şerefsiz meselesi

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gündem (Dünya\/Türkiye) kategorisinde asil tarafından oluşturulan şerefsiz meselesi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 702 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gündem (Dünya\/Türkiye)
Konu Başlığı şerefsiz meselesi
Konbuyu başlatan asil
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan evrensel-insan

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
Selahattin Demirtaş “bu halk Abdullah Öcalan’ın posterini Kürdistan’a asamayacak da, nereye asacak? Buna alışsanız iyi olur, çünkü biz daha Başkan Apo’nun heykelini dikeceğiz, heykelini” dedi.
Figen Yüksekdağ “biz sırtımızı YPG’ye YPJ’ye PYD’ye yaslıyoruz, söylemekten de çekinmiyoruz” dedi.
HDP milletvekili, Diyarbakır belediye eski başkanı Osman Baydemir “devlet aklına mesajımız var, hassiktirin diyorum” dedi.
HDP milletvekili Abdullah Zeydan “Kürt halkının gücünü test etmeye çalışanlara çağrı yapıyoruz, PKK sizi tükürüğüyle boğar” dedi.
HDP milletvekili Burcu Çelik Özkan, köy korucularına seslendi, “o keleşi size çevirmesini çok iyi biliyoruz, bu memleketten defolup gideceksiniz” dedi.
Seçim öncesi HDP’nin Batman mitinginde “barajı aşarsak, bizler bulutuz, güneşiz, yağmuruz, barajı aşamazsak, benim meskenim dağlardır dağlar” pankartı açıldı.
Ağrı belediye başkanı Sırrı Sakık “ellerinde bayraklarla Mustafa Kemal’in askerleriyiz diyerek saldıranlara demiştim ki, Mustafa Kemal’in askeri değil, generali olsanız ne yazar, it sürüleri” dedi.
HDP milletvekili Altan Tan “CHP yerli inek gibi, dünya kadar ot yedirirsin, sütünde artma olmaz” dedi.
HDP milletvekili Adil Zozani, TBMM çatısı altında, “Kemalizm dediğiniz şey, bir parça Hitler, bir parça Mussolini’dir” dedi.
PKK’lılar Ağrı dağında temsili mezar kazdı, mezar taşına “TC” yazdı, TC’nin gömülme töreninde konuşan HDP milletvekili Hüsamettin Zenderlioğlu “Kürtler uyandı, hiç boşuna çırpınmayın” dedi.
HDP milletvekili Pervin Buldan “PKK terör örgütü değildir” dedi.
Selahattin Demirtaş “HDP, başkan apo’nun projesidir, bunu unutmadan çalışmalıyız” dedi.

*

Kimse rahatsız olmadı.

*

“Şerefsiz” denildi…
Ortalık ayağa kalktı!

*

Kimse kimseye “şerefsiz” demesin.
Elbette.

*

Peki, isteyen istediğine “hassiktirin, memleketten defolun, it sürüleri, tükürüğümüzle boğarız, size kalaşnikof çeviririz, gömeriz, burası Kürdistan, chp’li inekler, Atatürk Hitler’dir” diyebilsin mi?

YILMAZ ÖZDİL
SÖZCÜ

DİP NOT=YILMAZ ÖZDİL'E DE TAHAMMÜL ETMEK ZORUNDASINIZ ÜZGÜNÜM.BU ÜLKE SİZİN GİBİLERİN ÇİFTLİĞİ DEĞİLDİR.-ASİL-

Son düzenleme:

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Evert baris isteyenler disarida sirtini ISID'A DEGIL; ISID'A KARSI BOLGE HALKLASRINI KORUYAN MILISLERE YANI PYD/YPG/YPJ'E DAYIYOR.

şeref
Başkalarının gösterdiği saygının dayandığı kişisel değer, onur.
Erdem, gözü peklik ve yetenekle kazanılmış iyi şöhret
Örnek: Kolay şöhret, güç sanatın şerefini daima kıskanmıştır. F. R. Atay
1. yücelik, ululuk, izzet, seçkinlik. iyi ahlak ve faziletler sonucu meydana gelen manevi yücelik. 2. iyi ün. iftihar edilecek şey.

Iste ancak bunlardan yoksuin olanlar,m kendi serefsizliklerini ort bas etmek icin, kendi serefsizligini baskalarina yuklerler.

Ayni aktrollerin hakaret ederken, satasirken v.s. kendi ozelliklerini desifre etmesi gibi.

Kendi yaptiklarini baskalari yapmis gosterip, baskalarinin yaptiklarini da kendi yapmis gibi gosterene "hipokritik" denir.

Bas hipokritik de aktrollerin dioktatorudur.

Aktrol olmayanlarda "tahammul etmek" gibi bir psikolojik sorun yoktur.

Cunku bilirlerki saygi temelinde herkesin farkli dusundukleri ve davrandiklari onun hak ve ozgurlugudur.

Hipokritikligin basliklari;

http://www.felsefe.net/siyaset-meydani/74002-hipokritik-diktator.html

http://www.felsefe.net/genel-tartisma-alani/74917-erdogan'-hipokritikligi.html

---------- Mesajlar Birleştirildi at 18:24 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 17:56 ----------

BEN DE O ŞEREFSİZLERDENİM
“Bütün aydınlar gibi, “şerefsizler” gibi HDP’yi takdir ediyorum. Ben de o şerefsizlerden biriyim. Takdir ediyorum ama oyum her daim CHP’yedir.

Türkiye'de protest müziğin önde gelen isimlerinden Selda Bağcan, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin ‘yalılarında viski yudumlayıp oy veren şerefsizler’ sözlerine ilişkin “Bütün aydınlar gibi, “şerefsizler” gibi HDP’yi takdir ediyorum. Ben de o şerefsizlerden biriyim. Takdir ediyorum ama oyum her daim CHP’yedir. Ne yalıda oturuyorum ne viski içkiyorum” dedi.
“Savaşların ve kadın şiddetinin nedenini erkeklerdeki testosteron fazlalığına bağlıyorum” diyen Bağcan, “Her şeyin sorumlusu testosteron bir de mahalle baskısı” diye konuştu. “Ben 3 kere hapse girdim. Biz yaşlandık artık biraz da gençler girsin” şeklinde konuşan Bağcan “Çağırsalar LBGTİ destek konserine giderim” dedi.
Selda Bağcan’ın Cumhuriyet gazetesinden Ceren Çıplak’ın sorularına verdiği yanıtlar şöyle:
- Protest müziğin sesi olan bir sanatçı olarak bugünlerde ülke gündemiyle ilgili nasıl duygular içindesiniz?
Ülkedeki kaostan etkilenerek kaosumsu duygular içerisindeyiz. Üzüntü veriyor olanlar. Halkın zulüm gören insanları Gezi’de ayaklandı. Gezi müthiş bir ayaklanmaydı, yönetimden hoşnutsuzluk ancak böyle anlatılabilirdi fakat kötü bastırıldı. Ölenleri konuşuyoruz hep, sakat ve kör kalanların da yanında olmalıyız.
Bunlarda vicdan, merhamet yok, iktidar için her şey mubah. Bunların doktrinleri makyavelizm.
- Bugünkü Türkiye atmosferinde barış yok, kin ve nefret var. Bu kaos atmosferinin sizce sorumlusu kim?
Baş sorumlu belli, malum kişi. Bugünkü yöneticiler kanunsuz yapıyorlar her şeyi.
- Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın adını neden kullanmıyorsunuz?
Ben nasıl eleştireyim? Her şeyi söylüyorum daha ne söyleyeyim. Ama bunu dersen Cumhurbaşkanı’na hakaretten, yallah içeri. Bunu yapabilirler. Onun için baş sorumlu bir kişi diyeceksin. Anlayan anlayacak zaten. Üç kere içeri girmişim.
- Gerekirse bir daha girmez misiniz içeri?
Biraz da siz girin artık. Biz yaşlandık artık gençler girsin.
- Peki, yeni bir Gezi’ye ihtiyacımız var mı?
Hem de nasıl. Daha yoğun, daha disiplinli bir Gezi’ye ihtiyacımız var. Daha düzgün olabilir. Biraz dağınıktı. Partileşemediler. Yeni bir Gezi derken daha dağınık olmayan daha dayanışma içerisinde ve bu düzenden hoşnutsuz olan bütün partilerin de destekleyeceği yeni bir direnişe ihtiyaç var aslında.
‘Sesimde isyan var’
- Artık ‘Yeter!’ diyor musunuz?
Yeter noktasını geçtik. Patlama noktasındayız. Bu kadar suçların örtbas edildiği, hırsızlıklara yolsuzluklara çerez parası dendiğini bu halk nasıl göremiyor? Göz göre göre soyuluyorsun kardeşim. Âşık İhsani’nin türküleri geliyor aklıma. Uyan kardeş uyan!
- Hem Türkiye’de hem de yurtdışında bu kadar sevilmenizin nedenini etnik ve evrensel müziğinize bağlayabilir miyiz?
Tabii ki, hem etnik hem evrensel ikisini birden yakalayınca bu durum kaçınılmazdı zaten. Selda Bağcan’ın önlenemez yükselişi... (gülüyor)
- 40. yılınızdan sonra Selda Bağcan’ı nasıl tanımlıyorsunuz?
Bu toprakların acılı sesi. Sesimde acı ve isyan var.
- Ne yakaladınız da Selda Bağcan oldunuz?
Ses. Sesimde hüzün, acı ve isyan var. Bunların da zaten bir arada bulunması önemli. 76’da türküleri rock tarzında yaptığımız albümün dünyada hit olması inanılmaz bir şey. Bir şeyi demek ki Batı’ya sunmak için illa rock yapmak gerekiyor.
“HDP’yi takdir eden ‘şerefsiz’lerdenim”
- 40 yıllık sanat tecrübesinden sonra yolu sanata düşenlere neler söylemek istersiniz?
İhtiras tramvayına binin ve inmeyin. Bazen düşersiniz bazen de atağa geçersiniz insan her zaman popüler olmayabilir, ama hiç vazgeçmesinler ve iyi bir beste yakalamaya çalışsınlar. Bütün mesele müziğin ve sözün uyumu. Ve tabii ki müziğin kulaklara hoş gelmesi.
- Bahçeli en son HDP’ye oy verenler için ‘yalılarında viski yudumlayıp oy veren şerefsizler’ diye seslendi...
Zurnanın zırt dediği yer. Politik dilin düzeyi çok düşük. Bütün aydınlar gibi, “şerefsizler” gibi HDP’yi takdir ediyorum. Ben de o şerefsizlerden biriyim. (Gülüyor) Takdir ediyorum ama oyum her daim CHP’yedir. Ne yalıda oturuyorum ne viski içkiyorum. Rakı ve şarabı çok severim. Biz eski tüfeklerin meskeni meyhanelerdir. Lokantalarda ve evlerde içilsin ama sokakta içki içilmesi hoş değil. Ben bir sol muhafazakâr olarak böyle düşünüyorum.
‘AKP’den gelen hiçbir teklifi kabul etmem’
“Türkiye Cumhuriyeti tarihinde daha önce olmadık kadar büyük suçlar var. Şimdi AKP iktidardan düşerse hesap sorulacak, onlar hesap sorulmasını istemiyorlar. Ve bu hesabın sorulmaması için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Koalisyona hayır demek de bunlara dahil. Yeni seçimde oylarını artırarak geleceklerini zannediyorlar. Ben halkıma güvenmiyorum. Hâkimler, savcılar ya zulüm görmedik kimse kalmadı. Bir ben kaldım (gülüyor). Bir intikam gibi... Devlet içinde devlet yapısı varsa bu çok vahim. Halk zulmedilenlere sahip çıkmıyor. AKP’den gelen hiçbir teklifi kabul etmem. Ne akiyl insan ne makil...”
‘Aseksüelim, halk zaten beni öyle görüyor’
- Bir röportajınızda kadın erkeğin artık birbirine çok yaklaştığını, ilişkilerde biseksüaliteye doğru gidildiğini ve biseksüel olduğunuzu söylemişsiniz.
Dünyada evet ama Türkiye’de daha olmadı. Müslüman toplumlarda olmaz. Biseksüelim demedim onu uydurdular. Türkiye’de bunu diyebilecek adam anasından doğmadı daha. Ya ben böyle bir şey söyleyebilir miyim? Böyle bir şey söyleyemezsin Türkiye’de. Aforoz ederler. Özel hayatımla igili bugüne kadar hiçbir şey konuşmadım.
- Bugün konuşun öyleyse...
Aseksüel diyelim o zaman. Türkiye’de türkücüleri ana-bacı olarak görürler. Ana-bacı olduğumuz için bize seksi olmayan insanlar gözüyle bakarlar. Halk beni aseksüel olarak görüyor zaten.
- Siz kendinizi nereye koyuyorsunuz?
Çapkın. (gülüyor) Saman altından su yürütenlerdenim. Gizli yaşarım.
- LGBTİ’ye neden destek olmuyorsunuz?
Rahatsızlığımdan dolayı yürüyüşlere katılamıyorum ama gönülden destek oluyorum. Destek konseri için çağırsalar giderim.
- Selda Bağcan’ın sesindeki bu isyan neye?
Dünyadaki adaletsizliğe bu isyan. Dünyada adalet olsa terör olmayacak tabii ki. Dünyanın yüzde 90’ı böyle, geriye kalan yüzde ondaki psikopatlar ordusunun ise illa o testosteronunun coşması lazım. Savaşların ve kadın şiddetinin nedenini erkeklerdeki testosteron fazlalığına bağlıyorum.
- Bu dünyanın sorumlusu erkekler mi diyorsunuz?
Her şeyin sorumlusu testosteron bir de mahalle baskısı.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar