Kader Hakkında Bir Örnekleme ?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde Kayra_ tarafından oluşturulan Kader Hakkında Bir Örnekleme ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,247 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Kader Hakkında Bir Örnekleme ?
Konbuyu başlatan Kayra_
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Turgut Saka

Kayra_

Felsefe.net
Yeni Üye
Elinize kağıt tomarı alın . Rasgele karakterler oluşturun, her ayrıntısını yazın ama . Daha sonra hikayeyi yazmaya başlayın . Yarıda bırakın . Acaba hikaye kendi kendine yazılmaya devam edecek mi ?
Hayır .
Biz de kitaptaki karakterlere göre bir Tanrı'yız . Onlara istediğimizi yaptırabiliriz . İstemediğimizi yaptırmayız . ... ?
Gelelim karakter seçimine ... Acaba ben neden daha zeki birisi değilim ve ya neden ezber yeteneğim daha iyi değil ve ya neden daha güzel değilim ?
Ben hikayeyi yazarken mutlaka çevremdeki insanlardan etkileneceğim . Mesela Nuri adıında bir karakter yarattım diyelim ben bunun özelliklerini büyük ihtimalle arkadaşım olan Nuri'nin özelliklerine benzetirdim . Peki ya Allah ? Allah neye göre özelliklerimizi verdi ?

Turgut Saka

Sorgucu Üye
Yeni Üye
hikayeyi okuyacak birine yazarsanız, okuyan kişi hikayenin sonuna geldiğinde kendi aklından yazmaya devam eder. eğer sadece kendiniz için yazıyorsanız gene aynı düzende aklınızda yazılmaya devam eder, tek fark kağıtta olmamasıdır bence.
İnsan ve tanrı bu yüzden benzerdir herhalde. düşününce oluyor çünkü... ol demesi yeterli. kim bilir Allah bizi sadece düşünüyordur kim bilir :)
insanın allah'ın bir parçası olduğu da bundandır belki de...

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar