proje ödevim yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde pnrpnr tarafından oluşturulan proje ödevim yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,621 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı proje ödevim yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim...
Konbuyu başlatan pnrpnr
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan pnrpnr

pnrpnr

Felsefe.net
Yeni Üye
newtonun yer merkezli kuramı ile albert einsteinın rölativite kuramı arasındaki farklar ve hayatımıza katkıları :confused:

pnrpnr

Felsefe.net
Yeni Üye
Lütfen biriniz cevap yazabilir mi yaa

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Bunlar oyle iki uc cumleler ile aciklanacak seyler degil. Ama ikisi arasindaki en belirgin fark zamandir.

Newton'un cekim kanunu, kopernik'in kurami ve einstein'in gorelilik kuramini okuyup aralarindaki farklari incelemelisin.

pnrpnr

Felsefe.net
Yeni Üye
ikisi arasında en temel farkın zaman olduğunu bende biliyorum ve okuduğumda anlayamıyorum çok bilimsel temellere bağlıyorlar bana birisi anlatınca daha çabuk anlayabilirim bu yüzden yapamıyorum ya zaten :/

kestanmis

Üye
Yeni Üye
Newton'un hesapları düşük kütleli cisimler için geçerliyken ışık hızına yaklaşan cisimler için yani büyük kütleli cisimler için Einstein'ın hesapları geçerlidir.

Birinde zaman göreliyken diğerinde değil.

Daha ne olsun :)

pnrpnr

Felsefe.net
Yeni Üye
sonunda birisi anlayabilceğim şekilde bilgi verdi çok teşekkür ederim çok sağolun :eek:

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar