Önemli Duyuru : Adnan Oktar (Harun Yahya) Suç İşliyor!

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde faust tarafından oluşturulan Önemli Duyuru : Adnan Oktar (Harun Yahya) Suç İşliyor! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,970 kez görüntülenmiş, 19 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Önemli Duyuru : Adnan Oktar (Harun Yahya) Suç İşliyor!
Konbuyu başlatan faust
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan birazdahaderinmavi
F

faust

Ziyaretçi
Uzunca bir süredir Adnan Oktar ismiyle bildiğimiz Harun Yahya'ya bir dava açma hazırlıkları sürüyordu. Sürecin başından beri tahmin edebileceğiniz sebeplerden dolayı gizli tutulan bu ortak çalışma gerektiren süreç, nihayet sona erdi ve ilk dilekçeler bugün itibariyle savcılığa sunuldu.

Lütfen bu davadan basında, internette, çevrenizde, bahsedebileceğiniz her yerde bahsediniz. Kamuoyunda duyurulması ve mümkün olduğunca çok kişinin haberdar olması önemli.

Şimdiye kadar wordpress domain'ini, ünlü biyolog Richard Dawkins'in web sayfasını, ateizm.org'u, yüzlerce başka blog ve web sayfalarını kapattıran, Richard Dawkins'in kendisini, kitabının yayıncısını, Ekşi Sözlük yazarlarını, karikatürist Bahadır Baruter'i, "Allah'ın Kızları" adlı romanı sebebiyle yazar Nedim Gürsel'i, "Tanrının Doğum Günü", Bin Yıllık Kuran Tefsiri: Levhi Mahfuz" ve "Peygamber Çocuklar" kitapları sebebiyle yazar Burak Özdemir'i, "Ajanda 2010 İllallah"ın editörlerini ve Metis yayınevini, reformist islamcı yazar Edip Yüksel'i, Ateizm.org sayfasını ve daha nicelerini "halkın bir kesiminin dini duygularını incitmek"ten dava eden Adnan Oktar ve ekibi, kendilerine ait kitap ve web sayfalarında evrimcilere, materyalistlere, dinsizlere, ateistlere ve yahudilere ağıza alınmayacak hakaretler etmektedir.

Eleştiri ve ifade özgürlüğü sınırları içinde kalan pek çok yazarı ve web sayfasını ne derece hukuki olduğu meçhul olan şaibeli yollarla dava eden Adnan Oktar ve ekibi, fikirlerini beğenmedikleri ve katılmadıkları toplum içindeki pek çok kesimin dünya görüşünü, felsefi düşüncesi ve dini inancını kendi dava ettikleri ifadelerden kat kat ağır ifadeler kullanarak aşağılamakta, ve sözkonusu toplum kesimlerine sürekli hakaret etmektedir.

Bu durumu açıkça gözlemlemekte olan bir grup evrimci olarak, bu kişilerin kitap ve web sayfalarında bulduğumuz ve suç unsuru teşkil ettiğini düşündüğümüz pek çok ifadeyi şu blog sayfasında toplamış bulunmaktayız:

Ayrıca, avukatımız yoluyla hukuki girişimde bulunarak sözkonusu kişiyi dava etmiş bulunmaktayız.

Bu davada maksadımız başkalarının ifade özgürlüğüne saldırmak değil, ortadaki bir çifte standardı gözler önüne sermektir. Bu noktanın altını çizmek istiyoruz.

Türk adaletinin bu kişinin hakettiği cezai yükümlülüğü tescil edeceğini umuyoruz.

Bir Grup Evrimci

Bizimle bağlantı kurmak için:

bilimseldusunce2001@yahoo.com
drekinci@yahoo.com
dilaverkom@hotmail.com

M

monaliza

Ziyaretçi
Harun Yahya Türkiye'deki masonları ifşa eden(edebilen) ilk kişi olması nedeniyle taktir ettiğim bir bilimcidir.

F

faust

Ziyaretçi
Böyle bir yorumun geleceğini düşündüğüm (sizden) için yorumunuzu önemsemiyorum.

M

monaliza

Ziyaretçi
Böyle bir yorumun geleceğini düşündüğüm (sizden) için yorumunuzu önemsemiyorum.

Ne de olsa siz de bir bilimcisiniz,bilirsiniz :)
Aslında yere oturmuş tepinerek ağladığınızı biliyorum,niden inkar ediyorsunuz ki :)
Peeehhh önemsememiş :)

F

faust

Ziyaretçi
:) kahkahaları mı duymanızı isterdim,bu konuda tartışmayacağım,evet bilimci olarak harun yahyanın değil bilimden felsefedende/diğer sosyal bilimlerden de haberi olmayan bir gereksiz varlık olarak niteliyorum ama işin kötü tarafı ruh hastası oluşu (kendisi paranoid şizofrenidir) insanları hep kötü yönde etkilemiştir ve etkilemeye devam ediyor,geleceğimiz için büyük tehdit,şikayetlerinizi esirgemeyin bu konuda

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Adnan Oktar'ın videosunun linkini atayım dedim ancak videoda söylediği sözleri linkde de kullanmışlar. Bu sebeple buraya alamıyorum."" .....kadar merak ediyorum" diyor karşısındaki kadına.Bilim adamı tabi merak ediyor..

Serdar Gülüm

Yeni üye
Yeni Üye
Mahkeme kaybedilir. Harun yahya da "doğruluğumuzu tük mahkemeleri de onayladı" diye ortalarda dolaşır.
ve emin olun, tekrar tekrar tekrar defalarca kez çarpıtılarak bu mahkeme sonucunu kullanır.
Mahkeme kazanılırsa da sevinmeyin.
Bu seferde darwinci dikta türk mahkemelerini ele geçirmiş olur. Amacından yılmayan mazlum havası yaratıp, yine mahkeme sonucunu çarpıtarak kullanılır.
Bu yüzden taraftar değilim.

F

faust

Ziyaretçi
Darwinci Dikta : ne demek istediğinizi yada ne maksatla söylediğinizi anlayamadım hocam

M

monaliza

Ziyaretçi
Mahkeme kaybedilir. Harun yahya da "doğruluğumuzu tük mahkemeleri de onayladı" diye ortalarda dolaşır.
ve emin olun, tekrar tekrar tekrar defalarca kez çarpıtılarak bu mahkeme sonucunu kullanır.
Mahkeme kazanılırsa da sevinmeyin.
Bu seferde darwinci dikta türk mahkemelerini ele geçirmiş olur. Amacından yılmayan mazlum havası yaratıp, yine mahkeme sonucunu çarpıtarak kullanılır.
Bu yüzden taraftar değilim.

Demek oluyor ki; al darwinci diktayı vur Yahya'ya.
Yaptıkları, yapacakları birbirinin fotokopisi adeta.
Fırıldak dünya işte :)

Serdar Gülüm

Yeni üye
Yeni Üye
Darwinci Dikta : ne demek istediğinizi yada ne maksatla söylediğinizi anlayamadım hocam

Verdiğiniz linkte adnan oktar "Darwinist Dünya Diktatörlüğü"nden bahsediyor. Pek çok yazısında da aynı anlama gelen ifadeler kullanıyor. Kulanış şeklini incelerseniz...

F

faust

Ziyaretçi
Evet doğrudur her karalamayı yapıyor da,bu karalama gerçeği yansıtıp sizin bunu burada kullanmanız ? ben gerçekten böyle bir diktatörlük var zannettim,adnan oktar'ın sözlerini önemsemiyorum,olay hukuki boyuta taşındığı için eleştiri yapıyorum,Darwin'le adnan oktarı aynı kefeye koymuyorsunuz herhalde (ki mesajınıza aynı kefeye koymuşsunuz ve iki ayrı kutup olarak ele almışsınız Darwinizmi ve adnan oktar olayınını)

Serdar Gülüm

Yeni üye
Yeni Üye
Evet doğrudur her karalamayı yapıyor da,bu karalama gerçeği yansıtıp sizin bunu burada kullanmanız ? ben gerçekten böyle bir diktatörlük var zannettim,adnan oktar'ın sözlerini önemsemiyorum,olay hukuki boyuta taşındığı için eleştiri yapıyorum,Darwin'le adnan oktarı aynı kefeye koymuyorsunuz herhalde (ki mesajınıza aynı kefeye koymuşsunuz ve iki ayrı kutup olarak ele almışsınız Darwinizmi ve adnan oktar olayınını)

Adnan oktarın türk mizah dünyasına katkılarını tabiki övgüyle karşılıyorum. Darwin şu güne kadar kimi güldürebildi ki.
Evrim konusunda bir kuşkum yok.
Çoğu zaman olayın içinde değil de dışındaymışım gibi davranınca durumu okumak daha kolay oluyor.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç