Sevgi ve Aşk

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde memet.uyar tarafından oluşturulan Sevgi ve Aşk başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 944 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Sevgi ve Aşk
Konbuyu başlatan memet.uyar
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

memet.uyar

Felsefe.net
Yeni Üye
Sevmek veya aşık olmak.insanlar arasında Kan bağı olmadığı halde onu kendine yakın hissetmek veya onun uğruna ölümü göze alabilmek doğrumudur?neden hep aşk için intihar edilit de anne baba için intihar edilmez ?

ls2

Kahin
Onursal Üye
Yakın zamanda başımdan bir aşk geçti (halada geçmedi de hadi neyse:))

bu aşk konusunu her açıdan inceledim desem yalan olmaz sanırım..aşkın doğasını elbet çözemedim ancak aşk hakkında gerek şu anda ortalıkta dolaşan popüler bilgilerin gerekse bir çok aşk edebiyatının ve edebiyatçısının üfürük olduğunu anladım. edebiyatçılar hissetmeden edebiyat yapıyor (belki eskiden hissettiklerine dayanıyorlar ama bu aldatıcı) , çoğu insanda sorgulamadan bu aşk hakkındaki popüler bilgilere kendini inandırıyor ve o denilenleri kendi içinde yaşadığını sanmaya başlıyor..ama kendi içinde olup bitenden aslında habersiz..neyse fazla uzatmayayım ve konu hakkında kendi yorumumu yazayım;

aşkı bir kümeye benzetirsem bu kümenin en büyük ögesi asla sevgi değildir, sıkıştırılmış yoğun sevgi falanda değildir. bu savlar üfürüktür.
Aşk insanın doğasında bulunan duygu,dürtü ve içgüdüleri toplu olarak tetikleyen belkide tek şeydir. insanın psikolojisini,duygularını ve zihnini aynı anda ve topyekun olarak bu kadar etkileyebilecek/dönüştürebilecek adeta tabiri caizse devrim yapabilecek başka şey bence yoktur:)

İçinde çok güçlü cinsel arzulardan takıntılara,aşağılık komplekslerinden obsesyonlara,büyük ego kırılmalarından yüceliğe oldukça karmaşık duygu ve dürtüler barındıran bu aşk denilen şey insanı elbette intiharada ,saldırganlığada yöneltebilir.. ancak dostum anne,baba,evlat,kardeş,arkadaş vb sevgisinde bu yukarda saydıklarım elbette görülmez.. bu sebeple onlara karşı hissedilenler genelde insanı intihar noktasına götürmez..

memet.uyar

Felsefe.net
Yeni Üye
Haklısın bende aşık oldum 7 sene 1 kişinin peşinden koştum fakat bi süre sonra boş olduğunu anlıyosun fakat geçen zamanı kurtaramıyossun bence hislerinle bağlandığız insan için ölümü göze almak saçma geliyor bana

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Teşekkür ediyoruz güzel bir anlatım güzel bir konu.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar