İçimde konuşan biri var

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde serotonin tarafından oluşturulan İçimde konuşan biri var başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,461 kez görüntülenmiş, 24 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı İçimde konuşan biri var
Konbuyu başlatan serotonin
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

serotonin

Üye
Yeni Üye
Çok konuşurum onunla, bazen inatlaşırım, bazen küserim, seni dinlemiyorum derim... Tuhaf gelir bana, ne olduğunu bilmeden gevezelik etmek...

(:) kafam hiç susmaz benim(:)

Bundan baya bir süre önce bir adam çıktı Neale Donald Walsch diye Tanrı İle Sohbet diye bir kitap çıkardı, ardından filmide yapıldı.
Walsch, içindeki sesin Tanrı olduğunu düşünüyordu, bu tür replikleri kafamdan çok kolay canlandırabilirim, kitabına ve yaşadıklarına inanmıyorum...

Fakaaat bu sorumun cevabını oluşturmuyor...Nedir bu ses?

Euhemeros

Üye
Yeni Üye

İçimde ağlayan bir çocuk var...
Kapkara bir fon ışığında...
Bir anımı hatırladığımda, haykırıyor göz yaşlarıyla.
Üzgün hissettiriyor yüreğim; ona bakınca.
Ve simsiyah dökülen göz yaşlarıyla,
Bir ateş yakıyor; dumanları burnumda...
Yüreğim acılar içinde pişiyor derken,
Beyaz bir göz yaşı düşüyor gözlerimden kalbime...
Ve ruhum götürüyor beni onun yanına...
Başını yaslıyorum göğsüme.
Ve bir bıçak saplanıyor boynuma...
Oracıkda gömülüyorum yalnızlığıma...
Ellerinden kayıyorum gittikçe aşağıya...
Boşlukta duruyormuşuz kap kara bir odada...
Duvarlara dahi uzanamıyor; sırtını dayamaya...
Ağlıyor durmadan yalnızlığına...

Turgut Saka

Sorgucu Üye
Yeni Üye
içimde susan biri de var. susanlar ve konuşanlar aynı kişiler mi acaba? içimde bana çektiği fotoğrafları gösteren biri de var ve şişesinden kokular saçan birileri de,, ve içime her an yeni kokular yayıyor...
içim konferans salonu, içim fotoğraf sergisi, içim aktar gibi... :) sinema ile uğraşanlar bile var...

serotonin

Üye
Yeni Üye
Ama bu dediğim hepsinden farklı, benimde aklımda bir çok şey var, ama aklımda olan şeylerle aklımda konuşan aynı şey değil...demek istediğim... eee hani her sözünüze bir eklenti yapar, size cevap verir vs vs...

oguz8891

Yeni üye
Yeni Üye
Ben de arada konuşurum, zıtlaşırım.. Bu ses aslında bizim kendi kendimizi bölmemizden kaynaklanıyor diye düşünüyorum.. Bu bedene ben demişken, fakat ruhumuzu da hiçe sayamıyorken daha çok konuşuruz..

Turgut Saka

Sorgucu Üye
Yeni Üye
........ama aklımda olan şeylerle aklımda konuşan aynı şey değil........

benim de ağzımda olanlarla ağzımdan çıkanlar aynı şeyler değil. ağzımda olanların(dil,diş,...) bana hissettirdikleri farklı ancak ağzımdan çıkanlar çok daha farklı...
sabah sabah saçmalayasım geldi :)

M

monaliza

Ziyaretçi
Kendimi bildim bileli benimde içimde biri var,benim kopyam mı desem,fotokopim mi desem(ben küçükken fotokopi yoktu da:))
İnsanlara hep iyilik diler,hiç kızamazdı önceleri,yediden yetmişe herkese sevgi,saygı ve merhamet duyardı.
Doğada ne varsa;hepsini korumak isterdi..
Duygulara çok saygılıydı vee pek romantik idi.
Hayalleri vardı;toz pembeden,toz maviye.Güneş'e ,ay'a ve yıldızlara değercesine.

Yıllar,yıllar geçti ve geçmekte.Benim takvim yaşım büyümekte,aklım olgunlaşmakta,bakış ve görüşlerim ufkunu genişletmekte.
Bu büyüyüş beni zaman zaman yorarken, "İÇİMDEKİ O BİRİ" halen çocuk kalabilmekte bazı zamanlar,bazen de devleşmekte.

İyi dostuz O'nunla.Kendimi de ,içimde habire konuşanı da sevmekteyim. Hep güzel şeyler öneriyor bana çünkü.İyi ki var...
Benim de iyi ki var olduğum gibi ve sizlerin de iyi ki var olduğunuz gibi..Sevgiler,saygılar gönderiyor her birinize içimde konuşan biri..

sewal35

Felsefe.net
Yeni Üye
benimde içimde yıllar yılı hep biri vardır.yeri geldiğinde duygusallaşır yeri geldiğinde mantıklı olur.ama benim düşündüğümle onun dedikleri çoğu zaman zıtlaşırız.belki de içimde asıl olmam gereken ben diye düşünürüm bazen...bazende olmamam gereken kişi...

maryjane

Felsefe.net
Yeni Üye
Çok konuşurum onunla, bazen inatlaşırım, bazen küserim, seni dinlemiyorum derim... Tuhaf gelir bana, ne olduğunu bilmeden gevezelik etmek...

(:) kafam hiç susmaz benim(:)

Bundan baya bir süre önce bir adam çıktı Neale Donald Walsch diye Tanrı İle Sohbet diye bir kitap çıkardı, ardından filmide yapıldı.
Walsch, içindeki sesin Tanrı olduğunu düşünüyordu, bu tür replikleri kafamdan çok kolay canlandırabilirim, kitabına ve yaşadıklarına inanmıyorum...

Fakaaat bu sorumun cevabını oluşturmuyor...Nedir bu ses?

aynı sesten bende war çoğu zaman yalnız olduğumu düşündüm deli olduğumu fakat eğer deli olsaydım bu ses beni yönlendirirdi diye düşündüm fakat bana bi zararı olmadığını farkettim kötü düşündüğüm zaman anlayacağım dilden beni uyardığını geneldede iyiliğimi istediğini beni kızdırdığı zamanlarda olur üzerime geldiği susmadığı beni onayladığıda olur gülümsediğini hissettiğimi bile zannediorum zaman zaman ama genede rahatsızlık werici:)sanki içimde biriyle yaşıyormuşum gibi yazını okuyunca rahatladım yalnız deilim bu yaşadığımı internette araştırmayı düşünmemiştim hiç ama iyi geldi daha önce bakmalıymışım we okadar alıştımki kurtulsammı kurtulmasammmı bilemiorum dier arkaaşların iç ses le karıştırdığını gördüm hayır şöyle düşünün içinizde 2 kişisiniz we yalnız oldugunuzda dahi yalnız değilsiniz benim hayatımı etkilemyor ama benim düşünmediğim şeylermi yoksa benim düşündüklerimmi bilemiyorum ama sanırım bana iyi şeyleri hatırlatıyor.

maryjane

Felsefe.net
Yeni Üye
beni uyarıyor kimi zaman gülüyor kimi zaman konuşuyoruz soru sorduğumda çoğu zaman cewap alamıyorum istediği zaman konuşuyor.garip iç ses deil benden bağımsız düşünen bişey war içimde çözemediğim çogu arkadaş anlamamış bunu düşünmekle karıştırmışlar şöyle düşünün karşılıklı biriyle konuşuyorsunuz gözlerinizi kapatıyorsunuz o hala konuşuyor ama sessiz ses çıkarmadan sadece dudakları oynuyor ama siz ne anlattığını duyuyorsunuz

Süreyya Önal

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Başlarda ben gibi- bana tabiydi, sorarsam söyler-hep onaylar gibiydi.
Sonra sonra (n bölündük...ne bölündük) bölündükçe çözüldük.
Ses! -haliyle- karıştı, bazı sustuk bazı pustuk

ara... arada sorduk ;)

kim kim?? diye. Ben, ben dedim- O dedi ben
diye diye (ne. zamandır) anladık ki ,
ne O ne Ben, biz zaten BİR ol-andık

maryjane

Felsefe.net
Yeni Üye
Başlarda ben gibi- bana tabiydi, sorarsam söyler-hep onaylar gibiydi.
Sonra sonra (n bölündük...ne bölündük) bölündükçe çözüldük.
Ses! -haliyle- karıştı, bazı sustuk bazı pustuk

ara... arada sorduk ;)

kim kim?? diye. Ben, ben dedim- O dedi ben
diye diye (ne. zamandır) anladık ki ,
ne O ne Ben, biz zaten BİR ol-andık

aha güzelmiş evt:)..................................

M

monaliza

Ziyaretçi
Gerçekten güzelmiş sevgili fer...Ne güzel yazmışsınız..sen-o yani siz...

felsefe_sise_ben

Felsefe.net
Yeni Üye
şimdi ben buraya cevap yazarken içimden bi ses atlama herşeye diyor bu konu çok saçma ne yazacan diğeri diyorki yaw buna da yaz işte mahset muhabbet olsun biri de sana cevap yazar başka konu açılır maksat sosyalleşmek diyor başka bi ses ise bırak bu yalanları amacın ne diyor gerçek amacın nedir niye burdasın amaç çok ve amaçlar çoğaldıkça içimdeki sesde çoğalıyor herbiri farklı içimdeki ses yerine sesler diyelim bende bi tane değil biri daha çıktı şimdi felsefe yapma diyor ne farkın var diğerlerinden olduğun gibi bırak herşeyi ben ise diyorumki olduğum gibiyim hepiniz susun amacım yazmak sadece

objektif

Felsefe.net
Yeni Üye
Her insanın içinde iki tane ses vardır. Birisi vicdan diğeri nefistir. Nefis kötü şeyler söyler, vicdan iyi şeyler söyler. Ama ikisi de bir insanın içinde yaşar. İki düşman bir arada gibi...

mazruf

Üye
Yeni Üye
bir zeki ettin, bir salak, kaldım yarımyamalak, içimdeki ses, lütfen sesini kes..

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Ama bu dediğim hepsinden farklı, benimde aklımda bir çok şey var, ama aklımda olan şeylerle aklımda konuşan aynı şey değil...demek istediğim... eee hani her sözünüze bir eklenti yapar, size cevap verir vs vs...
bunun bir adı olmalı bencede,bir psikiyatri literatürüne bakmalı ,bende de var ama ben kadar tekil değil,koloni var sanki,vızır vızır ,öyle kulak kabartınca en kaba seslinin yada detone olanın sesini zor ayırıyorum.içimde konuşan biri-leri yani..
şimdi aleni deli sıfatı almamak adına sanatçı ruhu var bende desek şüphe çekmesek :)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
susar mı? küser mi? bazen

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar