Nisa suresi 34. ayet

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde faşist tarafından oluşturulan Nisa suresi 34. ayet başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,657 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Nisa suresi 34. ayet
Konbuyu başlatan faşist
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan phi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

faşist

Meraklı Üye
Yeni Üye
Forumda çok fazla din eleştirisi yapmak istemiyorum.Çünkü tartışacağım karşı kitle hep aynı yerde tıkanıyor.Ama somut örnekler isteyen üyeler var.Bu ayeti inanan inanmayan herkesin tartışmasına açıyorum.

Nisa Suresi 34. ayet

"" Erkekler, kadınların koruyup kollayıcılarıdırlar. Çünkü Allah insanların kimini kiminden üstün kılmıştır. Bir de erkekler kendi mallarından harcamakta (ve ailenin geçimini sağlamakta)dırlar. İyi kadınlar, itaatkârdırlar. Allah'ın (kendilerini) koruması sayesinde onlar da "gayb"ı korurlar. (Evlilik yükümlülüklerini reddederek) başkaldırdıklarını gördüğünüz kadınlara öğüt verin, onları yataklarında yalnız bırakın. (Bunlar fayda vermez de mecbur kalırsanız) onları (hafifçe) dövün.Eğer itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın. Şüphesiz Allah çok yücedir, çok büyüktür. ""

Parantezle gösterilmiş cümleler asli değil diyanetin eklemiş olduğu bölümlerdir.Örneğin hafifçe.Yorum sizlerin.

M

Mor ve Ötesi

Ziyaretçi
Forumda çok fazla din eleştirisi yapmak istemiyorum.Çünkü tartışacağım karşı kitle hep aynı yerde tıkanıyor.Ama somut örnekler isteyen üyeler var.Bu ayeti inanan inanmayan herkesin tartışmasına açıyorum.

Nisa Suresi 34. ayet

"" Erkekler, kadınların koruyup kollayıcılarıdırlar. Çünkü Allah insanların kimini kiminden üstün kılmıştır. Bir de erkekler kendi mallarından harcamakta (ve ailenin geçimini sağlamakta)dırlar. İyi kadınlar, itaatkârdırlar. Allah'ın (kendilerini) koruması sayesinde onlar da "gayb"ı korurlar. (Evlilik yükümlülüklerini reddederek) başkaldırdıklarını gördüğünüz kadınlara öğüt verin, onları yataklarında yalnız bırakın. (Bunlar fayda vermez de mecbur kalırsanız) onları (hafifçe) dövün.Eğer itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın. Şüphesiz Allah çok yücedir, çok büyüktür. ""

Parantezle gösterilmiş cümleler asli değil diyanetin eklemiş olduğu bölümlerdir.Örneğin hafifçe.Yorum sizlerin.
arapça metni ve metni karşılıklarını yazarak bir incele bakalım yukarıdaki metnin/mealin ne kadarı doğru...

faşist

Meraklı Üye
Yeni Üye
arapça metni ve metni karşılıklarını yazarak bir incele bakalım yukarıdaki metnin/mealin ne kadarı doğru...

Burada bahsetmek istediğim Arapçası daha felaket.Diyanet yumuşatarak,günümüze uyarlayarak çeviriyor.Tesfirinide paylaşabilirim.Ayrıca bu diyanetin çevirisidir.Türkiye'de bu konuda otorite orası başka nereden almalıydım ?

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Bu sitede ayetleri tek tek alip incelemek elestirmek yasaktir. Bu sebeple konu kitlenmistir.

Tüm sayfalar yüklendi.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar