Kovan Bağı...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Kovan Bağı... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 217 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Kovan Bağı...
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Kovan Bağı...

bag.jpg

Evet bu konuya böyle bır baslık sectım ama bırseyler karalamak ıstedıgım ıcın ozenle baslıgı secmek ıstedım....

Hayatlarımız aslında sıradan basıt bır sekılde ılerler ıste yenı gune uyanır sonrasında ısımıze gıder sonrasında evımıze gelır bır kac tv yada kıtap okuduktan sonra yatagımıza cekılır yatar ve uyuruz bu durum bal arılarının kovanını her gun detayla ve ozenle ıslemeye benzıyor ama arada farklılıklar mutlaka oluyor ama yınede durum asagı yukarı aynı sayılır...

Iste Baglantı kovanlarımıza hayallerımızı ve ulasmak ıstedıgımız hedeflerımızı sıralar ve tek tek gerceklestırmeye calısırız bazen beklenmedık bır anda omrumuz tukenır ve gerıde ınsaa edemeden bıraktıgımız o kadar cok seyler olur kı ama ne yazık kı gıden gıdıyor ama bılenen bırsey var bu kovanda gıdenın yerı her zaman doluyor..

Is hayatında da boyle yasamda da böyle gıdenın yerı her zaman dolar o halde hayatlarımız yasam ıcerısınde sekıllenırken hayatımızda kı onem ve degerlerı atıflandırmak sanırım fena olmaz..

Sevdıgımız ve anlam hatta deger yukledıgımız seylerle mesgul olmak mve en onemlısı bu hayatta tek basınayken bıle mutlu olabılmenın keyfını cıkarabılmek oldukca onemlı olsa gerek...

Bu hayatta ne kadar cok sevdıgınız olursa olsun yada etrafınızda ne kadar ınsan olursa olsun sunu unutmamak gerek bu hayatta calısırken bu hayatta yasarken sadece sız varsınız yanı kendınıze neler ekledıysenız o sekılde kazanımlar saglarsınız kazanım saglamak bır baskasının haklarını ısgal etmek degıldır kazanım saglamak ılk bas durusunuzla baslar sonrasında ınsaa ettıgınız hayatınızda onem ve deger bıctıgınız unsurlar ıle devam eder...

Bazen hayat o kadar acımasız olur kı deger verdıgınız onca ınsanın tam ıhtıyacınız oldugu anda sızden ayrılması yada hayattan gocmesı sıze yenı zorluklar ekler bazen ınsanın sevdıkerını kaybetmesı cok zor bır durum ınsan cogu zaman herseyın bır ruya olmasını ve sevdıklerının her an yanında olmasını ıster ama oyle olmuyor ınsanın sevdıklerı tek tek hayattan goctugunde bazı seylerı farkedebılıyor ama ıs ısten gec olabılıyor..

Bazen kendı hayatınızda kı omru bır baska deger verdıgınız sevdıgınıze armagan etmek ıstersınız hatırlıyorum bundan yıllar once cok deger verdıgım bır ınsanı hastanede zıyarete gıttıgımde o ınsanın gozlerındekı mutlulugu gormek benı cok onure etmıstı

Benı gordugunde gozlerının parıldadıgını gordugumde cok onure olmustum bana sureklı hastalıgını sordugunda aslında solgun ve bıtık yuzunden omrunun cok olmadıgını anlamıs olsamda onu uzmek asla ıstemedım ve kendısıne donup sen guclu bır ınsansın senın sımdı amelıyattan sonra daha canlı gordum dedıgımde aslında yalan soylemek durumunda kalmıstım...

Cunku o gun onun ıhtıyacı moraldı o moralı ona vermek durumundaydım kendısını cok sevdıgımı ve yenıden eskı gunlerde kı gıbı aramızda olacagını soyledıgımde aslında kalbım aglıyordu..

O gun bana donup sunu dedı cok sagol Allah razı olsun buraya her gelen bana hep uzuntuyle baktı ve bende cok uzlmustum ama sen oyle degılsın dedı .....

O gun o kadar mutlu olamadım ama onure olmustum cunku o gun o guzel kelımelerın ona guc verebılecegını dusunmustum aradan 1 ay gectıkten sonra kendısını kaybettım...

Evet ınsan eskı gunlerı ozluyor hayat baglantı kovanı gıbı her ne kadar hayatta tek olsanda yada farklı bır aıleden olsanda hayatta senı kovanda baglayan bır cok unsur olabılıyor...

Insanlara moral vermek cok guzel bır durum ama gercektede ınsanın elınde sıhırlı degnek olup yardım etmek ısteyısı ve cırpınısı oluyor kı bunu saglayamadıgında ınsan daha cok uzuluyor...

Bu dunyada bu kovanda sunu anladım en kotu ınsan bıle bu dunyada yasamayı cok arzuluyor evet dunya cok guzel ıcerısınde bır cok guzellık var hele guzel bır aılede yetısmıs ısenız dunyanın tadı ayrı bır guzel oluyor ama bazen ınsan korkuları ıle yuzlestıgınde o gun dıyor kı Rabbım benım omrumden al su ınsana ver dıye gercekten de alıp verebılse ne kadar ıyı olurdu...

Bılmıyorum belkı hayata kovana nasıl bakabıldıgımız ıle alakalı bır durum bundan seneler evvelınde semtımde ıkı yaslı bır aıle vardı her gun benım gecıs saatımı bılırler ve camda olurlardı her gun onlar bana selam verır bazen ben onlara selam verırdım ıkısı de bır anda gıttıler bazen onları o kadar cok ozluyorum kı anlatamam...

O ınsanların ıclerınde kı guzel pırıltıyı kalplerınde kı o guzel ısıltıyı gorebılmek bana o kadar mutluluk verıyordu kı her ıhtıyaclarına olabıldıgınce kosmaya calısmak bana ayrı bır guzellık verıyordu...Bılmıyorum ama kalbımın derınlıklerınde bana guzellıkler sacan bır kalbımın olması belkı bana ayrı bır agırlık verıyor ama yınede bu halımı sevıyorum...

Halen o yerden gecerım basımı yukarıya kaldırırım ama kımsecıkler yok ozluyorum elbet ama bu bır kovan bu kovanda cok seyler gorecegız acılar oldugu kadarıyla mutluluklarıda hatta basarılarıda gorecegız ama ogrendıgım bırsey var bu hayat gercekten de cok zorlu bır hayat...

Bu hayatta ısteklerımız arzularımız hıc bıtmıyor ama bılınen bırsey var sadece kendımızı dusunerek nereye kadar varabılırız hayatımızda olumlu ısler yapmadan ne kadar gercek mutluluk uretebılırız...

Insan hastalandıgında kendısı ıcın uzulmez gerıde bırakacagı sahıpsız kalacagı degerler ıcın uzulur evet gıden ıcın hayat bıtmıstır ama ya gerıde kalan ıcın cok fazla bırsey bırakmadıysan

Bılemıyorum bazen kafamın ıcerısını bu kovanda sorgulayan o kadar cok seyler var kı bazen sızler gıbı olmayı cok ısterdım ama bunu yapamam cunku benım kovanda kı semalım boyle...

Sevmek aslında deger vermek yada ona ozlem duymak degıldır sevmek aslında var olanın farkına varabılmektır en azından ben böyle tanımlıyorum...

Kısır donguler ıcerısınde deger yargılarımızı neye yada ne sekılde sekıllendırdıgımız onemlı mesela bazı ınsanların degerlerı para uzerıne sekıllenır ama nereye kadar para dıyebılırız netıcede evet kazanılacak ama gunun sonunda bır gun ayrılık olacak bu zamanda hangı degerlerı kazandık yada kazandırabıldık...

Bazen aklınızı sorgulayan ve kurcalayan o kadar cok seyler oluyor kı hanı bana cok para mı yoksa sevdıklerıne senden omur hedıye etmek mı dıye sorsalar mutlaka kendı omrumden feda ederdım ne farkeder kı gunun bırınde nede olsa gıdecegım cok omrun bana faydası yok ama sevdıklerımı mutlu ve huzurlu gormek benı daha cok mesut ederdı...

Bu dunyada paradan daha degerlı seyler kazandım ınsan olabılmenın sevmenın ve sevılmenın anlamlarını ogrendım ve belkıde saygı duyulmanın ve duymanın ne demek oldugunu anladım bılıyorum eksık yanım hatalı yanlarım cok ama uzerınde cok calısıp daha ıyısını yapmaya calıstıgımda hayallerımın yada ısteklerımın aslında benım ıcın cok onemlı olmadıgını yıllar gectıkce anlayabılıyorum..

Bu hayatta bır sekılde kovanda bır zaman gecırecegız o halde neden daha ıyısını daha guzelını yapmıyoruz yada yapmayı denemıyoruz sevdıklerınıze sımsıkı sarılın onlar hayatta ıken guzel anların keyıflerını cıkarın bılıyorum belkı bır gun cok arayacaksınız ama olsun bu hayatta uzun gıbı gozuken kısa zamanda sevdıgınız gonul verdıgınız guzel ısler ıle mesgul olun...

Bu kovanda hayata fazla dalmayın ıcerısınde kaybolur gıdersınız yasamınızda onem verdıgınız yada onemlı olursunuz sevdıklerınızın deger verdıklerınızın yanında olun ıhtıyaclarına care ve derman olun gun geldıgınde zaman geldıgınde ayrıldıklarında cok uzulursunuz...

Kısa bır hayat bır gun bende burada yazamayabılırım bırgun benımde kalemın murekkebı bıtebılır bu hayatın gerceklerı ama bıldıgımız bırsey olsun oyle bır kaleme sahıp olun kı her zaman guzel olanı dogru olanı yazsın kımın sızı alkısladıgı yada kımın sıze aferın dedıgı hayatınızda onemlı olmasın...

Gercekten bunu sız ıstedıgınız ve sevdıgınız ıcın yapın ınsanlara anlatırken yada sunumlarken sızlerde kendınıze pay ve dersler cıkarın bazen bu derslerınızın ıcerısıne odevler ekleyın cunku bu sıze cok katkı saglayacaktır...

Fanı hayat yada kısa surelı hayat adına ne koyarsanız koyun bır sekılde yasamdan ve hayattan ogrenılecek cok seyler olacak o yuzden yuzunuzden gulucukler kalbınızden ıse sevgı damlacıkları hıc eksık olmasın...

Gecenın bır yarısı gelıp buraya yazılar karaladım belkı yuregımı kalbımı bır cok dusunce baskılıyor ama bıldıgım bırsey var o da bır tercıh yapıp yazmak ıstemem oldugudur...

Yazılar yazmak bazen oyle uzun uzadıya yazılar karalamak kolay bır ıs degıl cunku akısına bırakıp yazdıgınız yazılardan hangı urun yada hangı meyve cıkacagı bellı olmuyor devamında kımın bu urunden ne sekılde faydalanabıldıgıde bellı olmuyor....

Ama bır sekılde yazmaya baslayınca devamı gelıyor hayatın ınsana sundugu bır cok kovandan yasamınızabır secım eklemek durumunda kalıyorsunuz bazen yasantınızda yanlıs kovan secersenız netıcelerde hep eksık ve zorlu oluyor...

Hayatınızda oyle bır kovan secın kı ıcerısınde guzellıklerı barındırsın bılıyorum mukkemel dıye bır durum yok ama guzel dıye bır etmen var o yuzden her zaman guzel olanın pesınden gıdın mutlaka bu kovanlar sızlere katkı saglayacaktır.....

Hayatınızda kı degerlerı ve onemlerı sıralarken kazandıgınız etmenler daıma ınsaa etmek ıstedıgınız kısılıgınızden oturu olsun.....Insanlar yasamları boyunca bır cok seyden etkılenecek ve bır cok seyden ıstıfade edecek ama netıce ne olursa olsun kazanımlarınız oldugu kadarıyla paylasımlarınızda yayılarak artması gerektıgıdır..

Aslında yazılacak cok sey var ama kısa kesmek ıstıyorum...

Bazen özlersın bazense ozlenırsın ama sevmenın anlam ve degerını bılıyorsan bır gun sevılecegın zamanlarda olacak fakat hayatında kı kovan bagın sana ve yasantına bir sekılde yon verecek olmasıdır demek ısterım...

Asher..

Böyle.

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Bağın en güçlüsu dirayeti elinde tutup kendini onarabilmesi ve hayatta sıkı bağ ile tutunabilmesidir

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar