"Şeriat İstiyor Musunuz?"(F.eRbakan)

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Dünyadan Haberler kategorisinde @Búri tarafından oluşturulan \"Şeriat İstiyor Musunuz?\"(F.eRbakan) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 80 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Dünyadan Haberler
Konu Başlığı \"Şeriat İstiyor Musunuz?\"(F.eRbakan)
Konbuyu başlatan @Búri
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan @Búri

@Búri

Yeni üye
Yeni Üye
Katılım
27 Ağu 2023
Mesajlar
51
Tepkime puanı
2
Puanları
8
Yaş
35
Konum
Midgård
Üniversite Bölümü
mythology
Ünvan
the first human

"Türkiye şeriatla yönetilsin istiyor musunuz?" sorusuna Erbakan'dan canlı yayında net yanıt​

13.09.2023 22:06 | Son Güncelleme: 13.09.2023 22:19

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde dikkat çeken sonuçlar elde eden Genel Başkanı katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulundu. "Türkiye şeriatla yönetilsin istiyor musunuz?" sorusunu da yanıtlayan Erbakan 'Talib​Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan TV100'de yayınlanan Kübra Par'la Farklı Açılar programına konuk oldu. Son günlerde kamuoyunda sıkça gündem olan 'Şeriat' tartışmalarına değinen Erbakan net ifadeler kullandı.


şeria2

"ŞERİAT İSTİYOR MUSUNUZ?"​

Programın moderatörü Kübra Par, Erbakan'a, "Türkiye şeriatla yönetilsin istiyor musunuz?" sorusunu yöneltti. Erbakan bu soruya, "Ortada geçmişte de şimdi de hiç böyle bir ifademiz yokken nereden çıktığı belli olmayan bazı trol hesaplarla böyle bir yaygara çıkarıldı." ifadeleriyle karşılık verdi. Par bu cevap üzerine, "Yani ‘Şeriatı halka soralım’ gibi bir ifadeniz yok mu?" dedi. Erbakan böyle bir ifade kullanmadığını belirterek, "Yok tabii ki hiç öyle bir şey yok biz de şaşırdık hatta açıklama yaptık parti hesaplarımızdan ‘Hukuki yollardan hakkımızı arayacağız dava açacağız’ diye" yanıtını verdi.


şeria122

"TALİBAN İSLAM'A ZARAR VERİYOR"​

TV100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel ise Erbakan'a, "Taliban zihniyetine yakın bir durum var mı?" diye sorunca Erbakan, Taliban zihniyetinin İslam'a ve kendilerine uygun bir düşünce olmadığını belirtti. Erbakan sözlerinin devamında ise, "Kız çocuklarının okumasının engellenmesi, peçe takmadı diye kadına sopayla vurmak... Bunlar İslam'da yok. İslam'a da en büyük zararı zaten bunlar veriyor." ifadelerini kullandı.
 

@Búri

Yeni üye
Yeni Üye
Katılım
27 Ağu 2023
Mesajlar
51
Tepkime puanı
2
Puanları
8
Yaş
35
Konum
Midgård
Üniversite Bölümü
mythology
Ünvan
the first human

"TALİBAN İSLAM'A ZARAR VERİYOR"​

neremle güleceğimi bilemedim.

~ sanırsın sahih buhari hadisini noterde tastikletip yayınlayan, bir eski müftüyü ateist olmasınıda fırsat bilip taliban katletti.

~ sanırsın diri diri sivasta insanları yakanlar talibandı.

erbakan deyimi ile hadi ordan; sizi gidi sizi takiyyeci samimiyetsizler. şeriat istemiyorum diyen müslüman olabilir mi?

iu


biri taliban mı dedi?
 
Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Konular

Advertising

Üst