Kafaları Kurcalayan 3 Soru 3 cevap..

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Kafaları Kurcalayan 3 Soru 3 cevap.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 410 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Kafaları Kurcalayan 3 Soru 3 cevap..
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Soru 1--Türkiye Neden Suriyede ??
Cevap 1--Çok güzel bir soru bu soruya cevap verebilmek için tarihte biraz gerilere gitmek gerekiyor Suriye demokratik atılım ve reformlara başlamış ve türkiye ile ilişkileri hiç olmadığı kadar iyi olmaya başlamıştı bununla birlikte iki ülkenin iç ticaret hacmi hiç olmadığı kadar oldukça artmaya başlamış hatta ıkı ulkenın sınırlarını pasaportsuz geçme bile gündeme gelmişti

Ama bu güzel bahar havası fazla uzun sürmedi çünkü bölgede farklı hesapları olanlar 20 yıllık planlarını uygulamak için öncesinde devreye sokmuştu bu planın adı ise bölgede demokrasileşememiş ülkelerinin liderlerini değiştirme idi aslında bu aynanın ön yüzüydü aynanın arka yüzü bu görüntünün çok farklı yanıydı aynanın arka tarafında ki esas neden ortadoğuda ki enerji havzalarının kontrol altına alınması ve kontrolde tutulması idi.

Bahar esintisi artık suriyede sönmeye başlamıştı çünkü libyada tunusta cezayirde akın akın gelmeye başlayan bir ARAP baharı başlamıştı daha hangi ülkelere gelir diye düşünürken Suriye ye de bu kapı dayanmaya başlamıştı aslında düşünüldüğünde suriye de bir enerji havzası yoktu sadece kamışlıda bir miktar devamında deylhzor da yuksek oranda enerji yatakları vardı.

Bu bile suriyeye kurak ve çorak bir topraga girmek için asla neden olamazdı çünkü burada ki enerji kaynakları ne yazık ki sizin harcadığınız yıllık enerji oranını bile karşılır nitelikte değildi.

Peki neden Suriye ye Arap baharı gelmesi istenildi ???

Bu soruya cevabı farklı açılardan bir çok cevap şekilnde ele alabiliriz fakat çok uzun sürer ben yazıları fazla uzun tutmak istemiyorum ....Aslında suriye demokratik adımlar atmaya başlamış bununla birlikte reformlar yapmaya başlamıştı bu neden bile suriye de arap baharının olmaması için bir süreçti fakat bu durum göz önünde değildi suriye de enerji yataklarının az olması bile suriye ye girmek için bir neden değildi

Burada ki esas neden bu bölgede arzulanan ARMEGEDON savaşının olmasıydı o meşhur AMİK ovası diyebilirim ama bu bile esas neden değil esas ana neden TANRIYI KIYAMET e zorlamak için kutsal kitaplarda olanları erkenden yapmak

Bir inanışa göre seçilmiş olanlar tanrıyı kıyamete zorlarsa herkes gittiğinde seçilmiş olanlar cennete esas olan yere kavuşacaklardı bu bile nedendir ve bunun için bir süreç başlatılmıştı tıpkı Kutsal Metinler de olduğu gibi suriye karıştırıldı devamında ise Bir anda hiçbirşey yokken ortaya 2014 yılında işid çıktı dikkat ettiniz mi bilemem İŞİD in ilk gittiği yer DEYLHZOR oldu..nedenini az çok anlamışınızdır bu yapılanma aslında bir çok unsuru içerisinde ve bünyesinde barındırıyor detaylara girmek istemiyorum sadece düşünün istiyorum....

İlk başta suriye karıştırılırken suriye devrilecek imajı verilirken bu gazlama yapılırken ne yazık ki ülkemiz bu konuda yanlış adımlar atarak tarihi bir hata yapmak durumunda kalmıştır o zaman söylemiştim esed in yanında durun avrupanın gazına gelmeyin diye ama anlayamadılar yanlış hareket ile ipler bir anda kopmuştu bir diplomatik hata yapılmıştı bu süreci göremedik çünkü Arap Baharı bir çok ülkeyi ne yazık ki kötü etkilemişti bu sancılar devam ederken aslında heerşey daha iyi olacak düşünülüyordu ama esas böyle değildi bölgede bir BOP Projesi vardı ve bu projenin hayata geçmesi isteniliyordu bunun için konjjektürel bazı değişimlr olması gerekiyordu ve atılan her adımlar yabancılar tarafından bu strateji adına olmuştur.

Süreç ilerledi ve devam etti bu süre zarfında roller kıtalar sahanlıklar yer değiştirdi bazı hatalar da taktiksel anlamda yapıldı özellikle YPG nin fıratın doğusuna salınmasıyla birlikte yeni bir hata süreci oluştu o zaman da ben YPG yi sahada istemiyordum çünkü bu unsurlar saf değiştirmeyi kolay yapan güvenilir unsurlar değildi geçmişlerine baktığımızda ne yazık ki çok pozitif veriler yoktu herneyse bu süreç devam edince

Bazı konularda sıkıntılar yaşamaya başladık özellikle BEKA sorunu yaşamaya başladık 15 temmuzda eğer askeri darbe olsaydı Fıratın dogusunda yuvalanmış olanlar otorıte boşlugunu dıkkate alarak dogu ıllerıne gırecek devamında yerleşecek sonrasında ıse bır mudahale yapılamayacaktı cunku herhangı bır mudahale de devreye farklı bırımler gırecek ve engellenecektı.

BOP un projesınde Turkıyemızın ortadogu ıllerı ne yazık kı hedef uzerınde dır....Hatalardan sonra gerçekleri görmeye ve dogru adımlar atmaya başlayınca aslında beraberınde bır cok oyunu bozar olduk ve masada daha guclu olmaya başladık....

Bu bazı çevrelerı rahatsız etmış ve bır çok engellemelere ve zorluklara ragmen Turkıye surıye de basarılı ve emın adımlar atmaya başlamış ve bır cok kazanımlar elde etmeye başlamıştı bu sure zarfında Turkıye tarafına dusen havan toplarıyla turk halkını rahatsız etmek suretıyle hukumetı ıcerıden bozmayı dusunmusler ama cok sukur halk bu oyunu gormus ve bozmustur.

Turkıye nın bu saatten sonra surıye de olmaması dusunulemezdı çunku bolgede buyuk bır proje vardı ve bu proje Turkıyenın dogu ıllerını ılgılendıren bır BEKA sorunu olmaya başlamıştı

Türkiye sahada suriyede olmasaydı bölgesine GÜVENLİK KORIDORU oluşturamasaydı Turkıye ılerıde daha ciddi ve buyuk sorunlar ıle karşı karşıya kalacaktı.

Dikkat ettiniz mi bilemem Turkıye surıye de operasyon başlatmaya başladığı anda avrupadan buyuk sesler gelmeye başlıyor neden sizce hiç düşündünüz mü??? ..

Ben size cevabı söyleyim Türkiye yi zayıflatmak ve bölmek istiyorlar esas gaye bu....hepsi bu projenın ana sahıplenenlerı dıyebılırım.....Ama kararlı ve dik bir duruş ile bu sorun çözülmeye ve oyunlar bozulmaya başlamıştı.

Bu süre zarfında Türkiye esed e bir çok şey anlattı diplomatlar aracılığı ile ama ne yazık ki inatçı yapısıyla bir çok sorunu dahada çıkmaza dönüştürdü son yaşanılan olaydan sonra da ne yazık ki artık esed ıle bir BARIŞ düşünülmesi bile asla akıllara getirilemez.

Bundan sonraki süreçte SURİYE de 3 lü bir federatif yapı düşünülmekte ve bu yapı tek bir çatı altında birleştirilerek merkezi yapısı ŞAM olarak belirlenecek olmasıdırr.

Bölge ülkelerine hep şunu söyledim defalarca aktardım

Türkiye nin düşmesi sizlerin BEKA sorununuzu ortaya çıkarır bölge çok büyük bir can kaybı aşamasında sırada ki hedefler dahılınde Iran enerjı kaynakları devamında RUSYA var sonrasında Turkıye var....Bu konuda ortak adımlar atmalısınız demıyorum atmak zorundasınız dıyorum Çunku 3 nuzunde BEKA sorunu var dıyebılırım

Turkıye hatalardan dersler çıkararak geleceği adına çok önemli adımlar atmaya başladığı bu günden bu yana çok kazanımlar elde etti

Unutmayalım güzel insanlar

Türkiye nin dogu ıllerı hedefte olan bir süreç içerisindedir o yüzden Türkiye Suriye de olmak zorunda öyle yada böyle Türkiyenin geleceğini garantı altına alabılmesi ve temınat edebilmesi ve söz sahıbı olabılmesı ve beka sorununu çözebilmesi için Suriye de olmak zorunda....

Yazılarımdan ötürü benı tanıyanlar beni iyi bılırler ben taraf tutmadan yazan bırıyım bugunde aynı bu sekılde yaptım çunku gerçekler ne kadar bılınırse beka sorunumuzu daha yakın anlayabılır ve bırlıkte beraber mıllet ve devlet olarak hareket edebılır ve çözebiliriz dıye dusunmekteyım

Bu ZORLU zamanlarda beraber olmalıyız bırlıkte olmalıyız ve en önemlisi kocaman bir TÜRKİYE olmalıyız.

Surıye de ki konjekturel yapı çok farklı şekilde evrilecektir bu konuda bir çok koz bizlerin eline geçecektir sizlerden tek isteğim ülkemize ve vatanımıza sımsıkı sarılalım ve güvenelim istememdir .

Suriye de her ne yaplıyorsa Türkiye nin geleceği ve bekası için yapılıyor kimin ne dediğine değil bizlerin ne dediğine iyi bakın iyice araştırın ve en önemlisi ise türkiye için dik ve kararlı olun

Türkiye nin suriye deki varlığı tamamen beka sorunumuzu çözmektir....Suriye de oldugumuz gunden bu yana suriye nin toprak butunlugunden yana olduk ve olmayada devam edeceğiz surıyede barışcıl ortam hazırlandıktan sonra Turkıye bazı uslerının dısında bolgeden ayrılacaktır....

BAZI usler dedım cunku surıye de bellı noktalarda us kurup yenı hukumet oldugunda resmı ve kalıcı olarak orada varlık surdurecegız tıpkı KIBRIS ta oldugu gıbı...bunu yapmak esasiyet arzetmektedir.

Esed yanlış hamleleriyle ne yazık ki bölgeyi çok daha zorlu bır atmosfere surukledı kendısı kredısını oldukça tukettı dıyebılırım....

Bu konuda ne kadar ıyı yazabıldım bılemem ama benı kımsenın yanlış anlamasını ıstemıyorum sadece gerçekleri bilmenizi ve en önemlisi neden suriye de oldugumuzu ıyı anlamanızı ıstıyorum

Bu bölgede surıye de turk askerının en buyuk ıhtıyacı halkımızın tam destegı ve yanlarında olduklarını göstermeleri ve sunmalarıdır.....

Bu konuda askerımızı sorgulamayın askerımız gelecek yarınlarımız ıcın surıyede dır Turkıye BEKA sorunu ıcın buradadır bunu unutmamanızı ıstıyorum

Devamında iş yerlerınıze caddelere evlere sokaklara TURK BAYRAKLARI ASIN......Bır oldugumuz ve bırlıkte oldugumuz sonuna kadar TURK ORDUSU nun yanında oldugumuzu gosterelım ıstıyorum

Dost bazen acı söyler ama her acı sözden sonra TATLI kazanımlar olur bizler siyasi kaygılarımızı düşünerek değil sadece TÜRKİYEMİZİ düşünerek hareket etmeliyiz ve öyle olmalıyız (Tüm Siyasi partiler için söylüyorum) o yüzden Bir olacağız diri olacağız devamında iri olacağız ve hep birlikte TÜRKİYE olacağız bunu gönülden ve kalpten yapalım lütfen

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
----Devamı----

KİTAP okuyun olabildiğince özellikle sizin için seçtiğim bu kitapları okuyun istiyorum

METAL FIRTINA nın tüm serilerini okuyun devamında.
Küresel ve Bölgesel Güçlerin Ortadoğu Politikaları: Arap Baharı ve Sonrası
Rusya'nın Doğu Politikası
Amerika'nın Ortadoğu Politikası
Ortadoğu’da Ulusal Güvenlik Stratejileri
Küresel Güçlerin Ortadoğu Stratejisi
Yeni Ortadoğu: Aktörler Dinamikler Ve Denge Arayışları

Hayatta hatalar olabilir önemli olan hatalardan sonra kazanımlara dönüştürebilmektir Türkiyemiz bölgede bir çok noktada kazanımlar elde eden ve elde etmeyede devam eden bir ülkedir....Suriye de var olmak zorundayız çünkü beka sorunumuz vardır unutmayalım ..

Güvenlikli Tampon Bölgesinin önemi ve Sonrasındaki Süreçler BEKA sorunumuz için oldukça önemli diyebilirim...Bunu unutmayalım isterim..

Göç dalgası ile Türkiyenin daha fazla baş edebilmesi mümkün değildi ve bu yüzden de Tüm kapılar açılmak durumundaydı bu süreç bundan sonra da böyle bu şekilde devam edecektir...

Böyle.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Soru 2---İHA VE SİHA lar neden vurulamıyor....??
Cevap 2--- Bu konuda şunu açıklıkla söylemek istiyorum ki bölgedeki Savaş uçaklarının Siha ve İha ları vuramamasının esas temel sebebi Savaş uçaklarının yuksek ıltıfada uçmasından dolayıdır devamında küçük objeyi hedefe kilitleyememesidir..

Hava savunma sıstemlerının vuramamasının esas temel sebebı ıse hava savunma sıstemlerının daha yuksek menzılde kı alanda hedef kilitleme yapmasından ötürüdür daha dusuk ıltıfada olan IHA VE SIHA ları hedefe alamamasıdır....

Devamında Surıyenın her yerınde hava savunma sıstemı yok ki olsa bile hedef e kılıtlenmelerı olamıyor Iha ve Sıha lar dusuk ıltıfada oldukları ıcın.....o yüzden Iha ve sıha ların bu operasyonları yapması daha etken olabiliyor....

Bu konuda aklınıza şu gelmesin IHA VE SIHA lar kullanılmıyor dıye çok ıyı bır sekılde kullanılıyor bu Afrınde AZEZ de Tel abyadda oldukça etkendı ve yaygın kullanıldı o zamanda Rejım savaş uçakları ve hava savunma sıstemlerı vardı o yuzden bıraz zekı bıraz da akılcı ve mantık daıresınde dusunun ıstıyorum

Operasyonlar daha etkılı bır sekılde devam edecektır ıhtıyaç dahılınde dıyelım..Devletimize ve Ordumuza Güvenin ve tereddüt dahi etmeyin istiyorum.

Öyle..

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Soru 3--Sanal MATRIX AĞI nedir yani diğer bir değişle KARA PROPAGAN da ve ALĞI oluşturma nasıl olur ve bu süreçte nelere dikkat etmeliyiz..??
Cevap 3---

Bu SORUYA daha sonra uygun bir zamanımda cevap vermek istiyorum...

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
80 bin gocmensiniz hicbirinizinde mi aklı çalışmıyor barikat kurulmuş hiç sorun değil iki tır bölgeye sokun tırın önünü zırhlı yapın barikatları ezip gecin tırların arkasından 80 bin insan aynı anda girsin hiçbir halt yapamazlar azcik kafanızı çalıştırın

Eğer olaki size dokunurlarsa yunanustani insanı suçlar için ahım e taşınmanin onu açılır

İnsanlarin insani açıdan ve evrensel insan hakları bakımından gocme ve yer değiştirme hakkı vardır ki bu göçmen yasasında da belirgindir

Böyle

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Göçmenlerin olduğu Sınır kapılarında ki basın mensuplarını bölgeden 7 km uzaklıkta konuclandirmamiz gerekiyor

Öyle

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Bugün siha nin düşmesinin esas nedeni alçak uçuş yapan siha nin uzun namlulu roket atar sistemi tarafından vurulmuş olmasıdır Suriye hava savunma sistemi ile alakası yoktur bu konuda bilgi yanlisligini düzenlemek gerekiyor

Fakat buna rağmen harekata tehlike oluşturabilecek Suriye hava savunma sistemleri tek tek tespit edilip imha edilmiştir ve imha edilmeyede devam etmektedir

Buna paralel olarak muhtemel Suriye savaş uçaklarının kullanabileceği hava alanlarida tahrip edilmiş olup hedef dahilinde ilerlemekte ve verilen görevler istisnasız uygulanmaktadir

Böyle

Son düzenleme:

Leonardo18

Üye
Yeni Üye
Cevap 1:

- Külahıma anlat

Cevap 2:

- Külahıma anlat

Cevap 3:

- Külahıma anlat

Böyle

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Son soruyu da yakın zamanda müsait olunca cevaplandirip konuyu tamamlamak istiyorum inşallah

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar