#izolehayvan | Dünyayı Değiştirecek Felsefi Örgütün Yeni Afişi

ozgunozgur

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Katılım
27 May 2020
Mesajlar
7
Tepkime puanı
3
Puanları
3
Üniversite Bölümü
Deniziclik

Kitabımız, çalışmalarımız, manifestolarımız artık İngilizce: https://discord.com/invite/USWGQeX
Bizi YouTube'da da bulabilirsiniz.METATEORİ’YE HOŞ GELDİNİZ
Metateori’nin ilk amacı kişilerin kendi fikirlerini özgürce paylaşabileceği bir ortamı sağlamaktır. Kendi içinde liyakat sistemi bulunan topluluklarımız ve alt kuruluşlarımızda hak ettiğiniz yere ulaşacağınız mekanizmalar vardır. Bu noktada lütfen toplulukla etkileşime geçerek nasıl biri olduğunuzu belli edin.

Biz kimiz?
Gündelik olayların arkasında basit ama cevaplanamayan sorular yatıyor. Sürekli aklımıza gelen bu soruları gün yüzüne çıkarmanın vakti geldi. Her konu hakkında tarih boyunca birçok görüş dile getirildi. Ancak bunların hangisi doğru?
Birçok alanı kapsayan bir varoluş serüvenine hazır mısınız? Burada bazen sadece izleyici veya dinleyici olabilirsin ama her zaman cevaplanacak veya düşünülecek durum veya fikirlerle karşılaşacaksın. Bunlar arasından doğru olanını bulmak yorucu olabilir. Bu yüzden çok çekişmeli tartışmalar bulunacak. En doğru sonuca ulaşırken seni 'sen' yapan şeylerin düşüncelerinden doğan fikirlerin olduğunu unutma. İşte bu fikirlerle oluşan teoriler her zaman yol göstericimiz olacak.
Bizi 'biz' yapan şey de budur.

Nasıl çalışırız?
Metateori kendi içinde birçok alt toplululuğa sahip olan bir topluluktur. Küçük bir YouTube kanalı veya web sitesinden dünyanın bir ucuna kurulmuş izole bir ormanda yer alan malikanelerine kadar birçok yaşam tarzımız olabilir.
Bu sistemi daha iyi anlamak için öncelikle mekanizmasını anlamalıyız. Genel olarak sanal bir şekilde katıldığınız bu toplulukların neresinde olursanız olun özgür olduğunuzu belirtmek isteriz. Daha sonrasında dünyayı değiştirmek ve topluluğun temel özgün varoluşçu felsefesini anlamakla beraber giderek daha üst rütbelere yükseldiğinizi göreceksiniz. Unutmayın ki bu özgürlük bu noktada hala devam etmektedir ve kimsenin hür iradesi karşısında üstünlük kıyaslaması yapamayız.
Liyakat Sistemi üzerine federatif bir yöntem izliyoruz. Bunu İnternet Örgütlenmesi şeklinde yapsak da sizin kendi uzmanlığınız ve sanatınıza ihtiyacımız var. Bize kendi hesaplarınızdan destek vermeye ne dersiniz? Topluluklarımızı birleştirip hem özgürlükçü hem de eşitlikçi bir yaşam biçimi benimsemek mümkün.
Hem özgür hem eşit olmak kimisi için imkansız gibi görünse de bunu sağlayan yöntem liyakat sisteminde gizlidir. Sizler her zaman kendiniz oldukça sizi bir üst gruba davet ederek gerçekten işi ciddiye alan insanlarla daha kaliteli bir ortamda sohbet etmenizi istiyoruz. Bunu yapmasaydık bir gün mutlaka kökten yıkılacaktık. Ancak bu ağ yöntem sayensinde herkes askeriyedeki gibi yetkilere sahip olacak ama kimse emir veremeyecek. Unutmayın ki tüm devletler, tüm uluslararası örgütler ve denetleyici kuruluşlar da bizden farksızdır. Dünya biricik insanların hak edeceği yere ulaşması üzerine kuruludur.