Neler yeni

mutluluk nedir ?

insane

Üye
Katılım
6 Kas 2018
Mesajlar
61
Puanları
8
Mutluluk; istediğiniz her şeye sahip olmak değildir, sahip olduklarınızın tadını çıkarmaktır.
 

insane

Üye
Katılım
6 Kas 2018
Mesajlar
61
Puanları
8
Mutluluk belki, yaşamdaki tesadüfleri görmek için yaşamaktır..
 

insane

Üye
Katılım
6 Kas 2018
Mesajlar
61
Puanları
8
Hayatında olup biten şeylerin, dilediğin şekilde olmasını isteme: nasıl oluyorlarsa, öyle olmalarını iste. Böylece her zaman mutlu olursun.

Epiktetos
 

Lefty

Tanınmış üye
Yönetici
Katılım
23 Ara 2012
Mesajlar
5,081
Puanları
63
Yaş
41
Sağlık elden gitmeden mutluluğun değerini çok az insan bilmektedir. Mutluluğu sürekli dış faktörlerde arayan birisi için ne konuşsak anlamsız olur çünkü kendisini hep daha iyileri ile kıyas yapıp, sahip olduklarının değerini bir türlü anlayamaz.

Bazı insanlar sorun yaratmak için bu dünyaya gelmişlerdir, kendi mutsuzlukları ile herkesi zehirlemeye çalışırlar. Ukala ya da kendini yüksek gören insanlar, bilin ki en zayıf insanlardır ve sürekli çevrelerine saldırıda bulunur, alay ettiklerini zannederler. Oysa ki "yapayalnızım ve çaresizim" diye atılan bir çığlıktır bu sadece... Bu çığlığa yakın zamanda yine şahit oldum ve o kişi için üzüntü duydum.

Mutsuz insanlar, sizin mutlu olmanıza asla katlanamazlar ve bunu bozmak için her yolu denerler. Bu tarz kişilerden uzak durmakta fayda vardır çünkü onlara, kendilerinden başkası kolay kolay yardım edemez.

 
Son düzenleme:

M3CSL

Üye
Katılım
30 Ağu 2016
Mesajlar
237
Puanları
18
"Kıskançlığın insanın kendi yetersizliği ile yüzleşmesidir."dedi geçenlerde Özgür Bolat


Neyse mutlu zamanlarımızda/sevdiğimiz işleri yaparken zamanın hızlı geçmesi;, boş zamanların yavaş geçmesi, izafiyet ile mi açıklanır sadece yoksa titreşimlerin yaydığı frekans vs başka şeyler olabilir mi*