şeytan diyor ki nedir ?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Ş Harfinden Nedir? Başlıkları kategorisinde 5N1K tarafından oluşturulan şeytan diyor ki nedir ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,081 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Ş Harfinden Nedir? Başlıkları
Konu Başlığı şeytan diyor ki nedir ?
Konbuyu başlatan 5N1K
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Objectivity

5N1K

Kahin
Yeni Üye
yapılmaması gereken bir davranış için, yapma isteği duyulduğunda söylenir

sakal

Kahin
Yeni Üye
şeytanın kol gezmediği yer mi var?düşün bir kere hoşuna giden her şeyi sana şeytan telkin ediyor,şeytan kötü mü?

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Ben bunu yazmicaM ama yazamdan da olmaz ki; tuttum tuttum yeter;
dönüp dolaşıp görüyorum;

eşşeydan, şeyden, şeydan, eşeyden ve eşyadan-şeyden olan,
nesneden maddeden ibaret olan ya da nesneden ve maddeden olma, ibaret olma yanılgısı;
ya da şeye, eşyaya, maddeye kapılıp, şeyden olana kanıp, yanılıp gitmek;
eşyanın, şeyin, maddenin insanı gandırması;

sakal

Kahin
Yeni Üye
şeytanın kimseye bir şey dediği yok,işlediğiniz kötülüklerde onu bahane etmeyin,nefsiniz size en büyük düşman onu öldürmeyi deneyin..çünkü şeytan ölmez,onun kıyamete kadar yaşamaya garantisi var..

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
şeytanın kol gezmediği yer mi var?düşün bir kere hoşuna giden her şeyi sana şeytan telkin ediyor,şeytan kötü mü?

Hoşuna gidenlerin tamamını şeytan telkin etmiyor. Mesela; kitap okumayı sevebilirsin, keman çalmaktan zevk alabilirsin v.s. bu gibi durumlarda sevdiğin şeyi yapmış oluyorsun ve bu durumun şeytan ile hiç bir ilgisi yoktur.

Yapmaman gerektiğini bildiğin fakat yapmaya engel olamadığın durumlarda şeytan devreye girer. Asla yapmam diye konuşmamak gerekiyor çünkü bu durumda da şeytan o işi yaptırana kadar peşini bırakmaz. Başkalarının durumlarını küçümsememek ve düştükleri yanlışlar ile alay etmemek de gerekir çünkü yine bu durumda şeytan devreye girer ve kınadığın durum her ne ise o durumu sana yaşatmak için elinden geleni yapar. Şeytan tabi ki her yerde ve olmaya da devam edecektir bu konuda kesinlikle haklısın.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç