Özgürlüğün Resmi

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde kalliope tarafından oluşturulan Özgürlüğün Resmi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,226 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Özgürlüğün Resmi
Konbuyu başlatan kalliope
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan mahsun

kalliope

Ordinaryus
Yeni Üye
Babası İspanya`nın en ağır siyasi cezalarının verildiği bir hapishanede mahkumdu küçük kızın. Fırsat bulduğu her hafta sonu babasını ziyaret için annesiyle birlikte hapishaneye giderdi.

Yine bir ziyarete giderken babası için çizdiği resmi yanında götürdü ancak hapishane kurallarına göre özgürlüğü çağrıştıran her türlü şeyin mahkumlara verilmesi yasaktı.

Bu sebeple kağıda çizdiği kuş resmini kabul etmemişler ve oracıkta yırtmışlardı...

Çok üzülmüştü küçük kız. Babasına söyledi bunu, o da "üzülme kızım, yine çizersin; bu sefer çizdiklerine dikkat edersin olur mu?" dedi.

Küçük kız diğer ziyaretinde babasına yeni bir resim çizip götürdü. Bu sefer kuş yerine bir ağaç ve üzerine siyah minik benekler çizmişti.
Babası keyifle resme baktı ve sordu: "Hmmm! Ne güzel bir ağaç bu! Üzerindeki benekler ne? Zeytin mi?"

Küçük kız babasına eğilerek, sessizce şöyle dedi :

"Hşşşşt! O benekler ağacın içinde saklanan kuşların gözleri...

kzocuu.jpg

fides

Kahin
Yeni Üye
Ynt: Özgürlüğün Resmi

Harikaymış ya. Gerçekten duygusal bir paylaşım olmuş. Özgürlük saklanıyor işte... Böyle saklansada var işte bazen ağaçlarda bazen hücrelerde...

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye

"Ruhun Gökkuşağı" adlı eseriyle Mehmed Uzun'u anımsadım. sağol Kalliope...

kalliope

Ordinaryus
Yeni Üye

nejdet ' Alıntı:
"Ruhun Gökkuşağı" adlı eseriyle Mehmed Uzun'u anımsadım. sağol Kalliope...
Siz de sağolun...

Laetna

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Daha yeni okuyorum ama olsun sonuçta okudum anladım ve daha ötesi var mı?

Doru

Felsefe.net
Yeni Üye
Konfüçyüs'ün bu sözlerinin size hissettirdiklerini en yalın bir şekilde bana yazar mısın?

kalliope

Ordinaryus
Yeni Üye
Konfüçyüs'ün bu sözlerinin size hissettirdiklerini en yalın bir şekilde bana yazar mısın?

Söz gelir; acıtır,sarsar, örseler, kanatır...Söz gelir; aydınlatır, çoğaltır, kucaklar, ısıtır...Anlatabildiğimiz ölçüde anlaşılırız. Buzdağının ardındaki saklı cenneti, suskunluktur perdeleyen...Buzları eriten sözdür..Cennetin ardındaki saklı buzdağını da, suskunluktur perdeleyen...Cenneti yok eden sözdür..."Gül" renktir, kokudur, aşktır, köprüdür..."Diken" acıtır, uzaklaştırır,an gelir "gül"' ü unutturur...

berattan

Felsefe.net
Yeni Üye
bişi anlamdım ama güzeldi. :) su bi alltaki arkdasda yorum yapmamış şiir yamış sanki. eline saglık gzl olmuş. su el işareti nasıl gyr ya. ben asagıyı gstermek amaclı metine ekledim.

kalliope

Ordinaryus
Yeni Üye
bişi anlamdım ama güzeldi. :) su bi alltaki arkdasda yorum yapmamış şiir yamış sanki. eline saglık gzl olmuş. su el işareti nasıl gyr ya. ben asagıyı gstermek amaclı metine ekledim.

Bir alttaki değil, bir üstteki arkadaş demek istediniz herhalde:)
Bir üstteki arkadaş, bir üstteki arkadaşının sorusuna yanıt verdi. En üstteki öyküyü de sizin bir üstünüzde yazan arkadaş (yani ben) paylaştım. Çok alt-üst olmuş bir cevap oldu ama; hikayeyi ve şiiri(!) beğenmenize çok sevindim. Bir de anlayabilseydiniz sevincim ikiye katlanacaktı:)
Sevgiler...

mahsun

Yeni üye
Yeni Üye
cok güzel bi anlatım kişinin ellerine ve ayaklarına paranga vura bilirler ama asla düşüncelerine vuramazlar tabi bunları yaşamak cok ayrı duygular düşünce gücü olanlar hücrede yaşaya biliyorlar

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar