tebessüm ettirebilmek ayrı birşey güldürmekse ayrı. elbetteki her iki durumda olasıdır ve örnekleri olabilir ama işin teorik kısmını geçip pratiğe döktüğümüz zaman gülen bir insanı ağlatabilmenin daha kolay ve daha cok
olası duruma sahip olduğunu görebiliriz

Güç kullanmak,yalan söylemek dahilse olabilir;ama ya o kişi Polyanaysa?Dediğim gibi,karakter de olmazsa olmaz bir etken.

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Aslında bazen basit düşünmek gerekiyor.Ağlayan birini güldürmek yorucu ve sıkıcı olabilirken gülen birini döverek ağlatabiliriz. Şiddet yanlısı değilim ama kolay olan şiddettir. Döverek, söverek, gururunu kırarak bir bebek gibi ağlatabiliriz. Her insan gıdıklanarak gülemez zaten ağlıyorsa bu daha da imkansızlaşır.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar