Radyo ve Sohbet

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde kuzeys tarafından oluşturulan Radyo ve Sohbet başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,526 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Radyo ve Sohbet
Konbuyu başlatan kuzeys
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan kuzeys
K

kuzeys

Ziyaretçi
sevgili felsefe.net adminleri ve üyeleri

Sohbet uygulması yerine irc yahut mirc tarzı bir şey yerine seslenme koyulsa kimse ek bir plugin kurma ihtiyacı duymadan direk bir shoutbox bir uygulaması kullanılsa üyeler birbirleri ile daha çok kaynaşıp etkin hale gelebilirler diye düşünüyorum..

Birde Flatcast üzerinden belli saatlerde açılan DJ'liğini kendimizin yaptığı bir radyo uygulamasıda hoş olur diye düşünüyorum..

sizin bu konudaki düşüncelerinizide merak etmiyor değilim hani :mad:

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Sohbet icin plugin gerekmiyor ana sayfanin yukarisinda sohbet bolumune tiklaninca giriliyor direkt. Radyo konusuna gelince bunun icin bir dusuncemiz var fakat siteye her girenin dinlemesi gibi birsey degilde bunu radyo bolumu yaparak tiklanip ayri bir media player seklinde acabiliriz. Boylelikle hem isteyen radyo dinlemis olur hemde dinlemek istemeyenler icin tercih imkani sunmus olabiliriz. Bunun icin gerekli altyapiyi olusturmaya calisacagim. Malum dj deneyimi gerekiyor ve calinan parcalari surekli kontrol etmek. Yonetim kurulumuz ile konuyu goruselim daha sonra detayli bilgiyi veririm.

K

kuzeys

Ziyaretçi
sohbet uygulamasına kendi bilgisayarımdan chrome, opera, firefox, ie 5 -6-7-8 tüm browserlerdan erişim yok. Diğer yandan sohbet anlık iletişim chat kültürü ile eş değer.. bunun yerine insanların birbirlerine kısa mesajlar selamlar atabilceği bir uygulama hem daha kullanışlı olduğu gibi forum açısından katılımcı bir durum yaratabilir. Shoutbox sistemiyle foruma giren insanlar herhangi bir chat kültürüne mağruz kalmadan yada zorlanmadan forumun genel mekanizması üzerinden kaynaşıp tanışabilcekleri gibi felsefe.net yönetim tabanlı veya üye destekli real felsefe sohbetleri ve buluşmları filan düzenleyebilir. Bu durum forumun kalitesini , hizmet seviyesini yükselteceği gibi kaynaşan üyelerin ve kaynaşmak isteyen üyelerin ağır kasıntı tartışmalara girmeden birbirlerini daha iyi anlamasına sebep olacağı gibi forumun yazar niteliğini daha çok arttırabilir.

Diğer yandan Flatcast de senin dediğin mantıkta çalışıyor. Vbulletin için üye giriş eklentisi eklenebilir. Dj lik ve yayın akışı konusunda bir yardım başlığı ve bir yayın planı fazlasıyla yeterli olur. Winamp ve media player üzerinden yapılan yayınlarda shell alınan sunucuya göre lag yani yavaşlama olabiliyor ve bildiğim kadarıyla çoğu ücretli. Flatcast ve icecast hem free hemde sunucuya ve kullanıcıya ek bir yük getirmiyor.

ama genel olarak radyo ve sohbet olayındaki düşüncem üyelerin tanışıp kaynaşma sürecini hızlandırmak ve felsefe grupları sohbetleri oluşabilcek noktalara imkan tanıma şeysi..

Aksiyom

Düşünür Üye
Yeni Üye
Kuzeys'e katılıyorum shoutbox uygulaması site içi iletişim ve kaynaşma adına büyük bir adım olacaktır.
Yönetimin bu konuyu gündeme almasını dilerim...

K

kuzeys

Ziyaretçi
radyo ile ilgili ben flatcast üzerinden Felsefe.Net diye bir şey oluşturdum. Denemek babında.. Bilgisayarım açık olduğu sürece bi liste koydum.. Yayın akışını ve hızını görürseniz karar aşaması için daha etkin olur.

DJ ler pclerine sadece bir eklenti kuracak dinleyiciler browser sorun çıkarmadımı pek bir şeye ihtiyaç yok..

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar