Michael Shermer

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kimdir? kategorisinde asil tarafından oluşturulan Michael Shermer başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,920 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kimdir?
Konu Başlığı Michael Shermer
Konbuyu başlatan asil
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan pafini

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
Eylül 1954 doğumlu) Michael Brant Shermer Amerikalı bilim yazarı, bilim tarihçisi, kurucusu kendi dergisi Baş ve Editör , soruşturma ve debunking büyük ölçüde ayrılmış olan ve iddiaları . Skeptics Derneği şu anda. 55.000 üzerinde üyesi bulunmaktadır Shermer aynı zamanda vurgulayan hangi pseudoscience ve din ile ilgili konularda tartışmalara yürütmektedir .
Shermer ayrıca yapımcı ve 13 saatlik bir co-host olan serisi . Nisan 2001 yılından bu yana bir aylık köşe yazarı olmuştur , onun Şüpheci sütun ile dergi. O da bilimsel danışmanı (ACSH).
Shermer bir zamanlar oldu , ama durdurdu onun lisansüstü çalışmalar sırasında Allah'ın varlığına. O etiketleri kabul , , ve diğerleri. Ancak bir Allah inancı onun eksikliği için böyle etiketler hakkında o ifade etmiştir rezervasyonları gibi o onlara "gündeliğin" hizmetinde kullanılan ve sadece bir çağrılacak tercih ediliyor gördüğü . O da bir savunucusu olarak kendini tanımlayan felsefe yanı sıra .

WİKİ den alındı.

(Hakkında başka kaynak bulamadım ? )

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye

pafini

Felsefe.net
Yeni Üye
Sevimsiz olduğuna kesinlikle katılıyorum ancak bu tip şeylere inanmaya yatkınlığın insan fıtratında olduğu yönündeki söylemlerine hak veriyorum şahsen.

İnandığı ya da savunduğu şeyler benim nazarımda makul değil. Yine de böyle seslerin varlığı hoş, çizgimizi netleştiriyor, nispeten sağlam bir altyapı oluşturabildikten sonra bunları da duymak lazım.

Günlük hayatımızda da bu gibi örnekler çokça var...

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
Güzel de, sadece kendi açımızdan bakarsak yanılgıya ve hatta gaflete düşmez miyiz?

pafini

Felsefe.net
Yeni Üye
Güzel de, sadece kendi açımızdan bakarsak yanılgıya ve hatta gaflete düşmez miyiz?

heh işte ben de tam olarak bundan bahsediyorum. fikrimce herkesin kendisinden başka bir "sesi" duymaya ve yorumlamaya ihtiyacı vardır ancak bunun sağlıklı olması için öncesinde kişisel fikri yapısının belli bir seviyeye ulaşmış olması gerekir.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar