Öss Korkusunu nasıl yenebilirim ..

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde υɔиυяυт tarafından oluşturulan Öss Korkusunu nasıl yenebilirim .. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 878 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Öss Korkusunu nasıl yenebilirim ..
Konbuyu başlatan υɔиυяυт
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

υɔиυяυт

Felsefe.net
Yeni Üye
Öncelikle herkese merhaba.Seneye 12. sınıf olacağım ve öss ye gireceğim.Ama kendimi cidden hazır hissetmiyorum..9.sınıfı az çok öğrenmiştim , onu da unuttum zaten.10. sınıfta ise eksik konularım diz boyu..Sayısal öğrencisiyim ve nasıl işse zaten az buz anlayıp yaptgım fizik dersini şimdi hiç yapamıyorum..Arkadaslarım bana ders çalıştıklarını söyleyince kendimi baskı altında hissediyor , kendi kendime 'sen hiçbir şey yapamayacaksın.Baksana bi herkes konuları öğreniyor , çok ders çalışıyor...'gibisinden paranoyak düşünceler söylüyorum..Gerçekten çok korkuyorum ve bu korku her geçen gün katlanıyor. , bana yol gösterebilecek bir abi-ablamdan yardım istiyorum.Resmen bu konuda depresyondayım diyebilrim.Kendimi elimden geleni yaptıgıma inandırmaya çalışıyorum.Ama maalesef başarısızım..Eksik konularımı nasıl tamamlayabilirim?En önemlisi ve en büyük sorunum olan kendime güvenimi , gelecekten gerçekten varolması gereken umudumu nasıl geri toplayabilirim? Össden başarısız ayrılmaktan , iş sahibi olamamakta çok korkuyorum.eskiden böyle değildim, ben yaparım diyordum , kesinlikle yaparım.. kendime güvenirdim açıkcası.Ama artık her geçen gün kendimden nefret ediyorum bile diyebilirim.Ailemin emeklrini boşa çıkarma düşüncesi beni delirtiyor. Bu arada hayat cidden çok garip,önceleri kafana takmadıgın , kendine güvendiğin bir konuda , şimdilerde sinir hastası konumuna geliyorsun..

Yardımlarınızı bekliyorum , teşekkürler .

karamel

Meraklı Üye
Yeni Üye
turuncu, büyüklerinin deneyimlerinin önemini ve birikimlerini hafife almadan dinlemelisin.bunun yanı sıra korkunun temeli ne olursa olsun kendine güven eksiği ve bunun yine altında yatan eksik bilgilenmedir.belli bir programa uyan, dersana yada kurumdan sürekli check up sınavlarına tabii tutulan öğrencilerin korkuları azalmaktadır. çün ki sürekli hangi konudan nerden eksik oldukları koçları tarafından kendilerine bildiriliyor. öğrenci eksiklerini bilip, bunları tamamlama yönüne gidince panik duygusu , başaramıyacağım duygusu ortadan kalkıyor. iyi bir program uygulayan öğrenciler , başaramıycam kaygısını minimuma indiriyorlar.
Bir de tabii değerli zaman dilimlerini, çalışarsak ve üreterek geçirmek çok önemli..
başarılar dilerim..

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar