'KIzım Cinayete Kurban Gitti'

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Dünyadan Haberler kategorisinde @Búri tarafından oluşturulan 'KIzım Cinayete Kurban Gitti' başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 128 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Dünyadan Haberler
Konu Başlığı 'KIzım Cinayete Kurban Gitti'
Konbuyu başlatan @Búri
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan @Búri

@Búri

Yeni üye
Yeni Üye
Katılım
27 Ağu 2023
Mesajlar
51
Tepkime puanı
2
Puanları
8
Yaş
36
Konum
Midgård
Üniversite Bölümü
mythology
Ünvan
the first human
‘MİLLİ EĞİTİM EKSİK GÖRMEDİĞİ İÇİN TAŞIMA RUHSATI VERDİ’

Sürücü Fikret Bayrak’ın ehliyetinin süresi dolması, belge ve yaşında sorun bulunduğu hatırlatılan

Polis çevirmesine denk geldiğimizde 'tüh yakalandık ne yapacağız şimdi' gibi şeyler söylüyordu. Fikret aracı kullanırken silecekler çalışmıyordu. El beziyle siliyordu. Emniyet kemerleri çekmeli değildi. Uzun ve yerde

"Kızım koltuktan fırladı madem o kadar sağlamdı da neden koltuktan fırlayıp öldü?” dedi. Duruşma düzeni bozulduğu için bu olaydan sonra oturuma ara verildi.

Taksirle ölüme neden olma suçunun katalog suç olmadığı ve gelinen aşamada karartılacak delil ile baskı altına alınacak tanık veya müşteki olmadığı gerekçesiyle sanıkların tutuksuz yargılanmasına karar verilirken duruşma 21 Şubat 2024’e ertelendi.


peh burası bir hukuk devletiymiş.(her şey her vaka bu iddianın aksini gösteriyor bizlere)

savcı,kendi çocuğu varsa ve böyle ölse acaba alani olası kast olan bu olayda "taksir" diye iddianame yazar mıydı sizce?
 
Son düzenleme:

@Búri

Yeni üye
Yeni Üye
Katılım
27 Ağu 2023
Mesajlar
51
Tepkime puanı
2
Puanları
8
Yaş
36
Konum
Midgård
Üniversite Bölümü
mythology
Ünvan
the first human
olası kast nedir?

:fail asıl amacı dışında ortaya çıkabilecek sonucu öngörür ancak umursamaz. Failin umursamaz tavrı, olası kast sonucu gerçekleşen olayı istediği yönünde algılanmamalıdır. Örneğin A’yı öldürmek isteyen B, kalabalık bir ortamda A’ya ateş ederken silahın sekmesi ihtimalini ve bu ihtimal sonucunda başka bir kişinin zarar göreceğini bilmesine rağmen ateş ediyor ve bir başkasına zarar veriyorsa olası kasttan bahsetmek mümkündür. Burada B, bir başkasına zarar verdiği ikincil sonucu istememiş sadece kabullenmiş ve “ne olursa olsun” yaklaşımıyla ikincil sonucu da göze almıştır.

*bu şahsa araç kullandıranlar ve kullanan, aracın güvenlik sorunlarına rağmen trafiğe çıkması sonuçlarının öngörülmemesi mümkün mü? mümkün değil. "can-hayat hakkı" bu kadar ucuz olamaz.

e burada "taksir" nerede?

*Bilinçli taksire verilebilecek en açıklayıcı örnek; sollama yasağı ve hız sınırı olan bir yolda aşırı hız ile sollama yaparak bir başkasının ölümüne neden olan kişinin bilinçli taksir doğrultusunda ceza almasıdır.

Bu şahıs normal şartlarda kurallara uygun bir araçla fevri anlık kararla istemeyrek bir kaza yapmamış . bu çok açık. kuveytli(araba) yumruk attı diye adam tutuklayan(yumruk attı diye adam tutuklanabiliyorsa; kadın cinayetlerinden önce defaatla zarar verenler niye tutuklanmıyor) yargı buna taksir diyemez. diyorsa bu ülkede yargı margı sözde ve keyfi ve birilerinin(güçlünün) menfaatine vardır. bu sözde yargı halkın yargısı olamaz.
 
Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Konular

Advertising

Üst