İstanbul da Bisiklet kullanmalı mı :)

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde flzf tarafından oluşturulan İstanbul da Bisiklet kullanmalı mı :) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,389 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı İstanbul da Bisiklet kullanmalı mı :)
Konbuyu başlatan flzf
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

flzf

Filozof
Yeni Üye
İstanbulda otobüs seferlerinde bisikletleri yüklemek için yeni bir uygulama başlatılmış. İşim gereği istanbula gitmem gerektiğinde bisiklet kullanma fikri gelmişti aklıma çünkü malum istanbul trafiğinde kısa mesafelere 3 durak 4 durak gibi yürüyerek daha çabuk gidebiliyorsunuz. Bisiklet kullansam acaba nasıl olur dedim ki bu gün bu haberi seyrettim ama hala tereddütlüyüm 7 tepe istanbulda bisiklet yoluda olduğunu sanmıyorum ama bir şekilde otomobilden yada tabanvayla gezmekten daha iyi bir alternatif olduğunu düşünüyorum :)

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
Uzun zamandır bisiklete binmediğimi hatırladım şimdi.

Bodrumda bir tane var fakat frenleri yok ve oturak yeri de sıkıntılı.

Sanırım üç beş liraya kıyıp ya onu yaptıracağım ya da güzel bir tane alacağım.

Gönlüm ikinciden yana dur bakalım,kendime bir hediye almış olurum hem.

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Bisikletin alternatif olması yürümekten oldukça iyi diyebilirim...Yalnız istanbulda yaşam koşulları oldukça zorlu ve karışık ama yinede güzel bir şehir...

Bisiklete binmek oldukça güzel hem spor yapmış olur insan ama ben sabah sabah işe giderken bisiklete bin diye bana para versen şahsen ben binmem Tercih meselesi ta bi birşey diyemem.

T

Togepi

Ziyaretçi
İstanbul'da bisiklet kullanımına uygun yer neredeyse yok. -yok denecek kadar az- Emniyet şeridini bile keyfi kullanan yaratıklar var iken, bisiklet yolunu ne derece özgür bırakırlar siz düşünün. Ama keşke kullanabilseydik, ben çok severim.

Aze

Üye
Yeni Üye
Direk yollardan sürecekseniz sıkıntı,ben bir süre bisikletle işe gitmiştim ama hep ara yollar kullandım.Veya yaşadığınız yer sahil kesimindeyse orada bile sorun olabiliyor ısrarla bisiklet yolundan yürüyen insanlar insanlarımız...

esekherif

Filozof
Yeni Üye
Direk yollardan sürecekseniz sıkıntı,ben bir süre bisikletle işe gitmiştim ama hep ara yollar kullandım.Veya yaşadığınız yer sahil kesimindeyse orada bile sorun olabiliyor ısrarla bisiklet yolundan yürüyen insanlar insanlarımız...

Tepki butonu koyması gerek belediyenin.

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Oralardan buralardan zıplayıp aynstegrama atmayacaksan kullanılmamalı. Bisiklet kültürünün yerleşmediği yoğun trafiğe sahip şehirlerimizde bisiklet kullanmak eziyettir.

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Faydalı bir konu olmuş fikri olan var mı? :)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç