Senden Olsun

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde Nejdet Evren tarafından oluşturulan Senden Olsun başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,433 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Senden Olsun
Konbuyu başlatan Nejdet Evren
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Nejdet Evren

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
teknik bir olumsuzluğu düzeltirken, katılımcı arkadaşlara teşekkür ediyorum.

--------------------------------------------------------------------------------
küçük bir anımı paylaşmak istedim.
...
Her akşam eve çıkmadan hemen önce bakkalıma uğrar ve günlük ayrılmış gazetemi alırım. Yaklaşık altı yıldır tanışır konuşuruz. Hoş sohbetlerimiz olmuştur. İşletme sahibinin birkaç kez benim gazeteyi okuduğunu gördüm. “Fesih” dedim “ bak benim gazeteyi sürekli okuduğunu görüyorum”, “evet abi hoşuma gidiyor” diye yanıtladı. “güzel de” dedim “ bundan böyle gazetenin fiyatını bölüşeceğiz”...”haklısın abi” diyerek yanıtladı ve gülüştük.

Birkaç ay sonra hafta sonu il dışındaydım. Cumartesi günlü gazetemi alamamıştım. Ayırmış tabi. Ne ki çarşamba gününe kadar da vermedi. Ben de sormadım, üzerinde de durmadım. Dükkana girdim gazetemi aldım – bu arada günlük ödeme yapıyorum- parasını uzattım ki Fesih, “abi bu günkü gazeten de benden olsun” demez mi?! “sağ ol Fesih, de neden?” diye sordum...

“abi ya geçen cumartesi günü almayı unuttuğun gazetenin tümünü okumuştum da , ondan “ demez mi?

Birlikte çok güldük. Güzel ülkemin güzel insanları...

“tamam” dedim “ bu günkü gazetem senden olsun”

--------------------------------------------------------------------------------
kadınlarını erkeğe muhtaç bir şeklilde yaşamaya zorlayan bir toplum, kökünden acizdir.

mt
Mustafa TEKİNER
Administrator

Güzel bir anı olmuş gerçekten.

Bunu okuyunca okul yıllarında başımdan geçen ve bende hoş bir hatırası olan bir anımı da ben paylaşayım istedim.

Dönem bitmiş biletlerimizi almıştık. Cebimde 2 lira kalmıştı Trabzon'dan İstanbul'a gelmek için. Ev arkadaşım da Samsun'a dönecekti. Sordu bana ne kadar para var falan diye ? 2 lira dedim. Bende de 4 lira kaldı dedi. 2 lirası al 2 lirası bende kalsın dedi. Neden diye sordum. Ben 6 saatlik yola gideceğim sen 18 saatlik yola gideceksin dedi.

Böyle güzel insanlar yaşıyor ülkemizde nesli tükenmek üzere de olsalar..

Söz uçar, yazı kalır...

nejdet
Çok güzel bir paylaşım ve bizleri çoğaltan da bu değil midir?

Bu gün artık insanlar Başka Bir Dünya için zenginliğin değil yoksulluğun paylaşılabilmesi gerektiğinden söz ediyorlarsa bu boşuna değildir.

Güzel ülkemizin/Anadolu coğrafyasının insanları gerçekten özünde paylaşımcıdırlar ve insanca yaşamayı tüm ülkelerin güzel insanları gibi onurlu ve müreffeh olmayı hak ediyorlar.

Tüm dünyalar için...

sevgilerimle...

kadınlarını erkeğe muhtaç bir şeklilde yaşamaya zorlayan bir toplum, kökünden acizdir.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar