PKK yöneticisi Karayılan: Ceylanpınar’daki iki polis resmi birimlerimizce öldürülmedi

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gündem (Dünya\/Türkiye) kategorisinde evrensel-insan tarafından oluşturulan PKK yöneticisi Karayılan: Ceylanpınar’daki iki polis resmi birimlerimizce öldürülmedi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 874 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gündem (Dünya\/Türkiye)
Konu Başlığı PKK yöneticisi Karayılan: Ceylanpınar’daki iki polis resmi birimlerimizce öldürülmedi
Konbuyu başlatan evrensel-insan
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan asil

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
PKK Yürütme Komitesi Üyesi Murat Karayılan, hükümetin PKK’ya yönelik operasyonların nedeni olarak Ceylanpınar’da öldürülen iki polisi göstermesini ‘sahtekarlık’ olarak yorumladı. Karayılan, polislerin PKK’nın resmi birimlerince öldürülmediğini savundu.

‘Her şey önceden planlanmıştı’

ANF’ye açıklamalarda bulunan Karayılan, “Ceylanpınar’da iki polisin öldürülmesi bizim merkezi bir kararımızla yapılmış bir eylem filan değildir. Hatta resmi bir birimimizin yaptığı bir eylem bile değildir. Kendine ‘Apocu Fedailer’ diyen bir grup tarafından yapılmış bir eylemdir. Biz de zaten bunu böyle açıkladık. Hemen buna sarıldılar” dedi.

Bülent Arınç’ın yaptığı “Onları zor günler bekliyor; görecekler” sözlerinin iyi okunması gerektiğini söyleyen Karayılan şöyle devam etti: “Yani önceden karar almışlardı, hazırlıklarını yapmışlardı. İki gün içinde topyekûn bir harekatın başlatılması mümkün mü? Belli ki önceden hem topluma dönük operasyon, hem de Medya Savunma Alanları’ndaki merkezlerimize dönük kapsamlı bir hava saldırısı, karadan da top ve tank atışı saldırısı planlanmış, büyük ve kapsamlı bir harekatın kararı alınmış ve hazırlıkları yapılmış. Yani her şey planlı bir biçimde geliştirilmiş.”

Bizi savaşla yok etmek istiyorlarsa buyursunlar!

Şu anda PKK olarak ‘savunma haklarını‘ kullandıklarını savunan Karayılan, “Madem onlar bizi savaşla yok etmek istiyorlarsa buyursunlar; yapabiliyorlarsa yapsınlar. Onlar gelişmiş istihbarat imkanlarına ve yüksek teknolojilerine güvenerek bizi yok edeceklerini sanıyorlar. Buyursunlar etsinler bakalım…” ifadelerini kullandı.

Karayılan, “Ama tekrar söyleyeyim; Türkiye’nin birliği ve bütünlüğü çerçevesinde düşünen, Türkiye’yi gerçekten seven bütün güçlerin AKP’nin bu savaş çığırtkanlığının Türkiye için yarattığı tehlikeyi görmeleri gerekiyor. Biz dürüstçe ve samimice çözüme açık olduğumuzu söyledik ama onlar şimdi bizi bombalarla yok etmek istiyorlar” diye de ekledi.

‘Süreci Erdoğan bitirdi’

2013 Nevruz’unda PKK lideri Abdullah Öcalan’ın mesajlarını içeren bildiriye tıpkı o günkü samimiyetle yaklaştıklarını belirten Karayılan, çözüm sürecini bitiren ismin Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu savundu.

“Ateşkesi Türk devleti bitirdi” diyen Karayılan, Türkiye toplumunun barış ve demokrasiden yana tavır koyduğu genel seçimlerin sonuçlarını kabul etmeyen AKP’nin, gerginliği arttırarak kendilerine savaş ilan ettiğini ifade etti.

‘Silah bırakmaya karşı değiliz’

Her iki tarafın da silah bırakmasına kendilerinin karşı olmadığını söyleyen Karayılan, şöyle devam etti: “Eğer bu konsepte dayalı saldırıyı başlatan güç bundan vazgeçerse ve eskisi gibi çeşitli oyunlarla kamuoyunu yanıltma manevraları yerine ciddi bir çözüm projesine sahip olunursa, olabilir.”

PKK: Ceylanpınar’da iki polisin öldürülmesi merkezi karar değil tepkisel çıkış

27/07/2015 17:43

PKK’ya bağlı Halk Savunma Merkezi (HSM), Suruç’ta 31 kişinin yaşamını yitirdiği IŞİD saldırısının ardından Ceylanpınar’da iki polisin öldürülmesi ve devamında yaşanan şiddet olaylarının merkezi bir karar sonucu değil tepkisel çıkış olarak geliştiğini savundu.

HPG üstlenmişti

Feyyaz Özsahra ve Okan Acar adlı polisler, 22 Temmuz sabahı evlerinde başlarına kurşun sıkılmış olarak ölü bulunmuş, PKK’nın askeri kanadı Halk Savunma Güçleri (HPG), saldırıyı ‘Apocu fedai timi’nin Suruç katliamına misilleme olarak gerçekleştirdiğini duyurmuştu.

Suruç katliamının ardından Ceylanpınar’da iki polisin öldürülmesi, Suriye’nin kuzeyinde IŞİD, Kuzey Irak’ta PKK kamplarına yönelik yoğun hava saldırılarıyla, ülke içinde bine yakın kişinin gözaltına alındığı operasyonlar, barış yürüyüşü hatta cenaze törenlerine yönelik saldırılarla oluşturulan savaş atmosferinin fitilini ateşlemişti.

Merkezi karar değil tepkisel çıkış

PKK’ya bağlı Halk Savunma Merkezi (HSM) Karargah Komutanlığı’nın önceki günkü açıklamasında, “Suruç’ta gerçekleşen katliama misilleme amacıyla bazı yerel birimlerin yaptığı kısmi misilleme eylemleri ateşkesin tarafımızdan bozulduğu anlamına gelmez” denildi.

Söz konusu saldırıların merkezi bir karar ya da talimat sonucu değil tepkisel çıkışlar biçiminde geliştiğini savunan HSM açıklamasında,“Ancak şu anda Türk devleti tarafından yürürlüğe konulmuş bulunulan topyekun savaş saldırısıyla bizlerin tek taraflı olarak ateşkesi sürdürmemizin koşulları da ortadan kaldırılmıştır” ifadeleri yer aldı.

Ne demistik!

Diktatorun PKK'ya orduyu saldirtabilmesi icin, bir bahane gerekiyordu.

Suruc katliamina karsi olarak bir PKK terorunu yapmak ve PKK'nin ustune atmak.

Yine ne demistik.

Bush'a da Afganistan/Irak v.s. temelli BOP'u uygulamaya koyabilmesi icin, bir bahane gerekiyordu.

Kendi ikiz kulelerinin katliami.

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
Çocuğunu doğurup çöpe atan anneler,

Çocuğunu sevgilisine kavuşmak için terk eden anneler,

Ve hatta;

Çocuğunu sevgilisine öldürten anneler VAR...

BİR DE ÇOCUĞU İÇİN ÖMRÜNÜ FEDA EDEN,

ÖLÜMÜ GÖZE ALAN,

DÜNYA BİR YANA EVLADIM BİR YANA AŞKIYLA...

yaşayan anneler var.

Bana zalimleri örnek göstermeyin,ben doğruyu-yanlışı ayırt edebilecek zekaya sahibim.

Onlar ancak evrensel gibi güdümlü ya da idraksiz beyinleri yıka(ya)bilirler.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Çocuğunu doğurup çöpe atan anneler,

Çocuğunu sevgilisine kavuşmak için terk eden anneler,

Ve hatta;

Çocuğunu sevgilisine öldürten anneler VAR...

BİR DE ÇOCUĞU İÇİN ÖMRÜNÜ FEDA EDEN,

ÖLÜMÜ GÖZE ALAN,

DÜNYA BİR YANA EVLADIM BİR YANA AŞKIYLA...

yaşayan anneler var.

Bana zalimleri örnek göstermeyin,ben doğruyu-yanlışı ayırt edebilecek zekaya sahibim.

Onlar ancak evrensel gibi güdümlü ya da idraksiz beyinleri yıka(ya)bilirler.

"ben doğruyu-yanlışı ayırt edebilecek zekaya sahibim."

Hic zannetmiyorum boyle bir zekaya sahip oldugunu. Cunku hic bir davranisin boyle bir zihniyetin urunu degil.

Sende zaten beyin yok ki!

Senin gibi biuatcilarin zaten beyne de ihtiyaci yok.

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
"ben doğruyu-yanlışı ayırt edebilecek zekaya sahibim."

Hic zannetmiyorum boyle bir zekaya sahip oldugunu. Cunku hic bir davranisin boyle bir zihniyetin urunu degil.

Sende zaten beyin yok ki!

Senin gibi biuatcilarin zaten beyne de ihtiyaci yok.

La fontaine amcam benim:)))

Kendi özelliklerini başkalarına mal ederek anlatmakta başarılısın,kabul etmek lazım.

Ama boşuna zahmet buyuruyorsun,ben zaten seni çok iyi tanıdım ki :)))

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç