Polonya'da Üniversite Eğitimi

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde Duru tarafından oluşturulan Polonya'da Üniversite Eğitimi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,064 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Polonya'da Üniversite Eğitimi
Konbuyu başlatan Duru
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Duru

Duru

Felsefe.net
Yeni Üye
Polonyada eğitim almak yüksek eğitim standartları
noktaqp6.gif
ekonomik eğitim ve yaşam maliyetleriyle yurtdışında okumak isteyen öğrenciler için her geçen yıl daha populer oluyor.

Avrupa'nın en hızlı büyüyen ve en genç nüfusa sahip ülkelerinden biri olan Polonyada üniversite eğitimi almak her geçen yıl daha da populer bir fikir haline gelmeye başlıyor. Çok sayıda üniversitenin İngilizce eğitim verdiği Polonyada eğitim ve yaşam giderlerinin oldukça ekonomik olması ve eğitim kalitesinin çok yüksek düzeyde olması birçok değişik ülkeden öğrencileri Polonya'da eğitim almaya çekiyor.Polonyada konuşulan resmi dil Lehçe olmasına rağmen ülkenin birçok üniversitesinde tıp
noktaqp6.gif
mühendislik
noktaqp6.gif
işletme
noktaqp6.gif
eczacılık gibi bölümlerde İngilizce eğitim verilmektedir.

Polonyada üniversite eğitimi almak isteyen adayların lise mezunu olmaları yeterlidir. Öğrencilerin ayrıca Türkiye'de üniversite sınavında başarılı olmuş ya da bir üniversiteye yerleştirilmiş olmaları şartı aranmamaktadır. Polonyada eğitim almak üzere başvuru yapan adaylar lisede almış oldukları dersler
noktaqp6.gif
başarı durumları
noktaqp6.gif
yeterlilikleri ve tercihleri doğrultusunda Polonya üniversitelerine yerleştirimektedir. Polonyada üniversite eğitimi İngilizce ya da Lehçe olarak alınabilmektedir. Polonya üniversite eğitim sisteminde lisans eğitimi 3 yıl sürer. Bazı mühendislik bölümlerinde ise bu süre 4 yıla kadar uzayabilmektedir. Polonya'da tıp eğitimi 6 yıl
noktaqp6.gif
eczacılık ve diş hekimliği eğitimi ise 5 yıl sürmektedir.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar