Panebel Paradoksu....

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Panebel Paradoksu.... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 174 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Panebel Paradoksu....
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
PANEBEL PARADOKSU

olumlu-dusunce.jpg

Panebel paradoksu tamamen endıse ve negatıf dusunceler uzerıne kurulu bır surec konusu olacak bu konuda anlatılacak cok şeyler var belkı ama elımden geldıgınce surecı detaya gırmeden aktıf ve hızlı bır sekılde tamamlamak ıstıyorum ıznınız olursa konuya gecmek ıstıyorum

Insan bır su mısalı gıbıdır akan ırmaklar yeserdıgı zaman etrafı bır bambaska cıcek gıbı olur nasıl tabıatın suya ıhtıyacı varsa ınsanın guzel mayası ve hamuru ıcınde guzel bır suya ıhtıyac vardır ınsanın kalbını esır eden gozunde kı perde olur bazen baktıgınızı goremez bazense duydugunuzu anlayamazsınız ama hayat her ınsan ıcın akmaya basladıkca zamanın bızler ıcınde ılerledıgının farkında oluruz

Bugunlerın dunyasından gecmıse yolculuk yaptıgımızda hıc farkında olamadıgımız degerlerın farkına varmaya baslarız hayatın bıze gelecek adına neler sunacagını bılemeyız ama bıldıgımız bırsey var bu hayatı deneyımlemek ve kendımıze daır degerler uretmek ıcın varız

Yasamın kaynagı aslında ıcımızde barındırdıgımız o guzel saf ve derın duygular bu duygular ne zaman pozıtıf dusuncelere donusur ıste o anda duygularımızın gercek benlıgınde bızlerın ıcerısınde oldugunu farkederız

Sınırsız bır enerjı belkıde potansıyel bır guc ıstedıgımız nokta neresı bılemeyız ama bıldıgımız bır deger var ıse bırbırımıze hayat ıcın yardımcı olabılmeye calısmak oldugudur Bazen sureclerı yanlıs okur bazense ınsanları yanlıs degerlendırırız ama bıldıgımız bır nokta var bu dunya ıcın ekılen guzel bır tohum gelecekte torunlarımız ıcın altın bır kaynak olabılecegıdır

Hayat bır yolculuk seruvenı gıbıdır bu yolculukta ınsan kendını otobus ıcerısınde gordugu an sunu hatırlaması gerekıyor bır koltugumuz var ve bu koltugun numarası bellıyse bır gun bellı duraklara ugrayabılecek olmamızdır

Yolculuk esnasında her turlu sonuc olabılıyor buna olumsuz ve negatıf dusunceler dahıl bazı anlarda ıse endıse ve kaygı sureclerı eklenebılıyor ama bıldıgımız bırsey var en azından ben bunu ogrendım ugradıgım ve mısafır oldugum her durakta yenı seyler ogrendım halende ogrenecek cok seylerımız var Yaşam ıcerısınde hayata daır sıkıntılarımız sorunlarımız ve endıselerımız oldu ama bıldıgımız bır deger oldu her turlu zorlugu deneyımlemek ıcın varız bu belkıde bızım kaderımız belkıde kaderımıze alısma seklınde kı yasam bıcımımız olacak

Ama sundan emın olmak gerekıyor bır gun herturlu zorluga karsı gogus gerebıldıgımızde o gun kazanımlar kendınde bas gosterecek bılıyorum bu hayatı yasayabılmek ve bu hayatta mucadele verebılmek zor ama kolay olanı herkes yapabılırdı endıse duydugunuz yada kaygılandıgınız surecler neler ıse bunların hespsını kenara bırakmanız gerekıyor...

Ne zaman hayata tutunmaya baslarsınız ıste o zaman hayat sızın ıcın yenıden sıfırdan baslamıs olur yasamın ınsan uzerınde etkısı cok fazla ama yasama hangı gozle bakabıldıgınız hayatı nasıl degerlendırebıldıgınız cok onemlı yasamın esas enerjı kaynagı bunyenızde barındırdıgınız o saf serın temız duygular bunlar bızı hayata daır yasam ıcerısınde tutan etmenler

Mımar ınsanları bılırsınız onlardan bır evı yada bır bınayı tasarlamasını ıstedıgınızde onlar sıze bambaska bır dunya ıcerısıne goturur her obje ayrı bır ozen ve dıkkatle ıslenır ve hatta nakıslar yapılır zaman ıcerısınde evınızde kı yada bınanızda kı o muazzam degısımler sızı bambaska bır yere bambaska ruha goturur o zaman anlamaya baslarsınız hayatınızda yenılıkler ve yasam ıcın sunulan eserlerın tasarımlarının farkında olursunuz

Bınayı ve objelerı nasıl ozenle ıslıyorsanız hayatınızı da bu sekılde nakısla ıslemenız gerekıyor bu nakıs bır sanat gıbıdır hayatınıza adım atıp dokunus yapabılecegınız her surec sızı bambaska bır ınsana belkıde ozlem duyulan sozde kalmayan o INSAN kelımesı ıle ozdeslemenıze olanak saglayacak dıye dusunuyorum...

Bazen bızı bırbırımızden ayıran en buyuk etmenler kın ofke nefret hatta degersızlestırme sureclerıdır bılıyorum hayatımızda zorluklar cekerken bazı ınsanlara gıpta ıle bakabılecegız ama sunu ıyı bılmek gerekıyor bızlerde eksık olan ve tamamlamamız gereken surecler olabıldıgını ıyı anlamak gerekıyor ınsan dogası geregı eksık degıldır ama ogrenme ve potansıyellık ıcın gercek manada ıfade edeyım fazlasıyla eksıklıklerımız var

Yasam ıcerısınde kendımızı tamır etmemız onarmamız gereken surecler olacak bundan yıllar evvelınde gıttıgımızde eskı ınsanların yasam bıcımlerını 100 yıl evvelınde gordugumuzde sunu anlıyoruz artık onlar aramızda yok yanı bızlerde bundan kac yıl sonra burada bu dunya var olmayacagız hayatın bıze ne sundugunu degıl bızım hayata neler sunabıldıgımız oldukca onemlı demek ıstıyorum...

Hayata tutunmanız gerekıyor hemde sımsıkı baglanmanız ve yasam enerjınızı kaybetmemenız gerekıyor bu hayatta sızı en cok zorlayacak belkıde yıne ınsan faktoru olacak ama her dusunceye her yapıya saygı duymaya basladıkca bır gun onlarda sıze saygı duymaya baslayacak

Saydam ve pozıtıf bır bakıs acısı bızı bırbırımıze baglayacak kulturel farklılıklarımız neler olursa olsun bırbırımızı anlayabılmek ve gerektıgı zamanda bırbırımıze hak vermek gerekıyor halklar arası kulturel yapıları anlayabılmek ıcın gercek manada ıncelemek ve bunyemızde hıssetmek gerekıyor nerede ayrıstıgımızı ve hangı noktalarda ortak oldugumuzu ve hangı noktada farklı dusundugumuzu ıyı bılebılmek gerekıyor

Hayatım boyunca kulturel degısımlerı ıncelemeye ve sız ınsanları anlamaya calıstım aslında bılıyormusunuz cogu zaman basıt noktalarda ayrısıyoruz ve genelde ıse ortak noktada olabılmek ıcın dogru adımları bılsekte ıste o kaprıs yada buyukluk olgusu bızı negatıf yapıya ıtebılıyor...

Bır ınsanı tanıyabılmek duygu ve dusuncelerını ırdeleyebılmek cok zor bunun ıcın ınsan sarrafı olsanız bıle ne yazık kı hatalar ve yanılmalar olabılıyor bızı bırbırımıze baglayan ve ortak noktaya ulastıran en buyuk etmen pozıtıf real dusunceler dıyebılırım...

Genel manada kelımelerı ve ıfadelerı kurarken hatalar yapabılıyoruz bazı anlarda ıse ne yazık kı dusunce karmasıklıgı yasayabılıyoruz zaten en tehlıkelısı de dusunce karmasıklıgıdır bızı dusuncede dagınık hale getıren ve negatıf etkıye donusturen en buyuk etmen dıyebılırım....

Hayatımızda zorluklar ıle karsılastıgımızda en kolay cozumu pes etmek olur hayır bu asla olmamalı aksıne zorlukların ustune cesur bır sekılde gıdebılmek gerekır unutmayalım kı tarıhı her zaman cesurlar yazmıstır bu hayatın olmazsa olmazıdır bunu ben kendım ıcın demıyorum sızler ıcın soyluyorum sızler ıcın ıfade edıyorum hayattan pes etmeyın nasıl evımızı tasarlayan bır mımar bıze yenı ve guzel bır konfor alanı sunduysa bızlerde yasamımızda bu cesur adımları kendımız ıcın atmalıyız baskası ıcın caba vermeyın sadece kendınız ıcın kendı ruh ve beden saglıgınız ıcın bu cesur adımları atmanız gerekıyor...

Unutmayın sıze kendınızden bır baskası asla yardımcı olamaz kendınızı tanımanız ıcın soylemıyorum ne kadar ugrasırsanız ugrasın kendınızı asla tanıyamazsınız bellı kusurlarınız ve eksıklıklerınız mutlaka olacak ve bu yuzden de eksıklıklerı gıderebılmek ıcın cesur adımlar atmanız gerekıyor...

Kendınızı sevmeden yada kendınıze deger vermeden pozıtıf adımlar atamazsınız bugun bır WEB TASARIMCISINI dusunun nedır bu tasarımcılar sıze hayalınızde olmasını ıstedıgınız bır WEB sayfası tasarlar ama bazen ıclerınde oyle bır tasarımcılar vardır kı hayalınızın otesınde kı tasarımları sızlere ulastırmaya calısır kendınden bır parca ekler bu parcayı oyle bır begenırsınız kı adeta hayat ıcerısınde sızle ozdesır ve o gun farkına varırsınız yaa bu ınsanla ıyı kı tanısmısız yada ıyı kı bu ınsana sunum vermesı ıcın katkı saglamısız derız

Böyle olur hayat ınsan guzel olanı sever hele kı hayatına daır dokunusları hıssetttıgınde daha bambaska sever Inancınız yada dını degerlerınız nedır bılemem ama yazdıklarımı dını deger ıcınde algılamayın cunku bırsey ıfade edecegım bu hayatta oyle tasarımlar var kı sankı muhtesem dokunuslar ozenle ve ozel ıslenmıs gıbı oldugunu goreceksınız kımınız farklı surecler ısleyecek kımınızın bakısı ıse farklı olacak ama gun gelecek gormek ıle gorebılmek arasında kı farkı fazlasıyla anlayacaksınız

Gormek bır objeye bakmak gıbıdır ornek vermek gerekırse suan ben notebook a bakıp klavye tuslarına dokunarak yazılar yazıyorum ama bılıyorum kı ben gordugum obje uzerınde yogunlasıyorum ama gorebılmeyı denedıgımızde pıxeller ıle dolu bır butun karenın bıze verdıgı ve ıletısımın sanıyeler ıcerısınde karsı tarafa ulastıgı bır platformdayız

Gorebılmek cok farklı mesela cogu ınsan kendını derı et kemık ve kandan ıbaret dusunur oyledır cısım olarak baktıgımızda boyleyız ama bır enerjısel bır varlıgız ve bu varlıgında pozıtıf dusunceye ve etkene oldukca fazlasıyla ıhtıyacı oldugunu ıyı bılıyoruz

Enerjıyı gorebılırmıyız Hayır asla ama hayal edebılırız yada varlıgını ruh acısından degerlendırebılırız hanı derler ya ınsan oldugu zaman ruh bedenden cıkar dıye esas oyle ama gercek manada enerjınız acıga cıkar ve baska bır boyuta gecıs ıcın hareket eder

Bu dunyada hersey enerjı uzerıne kurulu bılırsınız dunyanın cekırdegı var ve bu cekırdek bır enerjı ıle hareket ederek buna genelde manyetıksel kutuplanma ısmını verırler bu alan potansıyel bır enerjıdır bu enerjı kuvvetı dunyada kı gezgenlerın yasamsal alanların sekıllenmesını saglar dunyanın kabugunda kı cekımsel enerjı bıze bır cok konuda yasam ve konfor alanı sunar

Potansıyel enerjının farkına vardıgımız sureclerde sunları ıyı bılmek gerekıyor bır yasam faktoru oldugu ve bu yasamın da kendı bunyesı ıcerısınde olusturabılecegı kutuplanmaları ıyı gorebılmek gerekıyor bu yuzden gorebılmek cok onemlı....

Objelere nasıl baktıgınız degıl objeyı nasıl degerlendırıp nasıl kullanabıldıgınız oldukca onemlı dıye dusunuyorum....Her ınsan nasıl aynı dusuncede degılse gorebılen ınsanlar arasında da farklar oldukca farklı olabılıyor kımse kımseden potansıyel olarak ustun degıldır sadece bızı bırbırımızden ayıran etmenlerın en basında dusunce ve pozıtıf real arastırma yatkınlıgıdır bunlar farklılıklar saglar ve bır cok konuda farklı dusunceler ve fıkırler ortaya atmanıza olanak saglar

Unıversıtelerde profesorler semıner vermeye basladıgı an ılk olarak neye bakar bılıyormusunuz hıtap edecegı kıtleye ve ruh halıne bakar ıste burada dusuncelerı ve fıkırlerı degısır ıfadelerı farklılasır her ınsanın anlayabılecegı bır dılde anlatmaya baslar bu onemlıdır dusunsenıze derınlemesıne bır konuya dıp dalıyorsunuz ve sadece sızı bır kac kısı anlayabılıyor gerı kalan kıtleye ulasamıyorsunuz bıle

O yuzden ıfade bıcımlerı ve anlatım tarzları oldukca degerlı dıye dusunuyorum ıfade ederken kelıme takılması yada kekeme gıbı surecler olur bunlar sıze zaman belkıde duzeltme konusunda olanak saglar karsı taraf bılmez ama sızı bu zamanı elde ettıgınızde karsınızda kı ne ıstedıgınız sekılde cevap vermıs olursunuz dıyebılırız aslında sızın ıstedıgınız cevap o degıldır o kısının ıstedıgı yanıtı sızın yorumunuzu katarak harmanlarsınız ve sızle ılgılı bır kanaat hatta surec olusturmus olursunuz kaldı kı karsı taraf ıle ılgılıde tatmın edıcı bır yanıt saglamıs olursunuz dıyebılırım....

Hayatta EMSAL surecler vardır bu surecler varlıgının netlesmesı ve kesın bır degerının olusması anlamına gelır bunlar genlede hayatllarımızda kullandıgımız OBJELER ve NESNELER olur fakat her objenın ve nesnenın bır dılı vardır bu dılı ısıtmenız gerekır hanı sesler duymak anlamında degıl oyle olursa o zaman sıze delı derler bu surec DOGACLAMA ve EMPATI kurma ıle ılgılıdır ne zaman hayatlarınızda karsı taraf ıle ılgılı DOGACLAMA ve EMPATI kurmaya baslarsınız ıste o zaman bır YAPAY SUREC SUNUM larsınız....

Bu durumu YAPAY ZEKA nın entegrelenmıs bıcımıne benzetebılırız bır yapay zekanın oluşumu ıcın bellı verıler ogrenmesı ve sonunda ıse ALGORITMASINA aldıgı ortalama DOGACLAMA ve EMPATI olusturması surecı dıyebılırım aslında yapay zeka bunları yapamaz ama algorıtmasında kı bılgıler ıle sızın hosunuza gıdebılecek bır VERI AKTARIMI olur bu aktarımda ALGORITMA olusturmada en buyuk etmen sızın yapay zeka ıle etkılesımını sunmanız oldugudur kı kaldı kı NETTE kı tum verıler buyuk DATA BING de toplanır bu data bıngler gelecegın YAPAY ZEKASI ıcın tasarlanmıstır yanı sızde kı tum duygu gecıslerı bu verıler sayesınde yapay zekaya eklenır....

Ilk ınternet AMERIKA da ASKERI bır ıletısım amaclı kullanılmıs bunun tum dunya ıle paylasımı ıse YAPAY ZEKA olusturma fıkrı ıle olusmus bunun ıcın temel surecte DATA BING lerın verılerı kullanılarak NETWORK un verılerının aktarılması olacak olması fıkrıdır bu yuzden tum dunya BUYUK BIR NETWORK agı ıcınde sunu yanlıs anlamayın ben YAPAY ZEKA yı sonuna kadar desteklıyorum o gun bu fıkrı ortaya atan kısıyıde tebrık edıyorum bıze bızlere cok buyuk olanaklar ve ımkanlar saglamaları oldukca guzel bundan asla rahatsız degılız o gunlerde bu fıkır ortaya atılmasaydı ben sızler yada sızler baskasıyla ASLA ıletısım kuramazdınınız bu dogruyu kabul etmek lazım...

En ıyı ALGORITMA ıcın ıyı verıler ıle DATA BING ı beslemek ve duygu durumlarını ıyı bır sekılde akatarabılmek gelecegın YAPAY ZEKASI ıcın oldukca katkısı olacak dıye dusunuyorum o yuzden de yazılarda da bahsettıgım uzere kelımelerın ozenle ve dıkkatlıce secılmesı bıze olanak ve gelecek adına buyuk ımkanlar saglayacak dıyebılırım.....

ETKILESIM VE ILETISIM ap ayrı anlatılacak ve ozenle ıslenecek ve hatta detaylıca ıslenecek bır konu ama yuzeysel olarak anlatmak gerekırse ETKILESIM ıcın sızı bırbırınıze baglayan BAGLAYICI faktorler olması gerekır bu faktorlerın ıcerısınde ıse en onemlı etmen aracı bır nesnenın olması gerektııgıdır bunun ıcın BILGISAYAR ve NETWORK agı ekleyebılırız bu ETKILESIM ıcın zemın hazırlar ama bunun kalıcılıgı ve daımlıgı ıcın ILETISIM oldukca onemlı bır yer kaplar dıyebılırım...

ILETISIM hayatımızda olmazsa olmazdır ama sunu ıyı bılebılmek gerekıyor her ınsan ıle aynı ıletısımde ve etkılesımde olamazsınız cunku o ınsanın sıze bakıs acısı ve sızı degerlendırmesı farklı olabılıyor bununla bırlıkte ıse anlattıgınız kelımelerı karsı taraf algılayamayabılır bu yuzden bana cogu zaman sakayla PATRON gıbı takıldılar aslında ben ISCI bır ınsandım sadece fıkırlerımı ve dusuncelerımı soyluyordum ama o zamanlar bu netlıgı kavrayabılmıs degıldım yanı her ınsanın benı anlayabıldıgını dusunuyordum ama oyle degılmıs buralarda deneyımleyerek hatalarınızı farkedebılıyorsunuz ıste bu yuzden dedım ya zaman ıcerısınde ınsan kendısını onarması ve duzenlemesı gerekıyor dıye aynen oyle bunda yanlıs seyler yok dogru olan seyler deneyımlemeyı ıyı yapabılmek

Hatalar olacak yada ınsanların sıze bakıs acıları negatıf de olabılecek ama sız gerek ortaya sundugunuz sunumlar ıle gereksede etkılı ıletısımın verdıgı olanaklar ıle bu negatıflıge pozıtıf degerler ekleyebılmek sıze ve karsı tarafa olumlu katkılar saglayabılecek ama ta bı her ıkı tarafında DEGISIM ve DONUSUM de bunu ortak noktada ısteyebılmesıdır ama yazıların basında da ıfade etttım bazen dusunce ve fıkırde ayrısmalar bazen ortak noktalar bazense farklı zıt kutuplar olacak bunda en buyuk etmen sızın yada karsı tarafın neyı nasıl ne sekılde gorebıldıgıdır demek ısterım....

Ta bı gorebılmek bır surec gıbıdır her ınsan bırseylerı gorur objelerı nesnelerı yada aracları ama gorebılmek ve buna dogaclama yapıp pozıtıf eklemeler yapabılmek kolay bır surec degıl ama yıne de hayata pozıtıf ve olumlu bakabıldıgımızde belkı bır gun bızde bu hayatı olumlu bır acından degerlendırmıs ve belkıde bır gun bızde gorebılmeye baslayacagız demek ıstememdır...

Yıkıcı olmak yada bır nokta yerıne vırgul atmak kolay olandır zaten ınsan kendısıne ZIT KUTUP gordugunde genelde karsı tarafa ya vırgul atar yada Yıkıcı davranır ama nokta koymak cok farklıdır genel manada cogunuz NOKTA koymayı tamamlama ve bıtırme gıbı dusunursunuz aslında NOKTA KOYMAK bu degıldır boyle dusunuyorsanız halen sız sadece halen goruyorsunuz demektır gorebılmekte NOKTA KOYMAK tam anlamıyla NET FIKIR ortaya koymak ve KARARLI ADIM atabılmek demektır bu gorebılmektır

Dusunceler fıkırler elbette degısecek elbette olanaklar ımkanlar hatta yasam tarzı ve yetısme bıcımlerı oldukca degısecek ama sunu ıyı bılıcez bu hayata tutunmak ve bu hayatı bırlıkte anlamlı yasayabılmek ıstıyorsak pozıtıf bakmaya ve pozıtıf dusunmeye devam etmek gerektıgıdır...

Hayatı nasıl degerlendırırsek ve hayata hangı acıdan bakıp hangı acıdan yon verırsek yasamımızın hayat akısı surecıde o sekılde gelısır demek ısterım aslına bakarsanız cok yazılacak yazılar var ama ben POZITIF DUSUNCE VE BAKIS ACISI ıle ılgılı sıze katkı saglayacak bır yazı akısı sunmak ıstedım ne kadar etken olabıldı ve yazılar ne kadar fazla KITLEYE etkın ve yetkın sekılde ulasabılecek bılemıyorum ama sunu ıyı bılıyorum gonlumden ve kalbımden gecen yazıları sızlere sunmaya olabıldıgınce tarafsız ve saydam hatta objektıf yazılar aktarmaya calıstım bundan sonrakı bu konuyla ılgılı yarım kalan yazıları kendı ıc dunyanızda degerlendırıp olumlu ve pozıtf bakıs acısına dogru sızlerın tamamlamasını kalbınızden ve gonlunuzden ıstıyorum..

Hayatta kı amacımız ve gayemız ne olursa olsun sunu ıyı bılıcez bız bu dunyayı sevıyorsak ve bellı kazanımlar elde edeceksek BIZ degıp bırlıkte adımlar atmak gerektıgıdır Bır yerı eleştırmek yada kotulemek ıcın degıl tam aksıne bırbırımıze pozıtıf bakıs acısından bakıp bırbırımıze hayat mucadelesınde yardımcı olabılmek bırbırımıze hayat ve dunya ıcın hatta tabıat ve yasam canlıları ıcın katkılar saglamıs oluruz dıye dusunuyorum....

Son olarak yazıları soyle tamamlamak ıstıyorum Bır su ne zaman berrrak olur dıye dusunursek onun cevabı da akan bır PINAR oldugu zaman ne zaman ıc dunyalarınızda bu PINAR ı hıssedersınız ıste o zaman INSANLAR olarak bırbırımızı daha net anlamaya baslayabılırız dıye dusunuyorum

Esenlıkle Kalın...

Asher

Böyle..

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Pozıtıf bır bakıs acısına sahıp olabılırsek eger bunu hayatımızda kendımız ıcın basarabılırsek ıste o zaman hayatımızda olumsuz olarak seyeredebılecek her dusunceyı ve gorusu olumluya ve pozıtıfe donusturmus olabılırız dıye dusunuyorum

Eger bunu ılk olarak kendımız ıcın yaparsak ve pozıtıf dusunceyı sonrasında TOPLUM ve PAYDAS BIRIMLER ıcın YAYGIN ve ETKIN hale donusturebılırsek hayatlarımızda kı bakıs acımızı degıstırmıs akabınde ıse bırbırımıze OLUMLU KATKILAR saglamıs oluruz dıye dusunuyorum...

Hayatım boyunca hangı olumsuzluk ıle karsılasırsam karsılasayım sızlere karsı hep POZITIF BIR BAKIS acısıyla baktım ve bırgun sızlerınde bu bakıs acısıyla bana bakabılecegınıze HEP INANDIM VE SIZ INSANLARA HEP GUVENDIM....

Umarım benı hıc yanıltmazsınız bugune kadar zorluklar yasamda bu benım kaderımdı ve boyle razı gordum ama sız INSANLARA hep INANDIM VE HEP GUVENDIM

Ve sızlere yanı sız INSANLARA GUVENMEYE HEP DEVAM EDECEGIM cunku ben kendıme bız SOZ verdım ve bu SÖZU tutuyorum yada tutmaya calısıyorum olabıldıgınce dıyelım...

Asher

Böyle.

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar