× Merhaba Efelsefe Web Sitesinin Felsefe.net ile hiç bir bağının bulunmadığını söylemek isteriz.

Kadıköy Belediyesi

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Yerel Yönetimler kategorisinde chimera tarafından oluşturulan Kadıköy Belediyesi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,640 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Yerel Yönetimler
Konu Başlığı Kadıköy Belediyesi
Konbuyu başlatan chimera
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan chimera

chimera

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Katılım
9 Mar 2008
Mesajlar
463
Tepkime puanı
2
Puanları
18
Yaş
54
adm.jpg
Günümüzde bir çok belediyenin sosyal yardım, eğitim ve meslek edindirme kursları vermek için açtığı Aile Danışma Merkezlerinin ilk kez 8 Kasım 1994 yılında Kadıköy Belediyesi tarafından kurulduğunu biliyor musunuz ?

ebele.jpg
İnternet üzerinden kredi kartı ile vergi ödeme uygulamasının ilk kez Kadıköy Belediyesi tarafından uygulandığını biliyor musunuz?

insaat.jpg
İnşaat Kalfalarının, Mimarlar Odası, İnşaat Mühendisleri Odası ve Hazır Beton Birliği tarafından özel bir eğitimden geçirildiğini ve bu eğitime katılmayanların Kadıköy deki inşaatlarda çalışamadığını, bu uygulamanın da ilk ve tek örnek olarak Kadıköy de bulunduğunu biliyor musunuz ?

sokak_tabela.jpg
Sokak tabela uygulamasının ilk kez Kadıköy Belediyesi tarafından uygulandığını biliyor musunuz?

engelli.jpg
Engelli vatandaşlarımızın, tekerlekli sandalyeleriyle evlerinden alınıp istedikleri yere ücretsiz götürülmelerini sağlayan ALO ENGELLİ TAKSİ uygulamasının ilk olarak Kadıköy Belediyesi tarafından uygulandığını, uygulamanın devam ettiğini biliyor musunuz ?


gonullu.jpg
Belediye Gönüllüleri ve Gönüllü Evi uygulamasının 1994 yılında ilk kez Kadıköy Belediyesi’nde başladığını, 10 yıl sonra İçişleri Bakanlığı`nın çıkarmış olduğu yönetmelikle yasallaştırarak, gönüllülerle çalışmayı önerdiğini biliyor musunuz ?


sureyya.jpg
Türkiye de opera binası olan tek belediyenin Kadıköy Belediyesi olduğunu, Kadıköy Belediyesi’nin hizmete soktuğu Süreyya Operası’nın Anadolu Yakası’nın ilk, Türkiye’nin 6 ncı Opera’sı olduğunu biliyor musunuz ?


nikahyayini.jpg
Türkiye de nikah kıyıldığı sırada web sayfası üzerinden canlı nikah yayını yapan ilk belediyenin Kadıköy Belediyesi olduğunu ve bu uygulamanın halen sürdüğünü biliyor musunuz ?


cop_konteynir.jpg
Yer altı Çöp Konteynerleri uygulamasıyla çöp konteynerlerinin yeraltına alınıp, sızıntı sularının su kaynaklarımızı kirletmeden çöplerin toplanması işlemini ilk olarak Kadıköy Belediyesi’nin başlattığını biliyor musunuz ?


cocuk_sanat.jpg
Türkiye de Çocuk Sanat Merkezi açarak, ücretsiz müzik kursları veren ilk ve tek belediyenin Kadıköy Belediyesi olduğunu, bu merkezde halen 350 çocuğun keman, piyano, gitar ve bağlama dersleri aldığını biliyor musunuz ?


kutuphane.jpg
Türkiye’nin ilk Butik Sanat Kütüphanesi’nin Kadıköy Belediyesi tarafından Caddebostan Kültür Merkezi’nde açıldığını biliyor musunuz ?


cumhuriyet.jpg
29 Ekim Cumhuriyet Bayramlarında resmi törenler dışında Fener Alayı ve halkın katıldığı Cumhuriyet Yürüyüşlerinin ilk kez 1994 yılında Kadıköy de başladığını ve diğer ilçelere de yayıldığını biliyor musunuz ?


tekyon.jpg
Sokak bazında tek yönlü trafik uygulamasını ilk başlatanın Kadıköy Belediyesi olduğunu biliyor muydunuz ?


parklar.jpg
Bugün parklarımızın tamamında bulunan spor aletlerini, uygulamayı Çin`den alarak, ilk Kadıköy Belediyesinin uyguladığını biliyor muydunuz?


saglik.jpg
Kamu ya da özel kurum desteği almaksızın ilköğretim çağındaki tüm çocuklara Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniği`nde ücretsiz tedavi uygulayan belediyenin Kadıköy Belediyesi olduğunu biliyor muydunuz?


evcil_hayvan.jpg
Evcil hayvanlara konulan mikroçiplerle kaybolan hayvanların kolayca bulunabildiğini, aşı ve kontrollerinin daha sağlıklı olarak yapılabildiğini ve bu uygulamaya geçen ilk belediyenin Kadıköy Belediyesi olduğunu biliyor muydunuz?

golf.jpg
Yaya alanlarımızın temizliğinde, bayanlarımızın kullandığı, Golf aracı uygulamasının ilk Kadıköy Belediyesinde başladığını biliyor muydunuz?
 
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Konular

Yeni Mesajlar

Üst