Seçimlerin 6 Nisan Öncesine Alınmasındaki Hinlik Nedir?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Siyaset Meydanı kategorisinde dragon tarafından oluşturulan Seçimlerin 6 Nisan Öncesine Alınmasındaki Hinlik Nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 173 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Siyaset Meydanı
Konu Başlığı Seçimlerin 6 Nisan Öncesine Alınmasındaki Hinlik Nedir?
Konbuyu başlatan dragon
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan odun

dragon

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Katılım
14 Eki 2022
Mesajlar
441
Tepkime puanı
27
Puanları
28
Konum
dünya
Üniversite Bölümü
Sosyoloji
Ünvan
dünyalı
Sahi, seçim 2-3 ay önce olsa ne olur, 2 ay sonra olsa ne olur?

Ne mi olur? Bazıları için çok şey olur.

Çünkü 6 Nisan' dan önce eski seçim yasası geçerli. Eski seçim yasası demek; ittifak olarak girdiğiniz partilerin oylarının size milletvekili kazandırması demek.

Bu %1 bile reyi olmayan partiler için çok şeyden öte bir şeydir. CHP veya İYİ partiye verilen oylar babacan ve dayvitoğluna milletvekili kazandıracak!. Burası önemli!

Bu % 0-1 lik partilerin hükümette eski başbakan, bakan olması konuyu olağanüstü titizlikte irdelemek için fazlası ile yeterde artar!.

Eski dost düşman olmaz(istisnalar kaideyi...) sözünüde bir kenara yazın lütfen!. Eski 15 senelik Erdoğancı başbakan- bakanlarla CHP ve İYİ parti ne yapmaya çalışıyor sizce? Veya ne farkı var şu anki hükümetten? Oda dinci, bunlarda dinci(başörtücü). Onlarda aynı ekonomik modelci bunlarda aynı(yap işlet kazıkları Babacan imzalıdır. v.b.).


Sizi bilmem ama ben bir vatandaş olarak aklımı peynir ekmekle yemedim. Sözde eski artıklarla ittifak yapanlara rey verecek kadar!. Hükümeti değiştirmenin alternatifi kesinlikle 6' lı masa dedikleri aynı kumaşın lacileri olamaz!.
 
Son düzenleme:

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Katılım
12 Şub 2022
Mesajlar
949
Tepkime puanı
148
Puanları
43
Konum
Kime ne
Zaman, seçim zamanı.:D

Her siyasetçi doĝal olarak seçilmek ister. Bunun için eline geçen her fırsatı kendi lehine çevirebilmek için kullanır. Siyasetçilerde prensip, dürüstlük, sözünün eri gibi özellikleri beklemek bir hayli saflık olur.

İşte bu nedenle Perinçek veya Bahçeli gibiler fırıl fırıl dönerler; yeter ki söz sahibi olmaya veya gündemde kalmaya devam etsinler. Türkiye gibi ülkelerde seçim kaybetmek, dün savunduĝunu bugün inkar etmek, ülke yönetiminde başarısızlık, istifa etmek için bir sebep olarak görülmüyor. Bu nedenle bunları ömür boyu izlemek zorunda kalınıyor.

Geçen gün Yeni Zelanda´nın genç kadın başkanı istifa etti, daha doĝrusu Şubat ayından itibaren görevini bırakacaĝını ilân etti. Neden etti, biliyor musunuz?
Pilinin bittiĝini, yeterli enerjisinin kalmadıĝını, ailesi ile ilgilenmek istediĝini söyledi. Halbuki henüz 2017 yılından beri ülkeyi yönetiyordu. Böyle açık sözlü ve dürüst siyasetçiler Türkiye gibi ülkelerde çok zor bulunur.
 
Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Konular

Advertising

Üst