Politikacılar ve ülkeler hakkında

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde Felsefiyen tarafından oluşturulan Politikacılar ve ülkeler hakkında başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,290 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Politikacılar ve ülkeler hakkında
Konbuyu başlatan Felsefiyen
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan E32

Felsefiyen

Felsefe.net
Yeni Üye
Ben politikacıları aptal,iğrenç kişiler olarak tanımlıyorum. Ülke sistemlerini çok saçma buluyorum.İnsanın özgür olabilmesi için ülkelerin olmaması gerekir.Dünya'da o zaman rahatça yaşayabiliriz diye düşünüyorum.

Okulda da ülkemiz herşeyimiz diyen kişiler var.

Sizin bu konudaki düşünceleriniz nedir acaba?

muratkarahan

Üye
Yeni Üye
Ülke kavramı olması aslında bir absürtlük bana göre.Dünyayı parsel parsel bölüp sonra kendi arasında en büyük ben olucam gibi yarışıyorlarmış gibi.. ama bu sırada insanlık birşeyleri kaybetmeye devam ediyor.Bazen insanlarında fazla akıllı olmaması gerektiğini düşünürüm.Çünkü insanlar geliştikçe yaşadığı çevreyi ve insanlığı yok etmeye başladı.

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
Globallesme ve sinirsizlasma iki egilim gosterir. Ya emperyalist zihniyet gibi bir seyin gudumunde globallesme, ya da her turlu farkin farklarinin ortadan kalktigi ve bu farklarin bir arada antiayrimci olarak ve farklar esitligindeki globallesme.

"Acik toplum" algisini cok iyi sorgulamak gerekiyor.

Kisaca farkin farki korunarak globallesme mi?

Yoksa bir farkin gudumunde diger farklarin asimiliyesi temelinde tek farkin globallestirmesi mi?

Iste "acik toplum" algisindaki fark bu iki sorudadir. Ikincisi emperyalist zihniyetin baskici, zorlayici, guce otoriteye yonelik ustelik bunu "demokrasi, esitlik, ozgurluk" v.s. diye tanitmaya calkistigi kandirmacadir ve insanligi degil; fark cikarini icerir.

E32

Felsefe.net
Yeni Üye
Politikacılar asla aptal kişiler değillerdir.Siyaset yapmak belli bir zeka gerektirir.Ki günümüzde her gün bir savaş oluyor devletler arası.
Bir satranç oyunundayız.O bir hamle yaparsa, hamle sırası bana gelmiş demektir.Benim de düşünüp bir şeyler yapmam lazım.Bu bakımdan politika -bana göre- bir zeka işidir.

Ülke konusuna ise bilgi eksikliğim olduğu için, daha sonra cevaplamak üzere şimdilik geçiyorum.:)

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Bir an kendimi moderatör sandım ve konuyu "Serbest Kürsü" kısmına taşımaya çalıştım :)

Neyse ama benim de yazacaklarım var. Politikacılar konusunda E32'ye katılıyorum ama politikacılar olgusunda! Ülkemizdeki politikacılar bence de aptallar. Hey, ülkemde düşünce özgürlüğü var değil mi? O zaman onların aptal olduğunu düşünürüm. Kusura bakmayın ama Meclis TV'yi açıp izleyip izleyip gülüyorum :D

Felsefiyen

Felsefe.net
Yeni Üye
Politikacılar asla aptal kişiler değillerdir.Siyaset yapmak belli bir zeka gerektirir.Ki günümüzde her gün bir savaş oluyor devletler arası.
Bir satranç oyunundayız.O bir hamle yaparsa, hamle sırası bana gelmiş demektir.Benim de düşünüp bir şeyler yapmam lazım.Bu bakımdan politika -bana göre- bir zeka işidir.

Ülke konusuna ise bilgi eksikliğim olduğu için, daha sonra cevaplamak üzere şimdilik geçiyorum.:)

Zeki olduklarına şüphe yok. İnsanları kendi ahlak anlayışına göre yönlendirmeyi iyi biliyorlar. Fikirleriniz önemlidir derler ama kendi çıkarlarına ters düşen bir fikir ortaya atılınca o insan ya hapse ya mezara...

E32

Felsefe.net
Yeni Üye
Zeki olduklarına şüphe yok. İnsanları kendi ahlak anlayışına göre yönlendirmeyi iyi biliyorlar. Fikirleriniz önemlidir derler ama kendi çıkarlarına ters düşen bir fikir ortaya atılınca o insan ya hapse ya mezara...

Sadece bizde öyle olduğunu düşünüyorum.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar