Mutluluğumuzu Artırmak Için Ne Yapabiliriz?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde donkişot tarafından oluşturulan Mutluluğumuzu Artırmak Için Ne Yapabiliriz? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 624 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Mutluluğumuzu Artırmak Için Ne Yapabiliriz?
Konbuyu başlatan donkişot
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan odun

donkişot

Felsefe.net
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
sosyoloji
Hangi Felsefe Akımına Yatkınsınız ?
Varoluşçuluk
Hayatım genelde bir kısır döngüde geçiyor, aa bir bakıyorum yıllar geçmiş, zaman gerçekten korkunç bir hızla ilerliyor. hep yeni bir şeyler yapayım diyorum ama hiç birşey yapmıyorum (bu sanırım durumumdan çokta şikayetçi olmadığımdan ve bir şeyler yapmanın zorunluluk haline dönüşmemesinden kaynaklı) inanın bazen sırf kısır döngü kırılsın diye evleneyim diyorum. (aşk olmadan ilişkiler mutluluğundan çok dert,stres mutsuzluk getiriyor veya olmuyor tutmuyor diyeyim) evlilik bambaşka bir şey o yüzden öyle diyorum. bazen canım o kadar sıkılıyor ki lan ne uğraşıyon neden çalışıyon çalışarak bir şey olmayacağı belli (çalışmayacak kadar param yok çalışmak zorundayım, beyaz yakalıyım aylık gelirim 15 bin falan) diyorum, ölsem gam yemem diyorum (emeklilikte baya uzakta) emeklilik güzel şey şu acımasız sistemde..(gerçi şuan evimde yok babadan bir ev gelir ama emekli olana kadar)

Can sıkıntısından ve yaş almaktan ötürü (yaş 36) olsa gerek sosyal olaylarla çok fazla ilgilendiğimi farkettim ya aslında banane, mutsuz olduğumuzdan bunlarla ilgileniyoruz belkide..
neyse çok uzattım, mutluluğunuzu artırmak için ne yapıyorsunuz veya bir şeyler yapıyor musunuz arkadaşlar? paylaşırsanız sevinirim..

ls2

Kahin
Onursal Üye
bu arada şimdi farkettim yanlış nickle girmişim:) diğerini bilgisayarımın kaydından siliyorum..

Ü

Üye silindi 3937

Ziyaretçi
:))))) bi rumuz ile yazıp :p diğeri ile cevap vereni ilk kez görüyorum :eek:)

• Haha
Tepkiler: ls2

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Fazla bir şeye gerek yok aslında ancak göründüĝünden de zordur. Mutlu olabilmek için 3 önemli nokta şunlar:
1. Saĝlık
2. Ekonomik baĝımsızlık
3. Kendimizle barışık olmalıyız

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Hayatım genelde bir kısır döngüde geçiyor, aa bir bakıyorum yıllar geçmiş, zaman gerçekten korkunç bir hızla ilerliyor. hep yeni bir şeyler yapayım diyorum ama hiç birşey yapmıyorum (bu sanırım durumumdan çokta şikayetçi olmadığımdan ve bir şeyler yapmanın zorunluluk haline dönüşmemesinden kaynaklı) inanın bazen sırf kısır döngü kırılsın diye evleneyim diyorum. (aşk olmadan ilişkiler mutluluğundan çok dert,stres mutsuzluk getiriyor veya olmuyor tutmuyor diyeyim) evlilik bambaşka bir şey o yüzden öyle diyorum. bazen canım o kadar sıkılıyor ki lan ne uğraşıyon neden çalışıyon çalışarak bir şey olmayacağı belli (çalışmayacak kadar param yok çalışmak zorundayım, beyaz yakalıyım aylık gelirim 15 bin falan) diyorum, ölsem gam yemem diyorum (emeklilikte baya uzakta) emeklilik güzel şey şu acımasız sistemde..(gerçi şuan evimde yok babadan bir ev gelir ama emekli olana kadar)

Can sıkıntısından ve yaş almaktan ötürü (yaş 36) olsa gerek sosyal olaylarla çok fazla ilgilendiğimi farkettim ya aslında banane, mutsuz olduğumuzdan bunlarla ilgileniyoruz belkide..
neyse çok uzattım, mutluluğunuzu artırmak için ne yapıyorsunuz veya bir şeyler yapıyor musunuz arkadaşlar? paylaşırsanız sevinirim..
Bekarsan, birilerine bakma mecburiyetinde deĝilsen ve iyi kötü bir maddi gelirin varsa...
Her 3-4 ay boyunca para biriktirip, farklı yerleri gezmeye çalış. Çünkü insan yaşlandıkça hantallaşıyor, kapının dışına bile çıkmaya üşeniyor. Gezmek, tozmak, farklı diyarların insanlarını ve kültürlerini tanımak gibisi yok bence. Bu sayede diĝer halklar/milletler hakkındaki gereksiz önyargılardan arınma fırsatını yakalamak mümkün.

Evlenmekten bahsetmişsin. Evlenmek çok kolay ancak sürdürebilmek bir hayli meşakkatlidir ve sorumluluk üstlenebilmek gerek. Ayrıca bu mevzuda çok emin olmak gerek, çünkü sadece kendinin deĝil başkasının kaderini de etkiliyorsun evlenince. Diĝer yandan tencere gibi kapaĝını bulma şansını yakaladıysan, hayatı birisiyle paylaşmak bir hayli mutluluk verir insana.

Dipnot: Dünyayı gezmiş, 25 seneden beri evli ve çocuĝu olan birisiyim.:)

• Sevdim
Tepkiler: ls2

ls2

Kahin
Onursal Üye
teşekkürler düşünce ve tavsiyeler için. yorum yapmayacağım. çünkü bu başlık düşünce ve tavsiyeler içindi.

Ü

Üye silindi 3937

Ziyaretçi
Evlenmekten bahsetmişsin. Evlenmek çok kolay ancak sürdürebilmek bir hayli meşakkatlidir ve sorumluluk üstlenebilmek gerek. Ayrıca bu mevzuda çok emin olmak gerek, çünkü sadece kendinin deĝil başkasının kaderini de etkiliyorsun evlenince. Diĝer yandan tencere gibi kapaĝını bulma şansını yakaladıysan, hayatı birisiyle paylaşmak bir hayli mutluluk verir insana.
Sorumluluk üstlenmek evet ve karşılıklı saygı bence. Onun yaptığı işlere, onunda senin yaptığın işlere :)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar