Hükumet neden ...?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Siyaset Meydanı kategorisinde alpi tarafından oluşturulan Hükumet neden ...? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,719 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Siyaset Meydanı
Konu Başlığı Hükumet neden ...?
Konbuyu başlatan alpi
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan esekherif

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Hükumet neden Devlet Güvenlik Mahkemelerini kaldırdı?
Hükumet neden Özel Yetkili Mahkemeleri açtı?
Hükumet neden Özel Yetkili Mahkemeleri kaldırdı?
Hükumet neden Yeniden yargılanmanın yolunu açtı?
Hükumet neden Yeniden yargılanmaya 2012 yılından sonrasını şart koştu?

X

FAdmin
Onursal Üye
Isine oyle geldigi icin :)

esekherif

Filozof
Yeni Üye
Hükumet neden Devlet Güvenlik Mahkemelerini kaldırdı?
Hükumet neden Özel Yetkili Mahkemeleri açtı?
Hükumet neden Özel Yetkili Mahkemeleri kaldırdı?
Hükumet neden Yeniden yargılanmanın yolunu açtı?
Hükumet neden Yeniden yargılanmaya 2012 yılından sonrasını şart koştu?

İktidar olmak , müktedir olmak değildir. DGM'ler bu ülkenin yüz karasıydı. Geçmişte İstiklal mahkemelerin devamı niteliğindeydi Ama ülke Norveç olmadığı , başbakanın çikolata almak için Bisikletle markete gideceği bir ülkede değildi. Sarıkız , balyoz, ergenekon daha gerisi 28 şubat, 12 eylül daha gerisi 60 ihtilali Hasılı ; Devletin ve Milletin bunlarla hesaplaşması gerekiyordu.
Haliyle bunlara aile hukuk mahkemeleri bakamazdı. Cemaatin çok bilmişleri hükümeti bu konuda ikna edip ''Özel yetkili mahkemeleri'' Kurdurdular. Sonra Diğrenin ucu kendilerine dokununcada kapattılar. Ergenekon , balyoz 28 şubat hepsinin ama hepsinin Tek tek gün yüzüne çıkarılıp , yargılanıp, hüküm giymeleri en büyük dileğimizdir.! Hükümet neden 2012 den sonrasını şart koştu olayına gelince ; Paralel yapının Yargıda en çok kadrolaştığı dönem olmasıdır.

Notun dibi ; Türkiyede Hukuk Yoktur.

Dünyanın hiç bir Ülkesinde de hukuk yoktur.

Gul ca el Hakkı ve zehagal batıl!

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Paralel yapi mi :) Egitimin sisteminin icine et, askeriyenin icine et, polis teskilatinin icine et, gizli istihbaratinin icine et, ekonominin icine et, sonra paralel yapi de. Baktin ki oylar dusuyor sonrada pardon bizide kandirmislar de. Ucaga binmeden once a de ucaktan inince ben a demedim b dedim de, sonra paralel yapi. Koylu mu sandiniz Turkiye'nin butun insanlarini?

esekherif

Filozof
Yeni Üye
Paralel yapi mi :) Egitimin sisteminin icine et, askeriyenin icine et, polis teskilatinin icine et, gizli istihbaratinin icine et, ekonominin icine et, sonra paralel yapi de. Baktin ki oylar dusuyor sonrada pardon bizide kandirmislar de. Ucaga binmeden once a de ucaktan inince ben a demedim b dedim de, sonra paralel yapi. Koylu mu sandiniz Turkiye'nin butun insanlarini?

Azizim sen Meksikada maya köyünde yaşıyorsun sanırım. Bilmiyorsun, bilmediğinide bilmiyorsun.
Düşünsene iktidar oldun ve tüm kurumlar senin karşında! Dur sen düşünemezsin şimdi
Eğitim bu adamlardan sorulur ( halende öyledir)
Askeriyenin bir kısmı evett onlarda bkz.robonski olayı
Emniyete gelince istihbarat şube müdürü sabri uzun ve hanifi avcı ( Google de regli laiklerin yazılarını kopyala yapıştır yapacağına bunları bir oku )
MİT'e gelince Hakan fidanın alternatifi Emre uslu amerikada hocasının poposunda şu an
Bu ülkenin hiç bir kurumu HÜKÜMET'İN değildi.

Akp ye küfür etmemdeki en büyük sebeplerden birisi KADROLAŞMAMASIDIR.

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Hükümet neden 2012 den sonrasını şart koştu olayına gelince ; Paralel yapının Yargıda en çok kadrolaştığı dönem olmasıdır.

Siz şu anda temizlendiğini ve bugün yeniden yargılananların Paralel yapının elinden geçmediğini mi düşünüyorsunuz.

esekherif

Filozof
Yeni Üye
Siz şu anda temizlendiğini ve bugün yeniden yargılananların Paralel yapının elinden geçmediğini mi düşünüyorsunuz.

Hayır böyle düşünmedim. Bu yargılamanın bir an evvel yapılmasını , zamana yayılırsa manüple edilebileceğini ve [MENTION=3126]Melodram[/MENTION]'ın monet'in elmalarından uzak durmasını gerektiğini söylüyorum.

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Hayır böyle düşünmedim. Bu yargılamanın bir an evvel yapılmasını , zamana yayılırsa manüple edilebileceğini ve [MENTION=3126]Melodram[/MENTION]'ın monet'in elmalarından uzak durmasını gerektiğini söylüyorum.

İşte ben burada çelişki görüyorum. Paralel yapının yargı kanadı kesinlikle temizlenmedi hala kendi emellerine göre kararlar veriyorlar. Örneğin balyoz davasından yeniden yargılananların tamamı serbest kaldı. Evet masum olanlar vardı ama hepsi değil. Kck ve Ergenekon ha keza aynı.

ayrıca 2012 yılından önce Paralel yapının yargı kanadı yoktu-zayıftı diyorsunuz buna katılmıyorum önceden de yeterince güçlüydüler ama zayıf olduklarını kabul etsek bile DGM gibi garabet mahkemelerinin verdiği kararlarla hala içeride olan insanlar var. Düşünebiliyor musunuz. Bir sağdan bir soldan anlayışının mahkum ettiği insanlar hala içeride. Bunlar ne olacak? Kuran öğrettiği yada öğrendiği için ceza alanlar ne olacak?

Bunlar için ne gibi adımlar atılacak?
Bunca gücü elinde bulunduran Hükumet ne bekliyor?

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Iktidar oldun ve devletin tum kurumlari senin karsinda oyle mi? :)

Aynen ben ve benim gibiler dusunemiyor bir tek siz dusunuyorsunuz, beyin sizde zaten.

Google kes kopyala bilmem ne her cumlende bunlari yazma hocam.

Rahat ol benim okumuslugum etmisligim omrume bolunmus durumda.

esekherif

Filozof
Yeni Üye
Biz herşeyin en iyisini sık sık düşünür ve biliriz!

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar