İnsan Ne Arıyor?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde "ictenlik" tarafından oluşturulan İnsan Ne Arıyor? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,271 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı İnsan Ne Arıyor?
Konbuyu başlatan "ictenlik"
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
alaganıNe olmayı arıyor ve arzu ediyor?

Yani her durumda insanın yaşamı sınırlı ve belirli. Yaşam ve ölüm arasındaki dünya koşullarını yaşayabilir
Ve o koşulları şöyle değilde böyle yaşayabilir ve yaşatabilir

yaşam ya da insan yaşamı doğum ve ölüm arasına kısılmış bir yaşam anlamında; daha az acı sorumluk ve daha kolay zevkli bir yaşamanın uzağında nere gidecek ve gidebilecektir
ve ne anlam üretecektir;

Gelecek nesillere armağan edilmiş kavram ve bilgi çözümlemesi ve ola ki eğer olası bırakabilirse daha iyi bir yaşam haricinde ve zevk ve eğlence türetmek daha iyi sosyal dinamikler ve olgular üretmek haricinde yapabileceği ve üretebileceği nedir?

Diyelim ki kusursuz bir toplum yarattık

Doğup ölmeye devam edeceğiz;

İnsanı ney tatmin edecektir? Bilginin sınırını görmek mi? Yaşamı anlandırmak mı ? Tanrı problemini çözmek mi?

İnsan ölümü canlılığı (ya da doğayı-paradigmayı) anlamadığı ya da aşamadığı sürece cevaplar ve sorunlar üretecektir sanirim
ve sorun çözmeye ve anlamlandırmaya-adlandırmaya devam edecektir
bir arama ve bulma güdümüz var mi?

başlı başına ölüm olgusu varken bile ve ona bir yeterlikli ad koyulamamışsa; ve ölüm aşılamamışsa sanirim olgular sorun üretecektir;

Dışardaki olgusal baskin yüklerin bazilari
ölümü hastalığı zor günü yenmek
zevk sağlamak
ya da ölümü mutlak anlamlamak çözmek
ya da ölümü ötelemek aşmak durdurmak anlamak
Olumu ve yasami cozumlemek

güç ay da para ürettiniz ne yaparsınız
dünyanın en güçlüsüsünüz ya da
oh yaşadınız gününüz gün ettiniz seksene dayandı;

Evren ararken ne arıyor insan
eğer yokoluşunu belgileseydi-gidip gününü yaşardı;ya da bastan olurdu
eğer tanrıya inansaydı tapınıp dururdu

insanın geleceği ve gelecek neslini öyle uzun vadede gerçek bi anlamla anlamayla birlikte umursayacak zekası duyarlılığı var mıdır bilmiyorum

tanrıyı varlamak yokalmak ya da evren öylemiş böylemiş biz rahat cevabı-
oh be buymuş bulduk mu rahat edelim mi mesela
nedir sizce?

varlığın dinamiği nedir? ya da gerçeğin dinamiği

ne yapamaya ve olmaya ya da çabalar insan.. iyi olmaya-iyi hissetmeye
peki sonra

ölümlü arzusunu kimliğini ve bedenini neden yaşatıyor insan? zorla

hep onu biri bi şey mi yaşatıyora varıyoruz ya da doğa zorunladı?
iyi ney bu doğa
bizimle alıp vermediği ney; öylece varız ve bunlar oldu
tamam -kabul

tanrıyı şöyle çözmek ve böyle çözmek
ölümü öyle çözmek ve böyle çözmek
tüm sorun cevap paradigmalarını türetip istersek hatta olasıları altta alta toplayalım ve yığalım
öyle anlamlandırmak böyle anlamlandırmak
Tum dusun olasiliklarini da yigsak neye varabilirdik

bir insanın en belirli arzusu nedir? ya da arzu ne köküne indirgenebilir
-istem ya da kendini tatmin etmek doyumlatmak ve ya da iyi hissetmek mi örneğin

iyi hissedilmiş 90 sene zamandan silindi
şu ya da bu iş yapılmış doksan 100 senenin üstünden zaman geçti ve gelecek oldu
şimdi gelecek yaşıyor başka bi zamanda başka bi gelecek yaşayacak
e ne olacak

onlarda siliniyor gidiyor;
ne oluyor sadece ne oluyor ?

Sence?

peki varoluşa dönün ve bir cevap yaratın-bir çözüm;
ve isterseniz tanrı oldurmayın ama bu paradigmayı çözün ve uyarlayın ve hatta tanrıdan çok daha iyi bir cevaba ve çözümelemeye uyarlayın ve ne derdiniz ve ne isterdiniz
ne olmasını isterdiniz
nasıl çözümlerdiniz
yıkarmıydınız-sanırım size güç versek yıkardınız
kendinizle birlikte yokeder miydiniz hemen
sanırım ben nerdeyse ben bunu yaptım-bazen

ve burdan adil tanrı ya da varoluş içinde zeka ve bilinç taşıyan özde olarak her neye inanıyorsak ve inanıyorsanız varoluşa en eşitlikçi özgürlükçü ve nadir açıklamayı siz getirin
tanrınız varsa üreteceğiniz çok bi şey yok sanıyorum ondan yeni bildirimler bekleyebilirsniz ve o düşünür düşünecektir yerinize -sizin adınıza karar verecektir ama
ama siz özgürler düşünebilirsiniz

varoluşa iliskin herhangi oldurumu ya da sonsuz sonu biçimi ve imgeyi sonu ve ya da durumu olası görmenin nesi var?

siz istediğiniz en mantıklı oldurumu ve olaganı ona çözümleyin ve verin -yaratın -(iliştirip-biliştirin... içine katman katın/yaratın türetin ....;varoluş türevdir-türetmendir-üretmendir;-üretmen erdetmen ve yaratmandır ve eklemeler yaratman türetmendir de varolman aynı zamanda - varoluş açık uçludur türev açık -açık zaman ve her düşünce her zaman ve yerde yaratabilir
; ekletebilir;)
ve biçimizi dayatın-yaratın ve türetin ve biçiminizi ona verin katın ; ve istediğinizi olun yapın ve ya da sonucunuzu ve kendinizi gününüz enerjinizi üretin ve çoğaltın

kimse bildirmeyecek bildirmiyor
çözümler sonsuz olabilir aramanın neresi kötü

çocukları alıp insan bedenine-büyük bedenine nakletmeliyiz ve bence insanları büyüyünce hemen boylarını insanlıklarını budamalıyız ve onları çocuk boyunda tutmalıyız;

insanların büyümesi ne büyük hata

ne onu sağlar
sizin istediğiniz
varoluş adına bir kez karar verin
varoluşunuz adına seçin ve üretin karar yapın -işletin
kötü bir varoluş mu istiyorsun sen tanrı mı istiyorsun
sen karar versen bir tanrı ister miydin ve uretirmiydin hala işler bozuk diye
tanrı yerine başka bir otorite bi şey koysaknorn sekizli dönence kurul koy ve subjektif tolerans geçenin bıyığı kopsun
hiç mizah anlayışı yok mu sende

ne bunu anlamalar -üretir ve tamam yapar ne olsaydı
sen ne isterdin

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
Ne aradığımdan emin değilim hatta bilmiyorum bile diyebilirim.. ancak şu net; bizi bunaltıya iten burdaki varoluş biçiminin ta kendisidir!

İnsan insanı öldürebiliyor, canlılar birbirini öldürüyor,şiddet,kötülükler ,korkunç hastalıklar, baskılar,zulumler ,tecavüzler ,katliamlar..

Bunun felsefesi falan olmaz diyorum bazen burası berbat bir yer..

Bütün bunları bilinçli bir şekilde yaratan (tasarlayarak) yaratıcıya inanmakta zorlanıyorum artık..

Kısacası arayış içinde gözükmemizin sebebi bizzat buranın ta kendisidir..

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Ne aradığımdan emin değilim hatta bilmiyorum bile diyebilirim.. ancak şu net; bizi bunaltıya iten burdaki varoluş biçiminin ta kendisidir!
hangi sonuç -sizce bu bunaltıyı bitirebilir? bitirebilir mi ve bunaltı neden var ve nasıl incelenmeli ve ben yanlış soruları mı soruyorum
yani bunaltı bitirilmeli mi bile yanlış bir soru mu?

İnsan insanı öldürebiliyor, canlılar birbirini öldürüyor,şiddet,kötülükler ,korkunç hastalıklar, baskılar,zulumler ,tecavüzler ,katliamlar..

Bunun felsefesi falan olmaz diyorum bazen burası berbat bir yer..

peki berbat ama var ve bu sonucu değiştiremiyoruz ne yapmalıyız
bi şeyi mi kaçırıyoruz /bi şeyi gözden mi kaçırıyoruz
tüm bunları ne tamamlar ve anlamlar

Bütün bunları bilinçli bir şekilde yaratan (tasarlayarak) yaratıcıya inanmakta zorlanıyorum artık..

Kısacası arayış içinde gözükmemizin sebebi bizzat buranın ta kendisidir..

yaratıcı tek cevap olmayabilir -serbest dürüst inceleme bir yol olabilir
ve cevaplar aramanın kendisi (..bir yol..) ama neyi yanlış yapıyoruz ya da yapıyor muyuz (yanlışı) -bakmadığımız bir yer mi var
neden bir kaç taş yerine oturup anlamlanmıyor
bunun dışında hiç bir sorun ve takılma yaşamadan, yaşamanın-varolmanın kendisi de bir yol olabilirdi; ve herşeye rağmen bunu yapanlar var

----

Yukarda belirtmek istediğim şuydu;
bir sonuç mu sağlamalıyız?
tamam tüm bunlara bir anlam vermek olmayabilir. Yani oluyorsa var) mantıklıdır bir nedeni vardır (ya da yoktur) ve tüm bunlar anlam bulacaktır-(ya da bulmayacaktır) ama öylece vardır ve zorundur tamam
Bir sebebi sonucu ve diyagramı vardır. Ya da devinin ve varoluşun parçası olarak olan bu oluşlar tüm varoluşu tamamlar ve içindedir ve diğer varoluşa hizmet eder birleşir gibi açıklamalar bilmiyorum
ve varoluş gereğidir/zorunudur demek gibi durumlar dışında ne tür bir bilgi yapmalıyız ve oluşturmalıyız

Yani bu zorunluluk/zorun olayını ben anladım. Tanrıda varsa yoksa da zorunluyuz-burdayız şimdiyiz
bu bize ne yapılandırmalı-yapmalı zorunsalı (ve yaptırmalı ve sordurmalı)

Ölüm karşısında hiç bir bilgi yaşam-ı anlamla-n-mayacak gibi;
Yani baştan -kendi- yokluğunu ve geçiciliğini kabul etmek (başka bir şeyin parçası olmadan (ve olmaktan) sonuç ve anlam üretmeye gebe gibi ise ) ve diğeri geçici işlere izafilik addetmek ; ise/
ve tuhaf bir sonuç çıkıyor -ortaya- bu bizi yaşatmaz. Bu bizi bir üst yaşama -başka bir bilişe ve oluşa ya da başka bir anlam durumuna/anlama -(bağlığa ve bağlılığa ilişkiliğe ve bilgiye) taşımalı götürmeli.
diğeri bizi balinalar kıyıya vurdurur

--
peki şu yargıyı -yargıları- getiriyorum;

ben-biz ve dünya süreci-miz/olan; evren denen bütünlükte, bir sistem içinde, bir varoluş zincirinin halkası olarak, daha büyük bir bütünlüğün içinde-yiz ve -birlikte- herşeyle varız.

ve şimdi burda kendimizi-(insan olan olarak) hayvan, bitki varlık bütünlüğü ile birlikte dünyayı nerdeyse koca evrendeki tek varlıklılık ve canlı bütünü gibi izliyoruz

düşünebiliyoruz, konuşabiliyoruz-bilim -bilgi biliş/bilişim yapabiliyoruz-geliştirebiliyoruz ve bir kürenin üstünde (yapayalnız) kapana kısılmış -bilgisiz-ler gibi hissediyoruz
çünkü bilgisiziz daha çoğu hakkında-tamamı hakkında ;dışta koca olan hakkında
tüm bunlar nereye varacak?

--
benim cevabım hep öyleydi ki; gelecekte olan şeyler tüm bu anlamsızlığı yıkacaktır; (birbirine bağlayacaktır) ve bir anlam kazanacaktır tüm bu olanlar.
hep böyle düşünerek düşündüm çünkü diğeri varoluşumu yadsımak ve kendimi görmezden gelmek gibi olacak.

ben örneğin sonuç ( ve bilgi) yapılandırdığımda; bu kadar acı ve karmaşa çekiliyorsa artan bir bedeli /sonucu /diyagramı-nedeni-belirselliği vb olmalı derdim..
yani; varoluş bir sıçrama yaşayacak-yaratacak ve geliştirecek ve burayı bir sıçrama duymak ve bu duyguyu yaratmak için örneğin altta olma hissini önce yaratıp deneyimlemeli
(ama varoluşun duygularımı var-bunu açıklayamadım-tamam öznel bakış ve eksik bu)

daha burdan benim tüm varoluş ile algı his bağı kurduğum ve ortaklık-ortak iş ve deneyim fikri ürettiğim ya da varoluşun yine zorunlu düşünmesi sistemliliği içinde benzeri yapıyı türettiğini ortaya koyuyor olduğum ve bunu yapıladığım gözüküyor-
başka sonuç herhalde çıkmaz sokak ya da bana göre algımı ve geleceğimi yadsımak gibi;
Bunun Giordano Bruno dan da bir benzerini getirmiştik ve örneklemiştik
Başka bir mantıklı sonuç üretemiyorum
Mantığım havsalam almıyor
Ve bu bizi varoluşun bir mantığı, zekiliği, sistemliilği vb sonuçlara götürecek
sistem diğer diyagramları açıklar o halde;
duygu yerine sistem koyalım o halde;

---

ya da yukarıyı geçtim başka bir türün oyuncağıyız ya da kolonizeyiz-kolonize edildik
ya da üst ve alt gerçekliği paylaşıyoruz-tüm bunlar incelenebilir sonuçlar aslında

-ve nerdeyse yarı tanrısallamış üst varlıklar -ve çok üst gelişkin organizmalar ve varlıklar bizi üretti ya da yarattı türetti;
ya da gerçeğimizle biz -oldukça- bilmeden ve farketmeden-farkettirmeden oynuyorlar;
Hatta o kadar gelişmişler ki tamam gerçek tanrı felan değiller ama o kadar zeki ve üst düzey yaratıklar ki (bize göre tabi ama) zaman mekan gerçek hepsiyle -bize göre- bir ölçüde oynayabiliyorlar

ama biz her sonuçta ısrarla hatırlatacağız; Böyle türler varsa bile bir üst tanrı; son ve baş üst ilk tanrı yaratıcı kimiliği asla ve net olarak düşünmüyoruz. olamaz-varolagelemez ve başlayamazdır
Çok gelişmiş zeki türler olabilir-kabul
hatta bizi koruyan bir tanrı olmayabilir onlardan -varoluşun doğal çeşitliliği ve bu daha da kötü gibi duruyor olacak belki ama.
Bugünkü tabloyu ve karmaşayı kaosu açıklar bu

Tanrıcılık oynayan, zekasının kökenini bilmeyen, çözememiş, insan benzeri geliştikçe gelişmiş kolonize bir yaratık ve uygarlık düşünün
ve düşünelim-lütfen;
İnsanın üstünde ama öyle zeki değil-başka gerçeği paylaşıyor-kolonize ilerleme .İnsan türüne benzetin ve uyarlayın ve insan türü milyarlarca yıl öte gitse ve hala gerçek bulamasa ne yapardı?
burdan götürün
İnsan her şeyi yiyip sömürüyor değil mi? Nesli bir milyon yıl ileri gitse galakside çöp bırakmazdı. bunu düşünün;
bize göre nerdeyse yarı tanrısallık olan-olabilecek olan bu düşünmeyi yien de bir üst tanrı anlamı ifade etmeyecek biçimde sunuyoruz-özenle

"Eğer insanın bir milyar yıl öte evrimi olsa gelecekteki insan bugüne göre bir tanrı-sal uygarlık olurdu? "

ve örneğin bizim o zamanki evrimimizin bir milyar yıl gerisinde bir uygarlık düşünün-gidip onları hiç akılları ve ruhları duymadan -kolonize etsek ve uygarlaştırsak
ki sözde
bu kendi amaçlarımıza göre yeniden yapılandırmak olacaktır çünkü
;
neden sözde ;çünkü; batı gittiği her yere uygarlık götrüyor-Amerika ya sorsak barış din ve demokrasi götürüyor-
ama getirdiği götürdüğü şey kendi sömürüsü-işbirliği;
Bunlar-ın eğer varsa (gökteki varsayılacağın-göktencelerin) bize ne getirdiklerini bimiyor olacağız
Tıpkı Amerika; tıpkı küresel sistem gibi çalışıyorlar-tıpkı kapitalizmin kendisi
Sadece Amerika yı aay da küreseli inceleyin-dünyayı nasıl uyutuyor-küresel sistem - 11 eylül ortadoğu-ylaan makinesi ve fabrikası-insanalr uyutuluyor
uyumadıklarına siz şahit misiniz? ne görüyorlar -olsa görürdük diyenler şunu yapsın.. ben biz bugün dünyada olup bitenler hakkında; insan uyagarlığındaki sömürü, din mücadelesi ve iktidar para güç oyunları hakkında kim bilincinde ve farkında ki
insaların duuyarsılzığı ve bilgisizliği ve uyutulmuşluğu-uyutulurluğu ile tepkisizliğini özdeşleştirin lütfen

sadece onlar ve küresel yapı bunu yapabiliyorsa

varoluş için;
"daha yüksek bir gözlem (gözlemlilik ve deneyimlilik ) için alt gözlem ve (alt deney-deneyim ve) eş gözlem, başka bir sonuç üretemiyorum-içiçe gözlem"

--
"tüm varoluşu topluyorsun -tek bir zeka bilişim ya da inanılmaz bir işbirliği öne sürüyorsun" diyebilirsniz
-eğer de iyi de bu nasıl olacak -bilmiyoruz

varoluş neden duygu üretsin ya da tatmin ihtiyaç belirliyorsun diyebilirsiniz;
deneyimin deneyimi; sonuçta varlığımı ve duygumu armağan ediyorum. varlığıma ve varoluşuma bırakıyoru mve katıyorum ve -diğerlerime-olacaklara günümü değil mi? adıyorum. bu heba mı?
ihtiyaç değil de sonuç -enerjinin yönü ve zorunlu devinmesi
varoluşun duygu üretmesi his ya da duyuya eşit ve son tahlilde gözlemin kendi...
Hani basit ters mantıktan ters gidersek, üreteceğimiz bir fiziksel yapıya, örneğin robota önce düşünme işlem yapabilme ve sonra kavrama ve sonra da duygu his ve algı oluşturmayı imleriz ki dışarıyı algılarlık kendini korurluk ve yapay zeka gelişimi sentezi ve çoğalması sağlamak sonuçta ;ki sonuçta deneyim çeşitliliğini sonsuzluğunu artırmaktır bu
hisler kazandırmaya duydurmaya çabalarız ki algının ve yaşamın zorunluluğu - ve yaşamın ve algının ve bilişin ve zekanın artması; ve sınırsızlığını sağlamak;
tamam şunu düşünelim üretilmiş bir yapay zekanın deneyim üretme çeşitliliği ve hatta o kadar gelişsin ki evren ve kendi deneyim alanını ve gerçek alanını ya da yapay ve sanal (örn simulasyon ve bilgisayar gibi) iç gerçeğini oluşturmaya kadar gitsin;
bir algı gerçek yaratmak bir evren (deneyim alanı) yaratmaktır-bu sanal bile olsa bir paradigma da evrendir

tamam saçma deneyimler de üretebilir -işte acı ve diğerlerini böyle açıklıyorum kendime;
bu kadar başıboşmuyuz
robotlara da akıl verseydik-acı verseydik birbirlerini öldürebilirdi;
tüm bunlar aslıdan tanrı olmadığını açıklıyor
yani evrende zeki birileri varsa ve oldukça zekiyse bile birbirini öldüren robotların işlerine ve tür gelişimine ordaki zeka gelişimine bile karışmıyorlar-duyarsız değiller-*bence bu anlama gelir
yani özgürlüğün o denli bilincine varmak analmına gelir ve varoluşu çözmek

fiziksel yapı ve zeka eşleşmesi ya da tersi tekyöncü olarak fiziksel yapı içerisinde kendinden zeka bilinç-bilgi ve algılılık üretme ve sonuç toplamı olan bu yapının varoluşun varolmanın daha büyük ölçekte fenomlarıyla ve kendiyle de işbirliği olmalıdır;

------------------------

Hayir sunu dusunelim. Insan ne diyor. Ben tüm bu varolan doğa, sistem ve paradigma içinde kurucu ya da belirleyici iç bir unsur olarak hatta belki de varım.. ;diğer dogaya karsi ve kendi özdoğama da, varoluşuma karşı da sorumluyum.. ve dogayi, tüm bu varoluşumu ilerletiyorum ya da tüm bu olanların ilerletilmesinde ve devinide kendimce aktörüm...
ve dogayla/doğamla isbirligi yapiyorum ve iş türetiyorum-oluş türetiyorum ve kendimi aşkınlıyorum ve tum turumun ve varolusu-mu-n gelisimi ve askinliginda da işim-işlemim ben aynı zamanda da ve gozlemci ve etkinliğim diyor mu

Sanirim insan sunu diyor. Ben turumu ilerletiyorum ve gelistiriyorum.nokta
amaçlarıma ve dönenceme olanlara hizmet ediyorum. amaçlar belirliyorum ve işler ortaya koyuyorum.
Ve cozumlemeye devam ediyorum. Bilgim yetersiz ve cozumlerim eksiktir oysa aramaya; baska cevaplar aramaya devam ediyorum. Evreni arastiriyorum ve varliki sorguluyoruz
Bu arada zorunlu olarak variz ve bilmiyoruz.
bazı cevaplarımız var ama yetersiz ve hepimize uymuyor-anlaşamadık biz ..herkes işine bakar-varoluşunu yaşar-özgür irade var-özgür birey seçimliliği var-faktör-etken ve nokta
bireysel seçilimliliğe karışılamaz ve müdahele edilemez o halde toplumlar düzenlenmeli yasalar türetilmeli ve çok seslilik oluşturulmalıdır. Yapı sistemleri kurulmalıdır ve cevap ilerletilmeleri de sürmelidir
bunlar tartışılmalıdır...
nokta...
-----------

Bir ust yaratici ve ilk ve bas yaratici kimligi oldugunu -asla- dusunmuyoruz. ve onermiyoruz- -toplam yaratıcı-
Ancak varolus ve varolma icinde tursel çeşitlilikle birlikte iç-yaratımcılığa kadar yapılanmış/benimsemiş bedenler ve -uygarlar- ve fenomlar öne sürüyor olacağız.
bunun dışında varoluş icinde tanrisallasmis, yari tanrisallasmis ya da kendini tanrısallaştımış -kutsanmış ve kendine tanrı süsü vermiş ya da insan vb alt fenomlarca tanrisalltirilmis ust uygarlar fenomu oneriyoruz
ve bunların tüm paradigmalarımızda ve bilimsel paradigmalarda da izel (ya da ilimsel) paradigmalarda ve gerçek örtüsünde ki diger ortüstürmedeki fenom izlerini de belirtir hatırlatır ve bunun izi olduğunu düşündüğümüzü belirtiriz

ve bu anlamı bu duvara şimdi bir düşünce belirtmesi ve cümle ifadesi olarak düşüncelerle ve kavram çivileryile çakarız- ve bu duvara düşünce ifadesi olarak düşünce çivileriyle biz çaktık.
bu zekadan ve akıldan.

----------

Sn evrensel-insan gelecege hizmet ediyordu örn. öyle diyordu değil mi? -gelecek nesiller için ya da şimdi bugün kü insan nesli için bilinmezin ya da geleceğin peşindeydi. bilginin peşindeydi-şimdidnini peşindeydi
ve kavramsal bilgi yığınlamak-düzenlemek -uyarlamak ve kavram mücadelesi ve kavram kavrama ve yeni kavram üretme peşinde ve mücadelesindeydi değil mi?
Gelecek icin ve insan turu icin ve insan numeni icin; insan numeni gelecegi icin israrla gelecekci bilgi yapilandirmasi-yapilandirdigini one surmekteydi
Degil mi
Neden ve nasil niye ve nicin
Digerlerimizde
Simdi
Neden

---------- Mesajlar Birleştirildi at 07:55 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 07:11 ----------

kaç üç yıldır mı burdayım-ilk kez bi şey yazmaya ve kendimi demeye yakınlaşmış bu kadar yakınlaşmış hissettim- bu adamı tanıyorum -o benim;

---------- Mesajlar Birleştirildi at 08:13 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 07:55 ----------

Benim yapılandırmak istediğim gerçek -ya da yardım istediğim -ya da sözetmek istediğim- ya da bölüşmek istediğim ya da anlanmak istediğim ya da paylaşmak istediğim geldiğim budur.

ya da çatışmadan yapılamak ve söylemek-söylevlemek -söz etmek ; edebilmek ve özgürce üzerine düşün kurabilmek ve düşünce-den sözedebilmek ve yadırganmadan ve önüm kesilmeden ve karşıt tıkanmasından geçilmeden ve karşıt söz söyleve (boyanmadan) karştılık budamasıan tabi kılınıp in-cin yemeden ve alaya ve ters söylemciliğe alınmadan ve tabi tutulmadan dinamiklemem ve ifade edebilmek istediklerim bunlardır.

özgürlüğün ateşi ve bayrağı ve ışığı adına koruyun ve yardım edin..

yapılandırmak istediğim-iz felsefe bilimi ve dış gerçek olgusu yakınlaşmaşı istemi
yayabilmek uyarabilmek ve koruya-kollaya yardım ede-göre-yapa-bilmek istemi-miz

ya da çatışmadan-ters gidilemdne- koruay kollaya ters algı çekmeden -ters söylev duymadan (bıkmaya-usanmaya) açık özgür konuşabilmek tartışabilmek getire-götüre-dillendirebilmek ve söyleyebilmek söyleyebilmek her sabah söyleyebilmek-dışarda özgür olmasını istediğim -dolaştığım-dolamdığım-budur

vallahi gözlerim anlayacak'ı aradı. ah o biri olsa da o biri olsa da okusa;yı bekledi-aradı...
vallahi gözlerim aradı -seni-aradı

Bir ust tanri kimligi olmayan aslinda varlik -kimlik sahibi olmayan tanri olmayan fenomu
ve ozgurluk bilinci ve ilkeseli icinde
Insan ve hayvan arasindaki ilisiklik iletisimlilik benzeri gerceklik yapilandirmasinin ustlugunun bir benzeri ozgunlugu/ozgenliği
genel bağışıklılık-geğişiklilik-ilimlilik
doğada her alt üste örülü bile -birlikte var

zmana -bilgi çözümlemeleri kolaylık üretir-üretecektir-sonuçlar için feragat;ilke
----

Siddet ve karartilmaya ugramadan benzer gercegin acik sozediledilmesi ve yapilana paylasilmasi adina kavramsal mucadele
Siddet baski horlanma ve karşı şiddet erkenci karatma ve defolama kişiyi bileze etme gibi çözümler;
bunlar uygulandi ve uygulanıyor-dış gerçek özgür mü?
-----

Ozgurluk neyden ozgurluk ve kimden ozgurluktur
Ya da ozgurluk nedir ve kime neye nelere karsidir
Hangi tutsakliktan ozgurluktur
hangi tutskalığı ngelişmesidir özgürlükten anladığımız ve
Insan nelerin tutsagidir ya da tutkusali ve baglamsali
Bagimlisallik olarak insan varligini ve varligin kendini tutuklayan tutkulayan ve tutkallayan ve tutan tutu tutum nedir
Tutumlularin ozgurlulesmesinde tutumlarini ve tutularını ve tutukluklarini asma bırakma ozgurlesmesinde insan çözümelmesi;

Insan gerceginin tutsagidir
Insan isteminin ve sonsuz isteminin tutsagidir
Insan beklesimlerinin ve beklendiklerinin karsilanmasini;n karsilanip karsilanmadiginin tutsagidir
Insan iyi hissetmesinin ve kotu hissetmesinin -bir bakima- bir nebze- tutsagidir
Sair turlu arzunun ve erdemin olumcun(olumç) tutsagidir

insana tutsak (birbirine tutska-olgulara tutsak ve tutulumlu kanaatli) tutuksu -tutsak varoluşu nasıl bir tutsaklık-tutulumu sağlamaktadır

Paki isteme eylemi nasil yapilanabilir nasil karsi yapilanabilir ve nasil durdurula sondurulebilir
mi ya da
Ve istemsiz olursak ne elde ederiz
ve istemsizliğe yanaşırsak-
balinalar gibi kıyıya vururuz sanmıyoruz evet-gerçekte yaşayacak bi şey kalmaz;
--

İnsan ölüm bağımını aşamıyorsa özgürleşmesini nereye götürebilir ve taşıyabilir /sağlayabilir
hangi bilgi temeline? ne anlamına -doğal varoluşuna ve doğal bir durumda varolmaya mı?
hiç bir şey bilmemeye mi? tam bir bilgisizlik ve algısızlık haline mi?
ve ya da ölüm bağımını aşmak sözkonusu olsun bu bir özgürleşme midir?
bu bir sonsuz özgürleşme midir? varoluş çözümlemesi midir?
insanın varlığıyla ve -doğal fenomuyla -bir- bağışma sorunu mu var

herşeyin anlamlılığı, hiçbir şeyin anlamlılığı ya da tersi herşeyin ve hiçbir şeyin anlamsızlığı bir bağışma sağlıyor mu?

insana ölümünü nereye fenomlayabilir ve yapılayabilir? ki!
ölmemeye-ölüpte ölmemeye ve diğer varlığa-yapısalcılığa-yokolumuna-mutlak yokoluma-mutlak varoluma-digerlerinin varlığına ve diger cevaplar bunlar işimizi görüyor mu-şimdi

---------- Mesajlar Birleştirildi at 11:07 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 10:26 ----------

siz istediğiniz en mantıklı oldurumu ve olaganı ona çözümleyin ve verin -yaratın -(iliştirip-biliştirin...
içine iliştirip biliştirin ve siz varsınız ve -var edin- -varolun- ve kendinizi onun içine -iliştirin- katın
yeninizi sizinizi katın; sizde olan yeniyi de ekleyin bir

ve varoluşa bir -yeni bir- eklemeyi deneyin;
oralara boşluklara varoluş denetçişi bir kurul gönderin hemen (geleceğe)= önden gelecek zamana burdan şimdi ve ona/kurula karar gönderin-söyleyin gerçeği değiştirsinler -isteyin ve çizin -önden isteyin-onalrdan isteyin -iletin ve geleceği değiştirsin ona söyleyin-isteyin alacaksınız
geleceği yapan geleceklere;
ve varoluşa burdan başka bir final biçimlemesini size isteyin -bu şimdideki zorluğunuzu da bir anlatın hemen ve yapabiliyorsa yaptırın -bir denesin-
kendinizi sınırlamayın
ve yapsın size- önden gönderin

burdan şimdi geleceğe seslenmenizi istiyoruz -riica ediyoruz-
öteye ve ileriye; şimdiye orda bir şimdi var -an bu an içinde o; tam;

burdan;
beş-bin-milyar kere katrilyon yıl ötedeki yoldaşlar candaşlar varsa; bizi anlayacaklarsa onlardan yardım istiyoruz; öndeki insan çocuklarınına gelecek evrimime eğer varsalar ;
eğer benseler bendenseler böyle biliyorlarsa yardıma koşsunlar hemen
adam sözü- dinlesinler
,ben çağrıyorum
--

zamanımdan geri -ileri; insan torun çağrıyorum
en öte -bilindik yerden -yerin ötesinden insan torun yardıma zaman gerisine burasına geleceğe geçmişe gelebiliyorsa şimdime çağrıyorum
yardıma bilişmeye öğreşmeye ve tanışmaya ve danışmaya çağrıyorum -çağrıyoruz

koşun-çağrıyorum;

---

"sizler yaratıcılarsınız"

benden istemeyin beni siz yarattınız-bir deneyin-

ben daha varolamadım ne yapabilirim ki -gelecekte varım;
oh bura rahat senin şimdine gelemem ben hiç gelemem
acı var orda dede
dedeler-dedeler-varoluş dedeleri;

tanrının dedeleri- tanrının büyük dedeleri ve büyük büyük büyük dedeleri burda sanırım;

aynı şimdideyiz ve bizi görmüyorsunuz

tıpkı diğer geçmişler gibi;
----------

koşun biliş eritmeye çağrıyorum
mavi kabarcıklar -hürler- adına ben istiyorum ve ben inanıyorum
ve ben çağrışıyorum gerçeğe sızın ve bize gösterin
bi şeyler gösterin;
koşun biliş

------------
her yanı saran kuşatan mavi kabarcıklar adına soruyorum;
siz kimsiniz?

şeffaf mavi kabarcıklara inanan bir çocuğun masalında gerçek olur musunuz=?
ve diğer dünyanın tüm paradigmalarına rağmen
ve hala şeffaf mavi baloncuklarla oynayan -düşsel olagan ve işi gücü bırakmış burda şeffaf mavi baloncuk sayıklayan ve digerlerinin ilim diye bildigi bileceği bildirecegi seyle de ayakustu dalga gecen ve yemedik tuhaf yanit ilginc durum bırakmayan heryana ve sozde bir alana gorseller ustunden mavi sarılglar kusatmalar ve dalgalanmalar asan-sayan ve Kasyopya özdegini temasa ve adını yayıma ve Kasyopyları adları temsil temelinde özgürlüğün ve özgünlüğün ve gelceği nve gelcek bilişimini duyrulmasına gönül emek caba ve zaman tüketen türeten ve harcayan bu bilise ve bilimcige ve bildirimi bilişi için çabalayan ve bi felsefe sitesini neye buladığı belirli olmayan bir insan diye sözedilen bu celimenin birinin mavi düşlerinne mavi tutamına ortak - çağrısına dindi/merhem ve biliş-çokuş olur musunuz?
ne gösterirsiniz bize ve
imdi ne cevap verirsniz?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 11:54 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 11:33 ----------

her yanı saran kuşatan mavi kabarcıklar adına

bakıyorum ve şimdi gelecekte öylece;
başladım şimdi torunlarımın torun üretmeye düşünmeye başlasını;
başladım şimdi bu dünya da bir nesil sonra yeni bir hayatı ve biz-ben olmayan günü ve yeri şimdi imlemeyi;
çok değil çok ileri götürmedim ama oğlumu yaşlı bir günde bir olağanda imledim-bir an; sevinçli bir ana;
burayı bana verin-başka yerde yazmam tamam-buraya karışmayın ama; ne yazarsam yazayım-burayı bana verin şimdi;bura; bura dediğim yer ve an ve durum ve tutumum ve yazma tutumum -benim- benim- imlensin
-benim-olan bu-buyul-bucul böyle imlensin-
bir daha bozulmamacal kalsın
ve buraya gelen böyle gelsin-telaşsız-imdi;
bu sevginde ve bu ilginde barışık ve dövüşük ama bu bilginde bilindik seviş bir tonla ve burayı koruyun;
ben olan bu olayım imdi

---------- Mesajlar Birleştirildi at 12:04 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 11:54 ----------

gelecek üste bir dış perde attım bunu şimdi daha deniyorum ve sürdürüyorum an içinde yüzen zamanı ve şimdide üstümde kabarcık zamanda yaşayan çocuğunu gülüş imlemeyi;

üstüme yarım perde şeffaf dalga gelecek attım-orda gelecek var-gelecek hep var -çoğul

deniyorum şimdi gelecekten haber almamı
bir anda olmamı

selam söylüyorlar-selam söylüyor olacaklar;
hatır sormadan dostluk -hatır paylaşcak hal mi kalmış biz de diyorlar- sanırım bize bura için bu

---------- Mesajlar Birleştirildi at 12:06 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 12:04 ----------

kafamın üstüne doğru -ileri- nesiller yığını düşünüşün -imgemi- hemen imdi sunuyor olacağım;
yukarı nesil ağacı
kafamın üstümde ağaç bitti-paradigma; bu
kafamın üstünde boşluk çoğulu

---------- Mesajlar Birleştirildi at 12:19 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 12:06 ----------

zaman (etraf çevre geniş his) saydamlaştı ama şimdi de -oldukça yıldızsı güzel his; bunun akşamı var bi de;

çevregel genişlikte düşün ağaçları

zaman senfonileri-algı hissi/çevirmleri; düşünsel çevrim; görege normal dış dünya
algı hissi-hafif sismik ve çok hafif ama çok hafif vizyonik ve elistik şeffaf çevre (ikincil bir arka ve iç çevrelsede düşün imdeki rüyası bulut ya da vizyonu gibi -düşünsel çevrede hafif vizyoniklik-çok seyrek)

algı uçucukları; baloncuklar ve baloncuk kabarmaları; bi kaç karanlık kötü şey durum var; karanlık kabarmalar;

odayı mavi şeffaf alanla doldurma ve derinleme hafif dalgalı-

çok rahatlık-çok rahatlık-bilinmez bi rahatlık-sonsuz bi rahatlık-huzur;

---------- Mesajlar Birleştirildi at 12:22 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 12:19 ----------

kişi mavi su (kaplama)-mavi yapışkan ya da mavi jölemsi bulamaya (kaplamaya çalıştı-çalışıyor kendine duru koruma için -şimdi farkettim;

---------- Mesajlar Birleştirildi at 12:23 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 12:22 ----------

arkada mavi taşıyor büyük bulaşması için;

---------- Mesajlar Birleştirildi at 12:40 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 12:23 ----------

alan maviliği ( çok ya da çok açık saydam mavi hafifi dalgalı sürekli dalgalı hat alan derinlik tutmayı deneme çevresel gezgini deneme) ve bir denemede bir önceki çevresel alan yapışık bütün yapışık mavişik benzer itki-sel alan silikonik gibi -girilemezlik -ileri iterlik için denendi;

parıldakşalan çizgi kabarcıklı çalık çalan ışık ufku ve ufuklar şarkı söylüyor;
sesin şarkışı-bilimin/bilişimin şarkısı;

---------- Mesajlar Birleştirildi at 12:47 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 12:40 ----------

mavi suyla yıkanma deneniyor-düşsel imgede -parlaklık için yenidenlenme-
içime sızan emen ışık-su şeffaf düşünemiyorum-bileşemiyoruz
jölemsi akımla maviyle yıkanma bileşik süzme;
mavi emilim ve mavileşme -mavileşme yıkaması -açık mavileşme-saydam mavileşme- deneniyor;
göz için mavi bakım ışık hüzmesi;
elde taşınan mavi çok büyük boy aynası; kendini gösteriyor ona -o aynada;

mavi impetya;

---------- Mesajlar Birleştirildi at 12:47 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 12:47 ----------

nokta;

---------- Mesajlar Birleştirildi at 12:53 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 12:47 ----------

tam olarak şunu denedi;
ayak ucunda kalkan büyük bi aynayı kişiye tutmak
ve sonrası ikincil imgede ; içindeki kendi gölgesi resmi ve kendi ucundan uzanan imge gibi kendi imgesinini düşünce uzamı ve gölgesi düşünü ile dışardaki bir kişinin ucunu birleştirip aynı yansının iki ucu yapmak ve ikisi de picasso resimleri gibi bükülük birbirine uc imgelerde aynı uzantının resmin bütünün iki uclaması;

ben senim çoğulunu anlatmak için
karşı taraf kendilik kendilnik impetyası sunmak-uzatmak dostluk bilitmek için
zararsizlık göreci-uzun dostluk göreci-sen göreci- ben senim-

impetya -ooo

---------- Mesajlar Birleştirildi at 12:55 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 12:53 ----------

çocuklar oyun oynuyor -mavi dünyaya adandi ve mavi dunya adina -biliş-güneşcikler-adına denendi ve yazildi-zaman cogulu-cogulsuz imge;

---------- Mesajlar Birleştirildi at 12:56 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 12:55 ----------

-yeni mavi gezegene sembolik olarak ek;

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
Contayı yaktım :) dostum yazdıklarını kendin okuyor musun merak ediyorum :)

zekana birikimine elbet sözüm yok ,bende de çok çok ilerdesin muhtemelen ama bu tarzın çekilmiyor hele hele bir pazar günü hiç çekilmiyor... nezaket gereği,forum dostluğu gereği cevap verme isteği duyuyorum elbet ama dediğim gibi conta yanınca o da olmuyor :)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Contayı yaktım :) dostum yazdıklarını kendin okuyor musun merak ediyorum :)

defalarca- okuma hızı farkı sadece ...bunu anlıyorum ve biliyorum farkı
çok iyi biliyor olacağım

kendi okuma düşün sesinle
ls2 bi senfoniyi sekiz kat hızlı dinler misin?

zekana birikimine elbet sözüm yok ,bende de çok çok ilerdesin muhtemelen ama bu tarzın çekilmiyor hele hele bir pazar günü hiç çekilmiyor... nezaket gereği,forum dostluğu gereği cevap verme isteği duyuyorum elbet ama dediğim gibi conta yanınca o da olmuyor :)
ileri mi -o da ne? durduğum yerin adı ora ve ben sadece buradayız
teşekkür ederim;

ls2 bana danset diyebilirsin ya da figürlerin çekilmiyor
ls2 bana şarkı söyle diyebilirsin ve notaların çekilmiyor ya da sesin çekilmiyor
notalarda hiç mi bi şey yok ls2
tamam sesim çekilmiyor ls2

teşekkür ederim ls2 teşekkür ederim beste orda duruyor olacak-eğer durursa -eğer dinlemek isterseniz sonra

sonuçta bana verilen notalar/perde çekilmiyor; dar aralık;

---------- Mesajlar Birleştirildi at 12:33 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 12:26 ----------

müzik evrenseldir dostum inan bana ve bi beşinci senfoni yazmışsan- henüz notalar birleşmemiş ve yeterince çalınmasa da ben onu bilirim -orda durmasının önemini bilirim;
gereğince yapılanır-düzenlenir
çalıcılar yapılar -yapılamazsa sanal doğaçlamasını çalmasını da bilir yapıalmasını da
nota yapılması da -çalıcılar notalayacaktır -bileşik notalayacaktır
-orda durur-zaman mekanda -asılı ve ve bir gün çalınır/çakılır
ses orda ve
umursamak zorunda değilsin aldırmakta
nezakete gerek te yok gerçekten o anlamda beklemiyor olacağım ve
anlamadığını düşündüğümü çok iyi anlıyor ve bunu bekliyor olacağım
bazı notalar sesler öyle tutulmaz bunda yapacağım bi şey yok;
ben en iyisini yaptım; bunu biliyor olursun

ls2

Kahin
Onursal Üye
yazılarını sonuna kadar okuyamıyoruz dostum..bu problemide sana bildiriyoruz...olay bu ve bu çözülmeli..böyle aradaki iletişim hem verimsiz oluyor hemde ikiyüzlülüğe dönüşüyor. (yani cevap versem yarıdan çoğunu anlamadan cevap yazmış oluyorum)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
yazılarını sonuna kadar okuyamıyoruz dostum..bu problemide sana bildiriyoruz...olay bu ve bu çözülmeli..böyle aradaki iletişim hem verimsiz oluyor hemde ikiyüzlülüğe dönüşüyor. (yani cevap versem yarıdan çoğunu anlamadan cevap yazmış oluyorum)

tüm içtenliğimle tekrar ve yeniden söylüyorum ki ben -şimdi başlayıp sabaha kadar -yarına kadar hiç durmadan ya da isterseniz, tüm kalan yaşamımda ve mümkünse gelecek asırda da;;;;

(hatta ben değil benden fazlası; çok daha iyi yazan ve buralardan kaçan ya da -hiç- gelmeyen bi arkadaş (bay kaplumbağa) çok daha iyisini yazar yazacak öyle umuyorum-sevgiyle)

subjektif parçalı varlığımızı, evrene göre nasıl anlamanız gerektiği konusunda ipuçları sunabilir ve yargılar, düşünceler oluşturabilir-im-iz;

ve bunlar güzel ve anlatıcı ifadelerde olabilirdi;

-ancak mesele bu değil
neden?

bu konuda ikna olmak istemezdiniz;
sorun ve lütfen son kez açıklama yapmak istiyoruz;

siz anlamak-bilmek istiyor musunuz?
ya da istemiyorsunuz
bununla çatışıyorsunuz
bu bilgi kaybı değil-bu önemli değil;
bu anlamama değil
bilme ya da bilmeme değil önce
ve beni anlamama değil
-

bilmek istediğinizi zaten biliyor olursunuz ve bildiğimizi zaten biliyor olacağız;
---

"burdaki asıl mesele; subjektif parçalı bir varlığın subjektif deneyimini/onurunu, özelini -kişisini- ve ilkesini bilmemek- bölmemek saygısı"

----

yukardaki yazımlar da, sizinle bağ kuran soru cevap iminden sonra başka bir amaç hedef
benim kendi açtığım konu üzerine yargılar türetmem-onlar düzenlenebilir daha iyi okunabilir hale getirilebilir;
okuma keyfi;
---

hayır ls2 çok açık bak yazacağım
kendini subjektif bir parçalı bütün olarak bilmek istiyorsan ben buna karışamam
kimse de kimseye karışamam iyi olur

tersi iddiayı sana gösteremem -dayatamam çünkü sen çiftçi olmaya kalmışsan ben sana çıkıp asker olmayı dayatamam

şöyle deneyelim;

örn. bir kuşa dönüp;
sen aslında; tüm kuşlar cinsinden sınıflanan bir kuş öbeğinin türüsün; tür bireyi ve üyesisin;
ve ileri gidip;
aslında kuş olmayan hayvan olarak sınıflanan hayvan cinsinden başka büyüklüğün bir öbeğin bileşiğmişsisin; takımındaymışısın
yok yok kuş kardeş vazgeçtim; yo yo bunu da geçtik;
aslında o da olmayan doğa cinsinden doğa olarak sınıflanansın
e kuş kardeş sen nesin? kimsin?
e kuş kardeş sen yokmuşsun ya;

şimdi kuş kardeşin kafası karışır- kafasını karıştıran ise zaten karışık durumda

şimdi bunların kafakarışıklığını istiyor mu?
istiyorsa zaten o oluyor işte kendinden bir felsefe okumasına bildirmesine anlamasına gerek yok

yani; küçücük kuş kardeş kendini; hem küçük küçücük kuş algılarken hem de tüm doğa parçalılığı içinde, evren varlık ve doğa bütünlüğü içinde; yalınken, yeri geldi koca doğa daha geniş cinsinden de algılamak bilmek istiyor mu?

bu onun tekil kuşluğunu böler; kimseyi bu yola ben cümle anlatmayla ve zorlamayla -ben- anlamadan süremem
--

bi yere gidilmeli ya da bi şey bilinmeli olunmalı anlanmalı değildir
tamam yukarda bir yazım getirdik-
o halde niye yazdın yazıyon dersin kesin
bizde yollar arıyoruz-dostlar-işler;

----
çıkıp görecelik yalan biz evreniz deyip bitireyim o zaman ls2 ve bitsin yani

subjektif varlıklılığın ya da tüm diğer herşeyin nasıllarını ben yanıtlayamam;

-
tek bi şey rica edeceğim; son
lütfen bir görüntü bütünü canlandırın- grafiksel ya da gerçekçi farketmez
içine bir taş koyun ve kaya parçası
onu hafifi ışındırıp parlatın/canlandırın renklendirin
kendini algılamış ve zıplamak hareket etmek ve kımıldamak felan istiyor ; ya da düşünüyor gibi düşünün bi an ..sonrasında;
sonra zaman geçti düşündü-uyudu-kalktı
ve sonra kayanın çevresinde dışardaki toprak bütünlüğü; diğer kaya cinsi bütünlüğü ile eş algılama eşrenklendirmeye (daha geniş renklenmiş bir alan gelişti) ve ve kaya olan bi tık daha geniş -algı genişliği/bütünlüğü sağladı düşünün ;
anam tek kayanın üzerinde değil bu algı artık-blok bir alan;
ve ilk renklenen kayanın artık tek kaya olarak bi algısı kalmadığını bu blok alanın kendini kendi zannettiğini artık ve bu seferde alanın kendini komple hareket ettirmeye giriştiğini düşünün;

---------- Mesajlar Birleştirildi at 06:35 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 06:15 ----------

evrensel-insan i (ve diger ilginc yazarlari da adi sayilmayan ,) burdan okuyun ve anlamaya calisin
Kendisi ve (digerleri) onlar oldukca kafasi karismis/calismis
(Burda "overman" , "Overman"-"OVERMAN") doğurulmaya girşilmiş ls2 ve bu çaba benim dışında) -(olgusal bir overman yaratmaya ve doğrulmaya -temeli atılmış ) -acayip sevdim ben bunu
Kafa karisikligi yasamislar.yol yapmaya calisilmis gercekten icten .anlatilabilir bir yol ve asama bilinci
Tum bunlari metodolojiye yola koymaya calis-il-mis
Siralamis asamalamis ve oldukca cozumlemeye ve bildirmeye ve ve anlatmaya kalkilmis
Lar
Burdalar forumda .ben bir ziyaretci (over olana/oalcağa yardıma geldim-getirildim çağrıldım diyelim)
Altta döşenik var.saygiyla..
Araya siyasi propagandalar sinirlamalar ve sinirli anlayislar ve yanlis cozumler, cozumlemele de katmis, katilmissa da olabilir,,, ancak tahlillerin ve izlemlerin cogu yerinde.arada orada duruyor olacaklar

---

Sanırım en yüce insanın ruhundan bazı şeyleri tahmin edebildim.O insanı -üstinsan- çözen kimse belkide mahvolacak.Ama yine de onu gören, onun mümkün olmasına yardım etmelidir.

ve dünlerde Nietzche arkadaşı okudum diyor ki; Kim onu (over'ı) görür sezerse yardım etsin-ben şimdi yoldayım yardım için;
(over) olana ki görülene, sezilene (overman olacak olanlara)
Kalemi benden iyi olana/olanlara, "overmen", "Overman", ya da "OVERMAN" olana; olacaka; olana .... isterse olacak olanlara yardım için bu sözü duydum ve kurşun eritmeye çalışıyorum
çabası,dili, yordamı ve kavraması-kavrası çekimi/çakımı benden güçlü; emeği ve dili benden keskin ve bin kat net keskin olana/olacağa ve olacaklara
sevgiler
bir gün (çoktan çoğu ve azı) buralardaydıysa bilmiyorum eski yeni bir nickle gelmelerini bekliyor olacağız; hiç gelmemiş-ler-se yepyeni nicklerle gelsinler;
tartışmasız over olana ve olacağa;
over (lar) da birleşeceğiz;
yazımcı kimliği süreceğiz-sileceğiz ve tam olarak ileri geri 3-5 on güne; bilemedin bugüne yarına artı kbir yerden sonra siteye hiç girilmeksizin çekileceğim-kaybolacağım;
saygılar;
---

geleceğin over insanlarına; ve over insanlığa;

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
tüm anlamdırmalar,tüm metodolojiler,tüm bakış açıları, özetle tüm tümden gelimler yalan/boş/kifayetsiz mi diyosun dostum? doğru mu anladım?

evrensel insancı mı oldun; herşey insan yapılandırması mı yani :)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
hayır ben bi bağımsız yazıcıyım ve dağınığım
yani düşün
bi mimarlık öğrenim öğretim yolu yordamı ve metodolojisi kurmakla ya da ona çalışmakla
kendi tuhaf binalarını inşa etmek ya da kendi bildik sonucuna direkt hizmet etmek ve yürümek farkı

---------- Mesajlar Birleştirildi at 06:45 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 06:44 ----------

her şey evren yapılanması =herşey insan yapılanması da değil de evet ve hayır diye içeçe bölünebilirdi bu soru
hem evet hem hayır

---------- Mesajlar Birleştirildi at 06:45 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 06:45 ----------

bulanık mantık kullanın

---------- Mesajlar Birleştirildi at 06:48 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 06:45 ----------

ls2 açık dost bi şey söylim mi ne yapın edin ya da yapalım edelim burada 20-30 uğrak üye ile birlikte
din klısıtlanmadan din
felsefe kısıtlanmadan felsefe
karşı tanrı ve ateizm kısıtlanmadan ateizm konuşulan çakışılan dürüst çoklu bir ortama insana çağırmaya getirmeye hizmet edelim
gerisi hikaye;
dostum
sevildin-sağlıcakla kal

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar