Kürtçe TV TRT-6 yayına başladı

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gündem (Dünya\/Türkiye) kategorisinde chimera tarafından oluşturulan Kürtçe TV TRT-6 yayına başladı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,295 kez görüntülenmiş, 21 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gündem (Dünya\/Türkiye)
Konu Başlığı Kürtçe TV TRT-6 yayına başladı
Konbuyu başlatan chimera
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Bedirhan

fides

Kahin
Yeni Üye
Ynt: Kürtçe TV TRT-6 yayına başladı

şehrin yabancısı ' Alıntı:
Bu konuda aynı düşüncede olduğumuzu görüyorum,Yazdıklarımızdan bir bölüm olarak. Azınlık olarak veya sizin dediğiniz gibi düşünsem hangi gerçeği değiştirir.Hangi amaç için çıkılmış,hangi noktaya gelmiş ve nereye getirilmek isteniyor? Sorgulanması,analiz edilip ki yıllardır farklı kulvardaki insanların hangi mantıkla bakmamız gerekiyor? Gerçek görünmüyor mu diye düşünüyorum. Bu arada okadar kendi açımdan ciddiye aldığım bir konu değil. Her iki taraf bakış açısında,gelinecek nokta zaten gözüküyor.

Bu konuyu neden bu kadar basite aldığınızı anlamıyorum. Buna yorgunluk mu diyorsunuz? Ki pasif olarak bile direnmeyişiniz neden sizi yormuş merak ettim. "Gerçek" derken neyi düşündüğünüzü bilmiyorum.Lütfen "gerçek"ten kastınızı açıklar mısınız?

Bedirhan

Felsefe.net
Yeni Üye
Ynt: Kürtçe TV TRT-6 yayına başladı

Gerçekten umutlandiran bir adımdı.. öyle sanmiştim daha dogrusu...
Rojin'i hemen herkes bilir, cok güzel bir sesi olan gercekten kişiliginden ödün vermeyen bir kürt sanatcı kardeşimiz'dir...
ama DEVLET tarafindan acilan KÜRT'ce kanaL'in başina getirildi program yapilmasi teklif edildi, o da memnuniyetle karşilandi..
ancak durum anlaşildi daha sonra rojin ayrildi programdan, cunku bazı kısıtlamalar getiriliyor kendisine
bu kadar konuş
bu kadar kürtce şarkı söyle
bu tür kürtce şarkilar söyle

yani DEVLET göstermelik uygulamalar yapiyor..
GERÇEKÇİ olalim TRT ŞEŞ'i izlemekten'se ROJ'u izLiyorum
YOrumLAr için tşk'LEr..

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar