Kusursuz , Mükemmel Bir Hayat Varmıdır ?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde Cry tarafından oluşturulan Kusursuz , Mükemmel Bir Hayat Varmıdır ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 421 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Kusursuz , Mükemmel Bir Hayat Varmıdır ?
Konbuyu başlatan Cry
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Cry

Cry

Üye
Felsefe.NET
Kimine göre hiç parasal sorunun yaşanmadığı her isteğin olduğu bir hayat mükemmel bir hayatmıdır ?
Çok az hasta olup 90 , 100 lü yaşlarda ölmek ve uzun bir hayat yaşamak mı bu hayatı mükemmel yapar.
Herşeyin diğer bir zamanda farklı bir evrende yaratıcının bu dünyada yaptıklarını baz alıp iyi bir dindarın tanrısını hergün anıp bundan çok büyük hazlar yaşayarak geçirdiği bir hayat mı mükemmeldir.

Siz bu hayatta ne kadar kusursuz yaşıyorsunuz , sizin algınızdaki mükemmellik nedir ?

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Yaşam boyu hesap edemediğimiz bir sürü olasılık sebebi ile mükemmele ulaşmamız mümkün değildir. İç huzur sağlanamadığı sürece de yaşadığınız hayattan hiçbir koşulda memnun olamazsınız. Hayat boyu edindiğiniz tecrübeler, dünyaya bakış açınızı belirler ve kimisi en zor koşulda bile pes etmezken kimisi de önündeki fırsatları bile göremez.

Kendi adıma kusursuz olanı aramakla hiç vakit kaybetmedim ve doğal-sade bir hayatı benimsedim. Birilerinin yaşamına katkı sunmaktan daha güzel bir şey olamaz diye düşünüyorum ve bu gerçeği, yaşanan salgınla da bir kez daha görmüş olduk. Başkalarını hayatta tutabilmek için nice insan kendi yaşamını tehlikeye attı ve atıyor. Normal şartlarda çılgınca görünen bu davranışın özünde, başkalarına faydalı olmanın yarattığı huzur yatmaktadır ve bunun para ile satın alınması mümkün değildir.

• Beğen
Tepkiler: Cry

Cry

Üye
Felsefe.NET
@Lefty katılıyorum sana güzel bir yaklaşım aklıma bir şiir geldi :)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç