James Foley'in başını kesen IŞİD üyesi İngiliz rapçi çıktı!

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gündem (Dünya\/Türkiye) kategorisinde Objectivity tarafından oluşturulan James Foley'in başını kesen IŞİD üyesi İngiliz rapçi çıktı! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,369 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gündem (Dünya\/Türkiye)
Konu Başlığı James Foley'in başını kesen IŞİD üyesi İngiliz rapçi çıktı!
Konbuyu başlatan Objectivity
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Objectivity

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
abdel_majed_abdel_bary_sarkilari_h76021.jpg

İngiliz “The Times “ gazetesi, devlet kaynaklarına dayandırarak geçtiği haberinde, İngiliz gizli servis elemanlarının, James Foley'in kafasını kesen kişinin Abdel Majed Abdel Bary adlı bir İngiliz vatandaşı olduğunu belirledi.

Bary'nin 2013 yılında Suriye'ye gitmeden önce Londra'da bir Hiphop rapçı gurup ile çalıştığına yer veren gazete, bu kişinin babasının Mısırlı Abdel Abdul Bary olduğunu ve İnsan hakları örgütüne çalışırken 1993 yılında İngiltere'ye göç ettiğini yazdı.

Kaynak;

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
"MELEK VE ŞEYTANLARI AYIRT EDEMİYORUM." Bary

Bir videosunda İngiliz Bankası’nın dışında poz vermiş, küresel bilgisayar korsanları ve aktivist grup Anonymous’a bağlılığını ifade etmişti. Bu klipten kısa bir süre sonra Suriye’ye gittiği sanılıyor. En yakın arkadaşlarından birisi çoktan Suriye’ye gitmişti ve o da katıldı.

Şarkı sözlerinden birisinde uyuşturucu kullanımı ve şiddetin hayatındaki yerinden bahseden Bary ve şöyle diyor “parçalanmış bir geçmişten gelince, gelecekte başarılı olmak çok zor. Ama ben yine de şükrediyorum ve Allah’a teşekkür ediyorum. Adam olmaya çalışıyorum ama ellerimde kan var ve bankada fonum olmadan adam olamam. Meleklerle şeytanları birbirinden ayırt edemiyorum, kalbim paramparça oluyor. Normal şeyler hissedemiyorum.”

Ağustos ayının başında Twitter’a koyduğu bir fotoğrafta ise, elinde kesik bir kafayla ve yüzü puşiyle örtülmüş olarak poz vermişti. “Arkadaşımla takılıyoruz. Ya da ondan geriye kalanlarla…” yazdığı fotoğrafı Twitter’da paylaşan Bary’nin Twitter hesabı bu Tweet sonrasında askıya alınmıştı.

fft16_mf2375033.Jpeg

Kaynak;radikal.com.tr/dunya/rap_kariyerinden_iside-1208726

Tüm bunlar basına yansıyan birer iddia olmakla beraber büyük ihtimalle Bary bu vahşetin faili gibi gözüküyor. Asıl önemli olan adının ne olduğu kim olduğu ya da hangi ülkenin vatandaşı olduğu değil bu kadar korkunç şeyler yapabilecek kadar öfke duyabilmesidir.

Bu örgüt İslam düşmanı ve tüm insanlığı hedef alan korkunç bir yapılanmanın eseri fakat nasıl oluyor da insanlar bu gerçekleri göremeyip, halen destek verebiliyor?

Kötülük yapmak için bu dünyada var olan ve asla bu özelliği değişmeyecek insanları gördükçe tüm iyi niyetlerimizin boşa çıktığına üzülüyorum. Bazılarımız canla başla hayvanları bile yaşatmaya çalışırken birileri insanları vahşice katlediyor. Üstelik gerekçe olarak da dini değerleri gösteriyor.

Bary'in rap videosundan bir örnek bulmaya çalıştım. Rap müzik isyankar bir müziktir ve var olan yanlışlara kafa tutar. İyi de bir rapçinin kafa kesmesi nasıl bir durumdur aklım almıyor...Uyuşturucuya arka çıkması ayrı bir tuhaflık tabi bu tüm rapçiler için geçerli olamaz fakat kötü bir imaj oluşturacağı kesin gibi gözüküyor. Hem müslüman hem rapçi hem de uyuşturucuya sempatisi var ve kullanıyor şahsen ben parçaları birleştiremedim. Rap ve müslümanlık bir arada tabi ki mümkün fakat uyuşturucu ve kafa kesmeyi hangi bölüme koyabileceğimizi bilmiyorum.

Merak ediyorum bu vahşete birileri dur diyebilecek mi? Kim bu siyah giyimli tuhaf insanlar? Nasıl bir zihniyet ile bu aşamaya gelmiş olabilirler? Deccal aramaya gerek var mı bu olanlardan daha iyi Deccal ya da Deccaliyet mümkün müdür?

[video=youtube;QkvWTgj98-4]https://www.youtube.com/watch?v=QkvWTgj98-4[/video]

alpine

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Ondan sonra "Islamafobi"...

E sizde kafa kesiyorsunuz birader...

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
İlginç olan sigara içenin parmağını kesiyorlar Allah'ın yarattığı vücuda zarar veriyorsun diye fakat uyuşturucu kullanmaktan da çekinmiyorlar. Tezatlıklarla, çelişkilerle dolu bir örgüt olduğu o kadar ortadaki nasıl destek buluyorlar anlayabilmiş değilim. Eline siyah bayrak alıp, yüzünü ninja gibi kapatan ve tekbir getirip, 3-5 ayet okuyan herkes İslami coğrafyada kendine zemin bulabiliyor ne yazık ki !

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Amerika doğruladığı halde videonun fake olduğunu iddia edenler var. İyi de bu kadar barbar bir örgüt neden fake video çeksin ki? Bazıları videonun tümüyle fake olduğunu iddia ederken bazıları ise öldürülen kişinin gerçek James Foley olmadığını söylüyor v.s. Amerika ise "video gerçektir" diyor. Ayrıca Suriye'den de farklı iddialar var; "ABD'li gazeteci James Foley geçen sene öldürüldü."

"Daily Mail'in haberine göre, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın resmi danışmanı Buseyna Şaban, IŞİD'i Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) "geniletilmiş hali" olarak tanımlayarak, James Foley'nin aslında geçen sene öldürüldüğünü ve Birleşmiş Milletler'in bunun bilgisine sahip olduğunu öne sürdü." kaynak; haber.sol.org.tr/dunyadan/suriye-abdli-gazeteci-james-foley-gecen-sene-olduruldu-haberi-96280

[video=youtube;2AvOQrTUEBA]https://www.youtube.com/watch?v=2AvOQrTUEBA&bpctr=1409054536[/video]

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç