Meydan okuyasım var

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde monaliza tarafından oluşturulan Meydan okuyasım var başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,368 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Meydan okuyasım var
Konbuyu başlatan monaliza
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"
M

monaliza

Ziyaretçi
Bazen insan kendi iç dünyasında sessiz patlamalar yaşayabilir, yaşamalıdır hatta. Ve sesini ancak kendisinin duyabilcegi ıssızlıkta dünyaya meydan okur.

Şimdi siyasi tercihleri bir yana bırakalım., İçinizden sadece duygusal anlam ve alanlarda dünyaya meydan okumak gelse?.

Dünyaya meydan okumak isteseydiniz neler yapardınız?
Ben başlayayım.

Tüm sorumluluklarımı bir kenara bırakır, dünü, yarını düşünmeden dünyayı keşfe çıkardım.

Süreyya Önal

Sorgucu Üye
Yeni Üye
tüm sorumluluklardan azade isek, duygusal anlamda hangi alanda olacağız ki? okuyalım... :confused:

bu durumda içte, sessiz patlamalar/mayına basma da pek olası görünmüyor , ee o zaman-meydanı boş bulup, dolanır dururdum : ))

Azadî

Üye
Yeni Üye
Güzel bir konu gerçekten . ))

Sanırsam ilk önce kendime meydan okurdum.Ben'ci'liğime...

ait oldugum bi nick yok

Felsefe.net
Yeni Üye
İç dünyamızda yaşanan o büyük patlamaları, sessiz meydan okumaları (sağa sola oraya buraya değil) asıl yönelmesi gereken kişilere beni 'dünyaya getirenlere' karşı kullanırdım. Olabilecek en şiddetli duygularla.

M

monaliza

Ziyaretçi
Cumhuriyet'imizin 87. yıldönümüne ithafen gibi görünen canlı bomba eylemini yapan şerefsizlere meydan okuyorum.
Amaçlarına ulaşamayacaklar. Bu ülkeye gönül vermiş yürek sahipleri elele...

M

monaliza

Ziyaretçi
tüm sorumluluklardan azade isek, duygusal anlamda hangi alanda olacağız ki? okuyalım... :confused:

bu durumda içte, sessiz patlamalar/mayına basma da pek olası görünmüyor , ee o zaman-meydanı boş bulup, dolanır dururdum : ))

Çok hoş)))Gayet açık degil mi? Beni; meydan okumaya itme noktasına getiren tüm agır sorumluluklara meydan okuyorum...demektir bu.
Meydan okuyalım rahatlayalım. Bazen boş alanda dolaşmak ve beyni boşaltıp dinginleştirmek saglıga yararlıdır.
Sevgiler,saygılar herkese.. Sevgisiz ve saygısız yüreklere meydan okumak geldi şimdi içimden.

M

monaliza

Ziyaretçi
İç dünyamızda yaşanan o büyük patlamaları, sessiz meydan okumaları (sağa sola oraya buraya değil) asıl yönelmesi gereken kişilere beni 'dünyaya getirenlere' karşı kullanırdım. Olabilecek en şiddetli duygularla.

Sizi anlayabilmekle birlikte, aramızda bulunmanıza neden olan ve şiddetle meydan okumak istediginiz "sizi dünyaya getirenlerle" bir an önce yürek birligi içinde olmanız için dua edecegim.

Sorumsuz anne-babalara meydan okuyorum. Evlatlarımız en degerli varlıklarımızdır.

Süreyya Önal

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Bazen insan kendi iç dünyasında sessiz patlamalar yaşayabilir, yaşamalıdır hatta. Ve sesini ancak kendisinin duyabilcegi ıssızlıkta dünyaya meydan okur.

Şimdi siyasi tercihleri bir yana bırakalım., İçinizden sadece duygusal anlam ve alanlarda dünyaya meydan okumak gelse?.

Dünyaya meydan okumak isteseydiniz neler yapardınız?
Ben başlayayım.

Tüm sorumluluklarımı bir kenara bırakır, dünü, yarını düşünmeden dünyayı keşfe çıkardım.

icon1.gif
quote_icon.png
MuratSSRG´isimli üyeden Alıntı

Çok hoş)))Gayet açık degil mi? Beni; meydan okumaya itme noktasına getiren tüm agır sorumluluklara meydan okuyorum...demektir bu.
Meydan okuyalım rahatlayalım. Bazen boş alanda dolaşmak ve beyni boşaltıp dinginleştirmek saglıga yararlıdır.
Sevgiler,saygılar herkese.. Sevgisiz ve saygısız yüreklere meydan okumak geldi şimdi içimden.

------------------------------------
Sevgili monaliza,

''boşa meydan okuma !' olmaz...sorumsuz insan rahattır elbet ama o da boşlukta! ( meydanı boş bulmuş!) bir ses!!dir - sırf kendini kendi duyan'' diyeyim

bu daha açık oldu sanırım, yine dünyaya dönerek mücadeleye devam edeyim ben : :))

azadi,

konu gerçekten güzel ve derin bakalım meydan okumak ne?/ ne mene bir şeymiş, kim nasıl okurmuş ben de merak etmekteyim, hoşlukla kal : ):)

Aksiyom

Düşünür Üye
Yeni Üye
Uygarlığa ve uygarlığın verili kodlarını dahi yanlış giren ahmaklarına meydan okuyorum.
Meydan okumak tek başına çare değil biliyorum ve;
Dağa yapacağım ev için ahşap kütük karkas vs.. yapılar adına kitap okuyorum.
Kararlıyım kararımı kararsızca karalayanlara da meydan okuyorum.
Meydanı boş buldum boşluğunda canını okuyorum.
İyi geldi bu sonsuz teşekkür ediyorum sevgili Monaliza : ) : P

safir

Felsefe.net
Yeni Üye
birileride hırsın ınsanı ele gecirmesine meydan okusa ya ahhh ...

rainbow64

Meraklı Üye
Yeni Üye
Meydan okumak bence güçlü olan kimselerin veya güçlü olduğuna inanan kimselerin başkalarına veya karşısına başkasının çıkması için gövde gösterisi yapması eğer içi dolu bir meydan okuma ise sahip olduğu kapasiteyi dışarı çıkarmak isteğidir. Duygusal anlamda patlama yaşanabilmesi için bence biraz yaşanmışlık olması lazım. Duygusal boyutta meydan okumak zor olsa gerek ama bence hayatın zor olduğu gerçeğini kabul edersek hayatın kendisine karşı bir başkaldırı yapabiliriz.
Örneğin; yaşadığınız şehrin merkezine , en kalabalık caddesine sizin hepinize meydan okuyorum yazılı bir pankart asmak ve insanların bu yazıyı okuduğunda verdikleri tepkiyi kaydedip izlemek nasıl olurdu acaba ?

Süreyya Önal

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Değerli monalizaya konu için tekrar teşekkürler,

neyse efendim tarzı kasmadan/incitmeden biraz değiştireyim

Hayatın; kurallı/kuralsız! oyununu okuyamıyorsun!

Oyuncu kadrosu, dolayısı ile oyunu pek çok, senin kadro malum: :)) oyun onun, baştan belli de ser de delişmenlik var, hakem düdüğü çalana kadar pes etmiyorsun : P

sağdan-soldan kontrataklar, mecbur defansa döndük, kontrpiyede kalmamak için devamlı dikkat- duygu/durum (oyunu) oku,

çokk yoruldum çooook : D süresi nedir? devre arası varmı /geçti de fark etmedim mi bilmem,

ben elimden geleni yaptım, ismiiim! Hıdır.. benim meydan okumam da budur

Saygılar

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar