Okulları Güçlendirilmeyen Öğrenciler 1 Saat Mesafede Okula Sevk Edildi

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Dünyadan Haberler kategorisinde @Búri tarafından oluşturulan Okulları Güçlendirilmeyen Öğrenciler 1 Saat Mesafede Okula Sevk Edildi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 356 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Dünyadan Haberler
Konu Başlığı Okulları Güçlendirilmeyen Öğrenciler 1 Saat Mesafede Okula Sevk Edildi
Konbuyu başlatan @Búri
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan @Búri

@Búri

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
mythology
Ünvan
the first human

Bursa'nın Nilüfer ilçesinde depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle Mart 2023'te kapatılan Hasanağa İlk ve Ortaokulu, aylar geçmesine rağmen hala güçlendirilmedi. Öğrenciler, Kızılcıklı Mahallesi'nde bulunan Hasanağa Şehit Piyade Er Kadir Çavuşoğlu İlk ve Ortaokulu'na yönlendirildi. Ancak servis talebi karşılanmayan veliler, öğrencilerle sevk edildikleri 1 saat mesafedeki okula yürüyerek durumu protesto etti.​

halil-atas-50x50.jpg

HALİL ATAŞ
Yayınlanma: 19:38 - 11 Eylül 2023 Güncellenme: 19:49 - 11 Eylül 2023

’da 7 Eylül tarihinde Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü ile gerçekleşen görüşmede servis talebi hakkında olumlu bir sonuç alamayan veliler, okul zilinin çaldığı bugün, Hasanağa İlkokul ve Ortaokulu'nda buluşarak, çocuklarıyla birlikte Kızılcıklı Mahallesi'nde 1 saat mesafede bulunan Hasanağa Şehit Piyade Er Kadir Çavuşoğlu İlkokul ve Ortaokulu'na yürüyerek durumu protesto etti.

22-bursa.jpg

“ÇÖZÜMÜ NOKTASINDA YETKİLERİNİN OLMADIĞINI SÖYLEDİLER”

Mağdur olduklarını dile getiren Hasanağa İlkokul ve Ortaokulu'nun velilerinden Ece Nalbantoğlu, “Geçen sene servis desteğini, sorumluluğunda olmamasına rağmen Nilüfer Belediyesi karşıladı. Geçen hafta İlçe Milli Eğitim'e gittiğimizde sorunumuzun çözümü noktasında yetkilerinin olmadığını söylediler. Bizler hiçbirimiz servis tutabilecek ya da çocuklarımızı kendi imkanlarımızla götürebilecek durumda değiliz. Toplu taşıma aracını kullansak bile çocuklarımız yine epey yol yürümek zorunda kalacaklar” dedi.

33-bursa.jpg

“OKULA ULAŞMAK İÇİN 1 SAATTİR KÖPEKLERİN ARASINDA, TOPRAK YOLDA YÜRÜYOR”

Nilüfer Kent Konseyi Genel Sekreteri Emre Karagöz ise öğrenci ve velilerle birlikte toprak yoldan yürüyerek, 1 saatin sonunda ulaştığı Hasanağa Şehit Piyade Er Kadir Çavuşoğlu İlk ve Ortaokulu'nun önünde açıklama yaptı. Karagöz şunları kaydetti:

* “Hasanağalı çocuklar okullarına ulaşmak için 1 saattir köpeklerin arasında, toprak yolda yürüyor. Çocukların eğitim hakları engellenemez. Çocuklar okumak ve okullarına kavuşmak istiyor. Velilerin sesine kulak verin. Hasanağa'nın okulunu bir an önce yapın. Burdan Milli Eğitim'e sesleniyorum. Yarından itibaren Hasanağa ile Kızılcıklı arasına derhal servis istiyoruz!”

Gerçekleşen eylemin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden, servis talebinin karşılanmaya çalışılacağına yönelik bilgi geldiği öğrenildi.

44-bursa.jpg
55-bursa.jpg
6-bursa.jpg
77-bursa.jpg
88-bursa.jpg
99-bursa.jpg
10-bursa.jpg
11-bursa.jpg

@Búri

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
mythology
Ünvan
the first human
vah vah, çok üzüldüm. siz o yürüyü en son tren kaçmadan deprem hibeleri ile memur maaşları öderken 99 da yapacakdınız. geçti bolunun pazarı...

ülkede türban sorunu diye bir sorun olmadığı halde bir taraflarınızı yırtıp, mitingler, siyasi örgütlenmeler yapacağınıza,

cumhuriyet tarihinde 1938' den beri ülkede yıkıcı can kayıplarına yol açan depremler oluyor. bi taraflarınızı yırtaydınız da jaonya gibi dayanıklı hale getirseydiniz üllkenizi. japonlar 1923' de bir yıkım yaşadı ve ders aldı sonuç ortada.

sahi kimin anasına, bacısına bugüne kadar sokakta başını örtmezsin çıkar dendi? hani bu ülkede baş örtüsü diye bir sorun? elbette kamusal alanda başın örtülü çalışamazsın. burası çünkü laik bir ülke. sırf başın örtülü değil dekoltelide çalışamazsın. her yerin bir nizamı kuralları var. dinin sana erkeğe dokunma, hatta erkekle başbaşa kalma diyecek. ne yapacan sen doktor olarak atıyorum muayenede adamın kalbi durdu suni tenefüs yapman gerek erkek hasta, hadi bakalım ne yapacaksın? veya psikiyatr hastası geldi. şizofren, hastaya sen cinlenmişsin mi diyecen? hakimsin, savcısın kuranın kurallarınımı uygulayacan yoksa laik modern hukuk normlarını kullanıp "alllllahın idnirdiği ile hükmetmeyip kafir" mi olacan? örnekler çoğaltılabilir.

git amişler gibi kendi taraftarını al istediğin gibi yaşa. ama hile yapıp hurda yapıp sanki böyle bir orjinal din varmış gibi dini suistimalle kendine rantiye ortamı yaratma. yaratırsan, yaratanı seyreder hatta desteklersen, aha işte sana böyle faturayı koyarlar önüne, ödersin bedelini. sonra 1 saat de yürürsün, yeri gelir enkaz altında inim inleyip 4 gün 10 gün bekleyip ölürsün de yani...

neyse anlayan sivrisinek saz, anlamayana.....

Son düzenleme:
T

TENTEN

Ziyaretçi
Mecburi eğitim ücretsiz eğitimdir.
Servis ücretlerini ödemesinler.

Madde 42 – Kimse, eğitim ve öğrenim hakkından yoksun bırakılamaz.

Öğrenim hakkının kapsamı kanunla tespit edilir ve düzenlenir.

Eğitim ve öğretim, Atatürk ilkeleri ve inkılapları doğrultusunda, çağdaş bilim ve eğitim esaslarına göre, Devletin gözetim ve denetimi altında yapılır. Bu esaslara aykırı eğitim ve öğretim yerleri açılamaz.

Eğitim ve öğretim hürriyeti, Anayasaya sadakat borcunu ortadan kaldırmaz.

İlköğretim kız ve erkek bütün vatandaşlar için zorunludur ve Devlet okullarında parasızdır.

Özel ilk ve orta dereceli okulların bağlı olduğu esaslar, Devlet okulları ile erişilmek istenen seviyeye uygun olarak, kanunla düzenlenir.​

@Búri

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
mythology
Ünvan
the first human
Servis ücretlerini ödemesinler.
siz hiç minübüse binip parayı ödemiyorum diyipde bedava taşınabilen yolcu duydunuz mu? o servisler kiralanıyor özel tur sahiplerinden. kamunun servisi değil yani. bindim ödemiyecek diye bir şey yok yani... :)

Eğitim ve öğretim, Atatürk ilkeleri ve inkılapları doğrultusunda, çağdaş bilim ve eğitim esaslarına göre, Devletin gözetim ve denetimi altında yapılır. Bu esaslara aykırı eğitim ve öğretim yerleri açılamaz.​
o eskidendi, bence atatürk öldüğünden beri bu ülke siyasi bağlamda tekrar 2. mahmut(gavur padişah) çizgisine doğru kaymıştır. bunda inönü dönemi ve menderesin(2. paralel 2. başlı bir istihbarat polis devleti) çok büyük bir payı vardır. sancakta dalgalanan bayrak her ne kadar türk bayrağı gibi görünsede bu ülke yönetiminin(ılımlı fake ıslamcı kuklaların) ipleri her daim amerika elinde olmuştur. bu bilinen bir gerçek. 1950 lerde 2 devletten maaş alan kamu görevlelilerinin temelini attığı sistemde ne cehepa atatürkçüdür. ne diğerleri savundukları vasıflara haizdir. mevcut ülke hileli bir sözdecumhuriyettir.

Eğitim ve öğretim hürriyeti, Anayasaya sadakat borcunu ortadan kaldırmaz.

İlköğretim kız ve erkek bütün vatandaşlar için zorunludur ve Devlet okullarında parasızdır.

Özel ilk ve orta dereceli okulların bağlı olduğu esaslar, Devlet okulları ile erişilmek istenen seviyeye uygun olarak, kanunla düzenlenir.​

T

TENTEN

Ziyaretçi
siz hiç minübüse binip parayı ödemiyorum diyipde bedava taşınabilen yolcu duydunuz mu? o servisler kiralanıyor özel tur sahiplerinden. kamunun servisi değil yani. bindim ödemiyecek diye bir şey yok yani... :)

o eskidendi, bence atatürk öldüğünden beri bu ülke siyasi bağlamda tekrar 2. mahmut(gavur padişah) çizgisine doğru kaymıştır. bunda inönü dönemi ve menderesin(2. paralel 2. başlı bir istihbarat polis devleti) çok büyük bir payı vardır. sancakta dalgalanan bayrak her ne kadar türk bayrağı gibi görünsede bu ülke yönetiminin(ılımlı fake ıslamcı kuklaların) ipleri her daim amerika elinde olmuştur. bu bilinen bir gerçek. 1950 lerde 2 devletten maaş alan kamu görevlelilerinin temelini attığı sistemde ne cehepa atatürkçüdür. ne diğerleri savundukları vasıflara haizdir. mevcut ülke hileli bir sözdecumhuriyettir.
Öğretim ücretsiz ise yol parasını da ödemeli.
Gelirim yok çocuklarımı okula göndermiyorum deyince ne yapacaklar? :)
Benim burada bazı köylerde taşımayı ücretsiz yapıyorlardı sonra kaldırdılar.

@Búri

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
mythology
Ünvan
the first human
Öğretim ücretsiz ise yol parasını da ödemeli.

öder öder merak etme, vakit namazlarında %1 bile dolmadığı halde 50 metrede bir bol bol cami yapıp, personel atar, s500 mercedesle baş imam taşımaya, fakedinci sözdeeğitimci personele bol bol para öder. bu ülkenin eğitimden anladığı budur.

acbd44a67081d44e37afb2dd2e7413b5.jpg

atıyorum 3-5 hane namaz müşterisi var. 2 imamı 2 müezzini(en az aylık 40000 * 4 aylık personel gideri.) var. betona gömdüğü, bakımına harcadığı para cabası. bunun faturaasını dinsize ödetiyorlar bide. gavur icadı ilkokulda(!) neymiş? haydin çocuklar mederese okuluna, camiye.

Son düzenleme:

@Búri

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
mythology
Ünvan
the first human

Okul olmayan köye 2 cami yaptılar​

böyle zibilyon tane örnek bulabilirsin. bırak okulu doktor yok doktor. camisi, imamı var. okulu, doktoru yok. büyük şehirlerde bazı branşlara doktor randevusu bulamıyor insanlar. bu topluma yapacak bir şey yok. kaçabilen aslan görmüşcesine arkasına bakmadan bunlardan olabildiğince uzağa kaçmalı kanımca...

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar