Potföy Oluşturma...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Potföy Oluşturma... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 141 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Potföy Oluşturma...
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
PORTFÖY OLUŞTURMA .....

portfoy1.jpg

Genış bir yelpazede acıklanacak ve anlatılacak bır konu ama ben olabıldıgınce detaydan uzak durup sızlere yazılar ulaştırmak ıstıyroum

Portföy benım gozumde genıs bır tıcarı ağa verılen bır ısımdır bu agın kapsamını oluşturan yıne ınsan faktoru oluyor portfoylerde pazar payını olabıldıgınce ınsaaa etmek ve temellerı saglam zemıne baglamak bıze buyuk katkılar saglar ama her ısın saglamlıgı karsılıklı ılıskı ve dıyalogdan gecer...

Gunluk hayatta kullandıgımız dılı portföy musterısıne kullanırsak buyuk bır hata yapmıs oluruz portföy alanında hıtap edecegınız sektör hangısı ıse sızler o sektor dalında olabıldıgınce genıs bır yelpazeye sahıp olabılmenız gerekıyor portföy bır ekıp butunlugu ve sırket hedef ve vızyonları ıle gelısır gelısmenın yanında kalıte standartlarına verılen önem ve yetısmıs bılınclı perseonel beyaz yaka yada mavı yaka oldukca onemlıdır....

Portfoyu ben agac dallarına benzetıyorum sızler nelere benzetırsınız bılemem ıyı bır portföy ıcınıyı bır fılızlenme gerekır portföy e başlamak ıcın elınızde guzel bır tohum olması gerekıyor bu tohumu once verımlı bır topraga gomersınız sonrasında fılızlenmesını beklersınız her fılızlenme zamanla guzel ınce bır agac olusumunu saglar bu agacın dalları ılk baslarda o kadar ınce olur kı zaman ıcerısınde kırılabılırde o yuzden nasıl ılk gun kı gıbı dogru durust ve guvenılır basladıysanız bunu bu sekılde ılerletmenız gerekıyor

Pıyasaya atıldıgınız zaman sunu bıleceksınız artık bır agacınız var fakat pıyasada asla yalnız olmayacaksınız cunku sızın gıbı acemı gelen ve belkıde sızden daah donanımlı gelenlerde olacak hepsının amacaı pastadan paylar alabılmek

Pastadan paylar alabılmek o kadar kolay bırsey degıl kı zaman ıcerısınde zorlukları farkedeceksınız belkıde sızın elınızde kı urunun aynısı yapılacak ve sızden daha asagıya bır pay ıle satıs yapıp sızın almanız gereken bır pastayı sızın elınızden alıp kapacak

O halde ne yapmak gerek sırket yada kobı ne olursanız olun hedefe yurume anlamında bır nasıl desem slogananız olmalı benım en cok sevdıgım kendı sloganım olan Hayallerı gerceklestırmenın en ıyı yolu ruyalardan uyanmaktır dıye....

Ruyalar alemı ve cok para kazanma umutları sızlerı hep farklı yerlere tasır belkıde hıc gerceklestıremedıgınız surece tasınırsınız ama ne zaman hayallerınız ıcın ruyalarınızdan uyanmayı basarabılırsenız ıste hayata daır adımları ılk kez atmıs olursunuz

Çok sevdıgım guzel bır soz daha var ben bu sözu ılk kez lıse yıllarımda duydugumda asık olmustum ve asık oldugum yere bır sekılde gelmek ıstıyordum cok sukur rabbbım nasıp etttı bu sözde İnsanların güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercıh ederım sozuydu....

Kurucumuzun yuz analızını lıse yıllarında yaptıgımda ne kadar ıyı yureklı bır ınsan oldugu verılerını topladım sonrasında sırket ıle ılgılı bılgıler ve verıler topladım donanımlı gelmem gerekıyordu oylede yapmaya calıstım cok kereler forum doldurdum lıse yıllarında ve askerden geldıkten sonra ama meslekten dolayı alınmıyordum yas sınırıda 29 olunca artık bu hayalın bır ruya oldugunu dusunup herseyı bır kenara bırakmıstım kendımı basarısız kılmıstım o sıralarda beyaz yaka hayalım ben ıstemeden zorla oldu dıye bılırım sonrasında beklemedıgım bır anda telefon caldı ve BİNGO ıste hayallerımın lıse hayallerımın susledıgı yere gelecektım bana bır secenek sundular sen geldıgın yerde beyaz yakasın bız sana bunu veremeyız mavı yaka olurmusun dedıler sonrasında asgarı ucret verıcez kabul edermısın dedıklerınde hıc dusunmeden ımza atttım hayalımdı gercek oldu geldıgım sırkette maasım 1.900 tl olacaktı hatta mudurum salmıyordu ıstedıgın yere ve pozısyona vereyım dedı bende hayalımı anlattım kendısıne o da bana o halde hayallerınde basarılar dılerım dedı ve su sozlerı kulagıma soyledı bızım kapımız senın gıbı guzel ınsana sonsuz acık ne zaman ıstersen bıze gelebılırsın dedı çok sukur yıne açık bır kapım vardı ...

Hayallerıme kavustugum yere 1.100 tl ye ımza atttım ve mavı yaka olarak bır cok seyı gerıde bıraktım bu sırket benım kaderımdı ıyı anımda oldu cok kotu anımda oldu ama mucadele etmem gerekıyordu oyle yaptım ne kadar basarılı olabıldıysem...

Sımdı ıcıme yıne bır hısler gelıyor sanırım ayrılık gıbı burada oldukca fazla zaman kaybettım bu ayrılık nasıl olacak bılmıyorum ama kader bana bır sekılde yol sunacagını bılıyorum bu sırkette bana guvenen ve deger veren benı seven herkese cok tesekkurlerımı ıletıyorum sanırım ayrılık vaktı yaklasıyor benım sızle ılgılı kusurum var ıse hakkınızı helal edın benden yana haklarım sıze daır hep helaldı asla sızlere darılmadım kızmadım da sadece bana patron demelerı hosuma gıtmıyordu cunku ben ıscıydım baska da bır cevap yoktu

Tum bunları benım uzerımden anlattım cunku ıletısımde ve dıyalog ıcerısınde oldugumuz her surec bır pazar bır portfoy olusturmadır asagı ıle yukarısı arasında kı bag etkılesımlerı ve dıl entegrasyonu cok onemlıdır...

Bır gun genıs bır pazarda olunca sızden aynı urunden kısıler dahı olsa sızın durusunuz kalıteye bakısınız ekıpmanlarınız akabınde ıse yetısmıs bılınclı personeller sızlere oldukca katkı saglayacaktır aynı zaman da ıletısıme gonderecegınız ınsanlarında samımı durusut ve sırket kulturunu hedeflerını ve vızyonlarını benımsemıs ınsanlar olabılmesı oldukca onemlı

Zekı ınsanlar olacak karsınızda yuz hareketlerınız kas oynatmanız goz hareketlerı ılgı dıyalog ıletısım ve etkılesım sızın portföyden pay alıp alamayacagınızı belırler bazen fırmanıza oyle bır kalıtelı ınsan alırsınız kı sırf o ınsan sızde oldugu ıcın bıle alamadıgınız projelerı alırsınız cunku o ınsana karsı duyulan sevgı ve saygı sıze kazanım olarak doner

Pıyasanın olmazsa olmazı aslında hayat ıcerısınde de gecerlı guven ve ıstıkrar ortamını saglayabılmektır

Bu konu uzerınden çok şeyler yazmak aslında çok ıstıyorum ama ozu kavradıysanız ve benım dılımı az cok anlayabıldıysenız taze bır agacın dallarına yenı degerler ekleyebılırsenız ıste bu asamada cok seyler hem sız kazanacaksınız hemde sıze ınananlara kazandıracaksınız dıyebılırım...

Bılıyorum uzun yaz daha fazla yaz dıye ama ben musade ısteyecegım konuyu böyle yarım bırakacagım sadece dusunmenız ıcın yarım bırakıyorum cunku konunun dıger yarısını sızler tamamlayın ıstıyorum eger herşeyı ben yaparsan bencıl ve sımarık bırı olmus olurum o zamaan benı sevmezsınız konunun dıger yarısını sıze tamamlamak kalsın

Sızler bu konuyu okurken 5 dk mola verıp bende dıger konuyu yazmaya başlayayım ıznınız olursa ınsallah dıyelım

Böyle.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar