Hıristiyanlığın Bilimsel Eleştirisi ve 11 Eylül gerçeği (Zeitgeist final)

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Belgesel kategorisinde fides tarafından oluşturulan Hıristiyanlığın Bilimsel Eleştirisi ve 11 Eylül gerçeği (Zeitgeist final) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,141 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Belgesel
Konu Başlığı Hıristiyanlığın Bilimsel Eleştirisi ve 11 Eylül gerçeği (Zeitgeist final)
Konbuyu başlatan fides
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Pyramos

fides

Kahin
Yeni Üye
Arkadaşlar özellikle izlemenizi umduğum bir belgesel.11 Eylül gerçeğini öğrenmenizi umuyorum.Bu belgeselle ilgili bazı yorumlar yapılmış ekşide:

[video=youtube;xlSMb0Uz_po]http://www.youtube.com/watch?v=xlSMb0Uz_po[/video]

Burada tek parça olarak izleyebilirsiniz.Türkçe altyazılı ama ses yok.

[video=youtube;JjAD6HR_pMo]http://www.youtube.com/watch?v=JjAD6HR_pMo[/video]

Bu da 13 parça halinde sesli Türkçe alt yazılı.İlk parçayı ekledim diğerlerini de takip edersiniz youtube'den.

İnanın size çok şey katacak bir belgesel.İyi seyirler...

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
tümünü izleyip daha geniş bir yorum yapmak için siliyorum

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Dün karalama defterine 11 Eylül olayını içeren bir yazı yazmıştım ve bugün 11 Eylül'le ilgili konu açılmış ama Denizfeneriyle ilgili bir konu açılmasını daha çok isterdim.

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
ilk parça hakkındaki düşüncem şöyle .zannederim bu belgesel film ateist propagandası yapmayı amaçlıyor.bunu şuraadan anladım , kalem tutan el 1+1=2 yazdıktan sonra başka bir el kalem ve kağıdı alıp kutsal kitap ve bayrak veriyor ve daha sonraki görüntüler hem müslüman hem başka dinlerdeki temsili insanların çektiği acıların görüntüleri.Yani din bizi bilmekten, bilimden alıkoydu ve olan biten tüm iktidar mücadelesinin , tüm vahşiliklerimizin , tüm cismani arzularımızın vahşetinin sebebi din ve sonuç dinden kurtulmak ile herşeye sükunete varacak..hah..Daha önce amerikan , avustralyalı ve sanırım ingiliz bir kaç ateistle neden Tanrı'ya inanmadıklarını konuşmuştuk.Aslında her din gerek ilahi gerek sembolik dinler yani budizm gibi asla bir masumun öldürülmesini öngörmezler.İsmi Derya olan avustralyalı kız inanmanın ayrımları ve savaşları doğurduğunu ve huzursuzluk getirdiğini söylemişti bundan da anlayacağımız üzre inanmanın zayıflık , bağnazlık ve savaş getirisi olduğu düşünülebilir.Mamafih ben Platon a davet ediyorum bu düşüncedeki insanları.Ne demiş Platon ve hatta Sokrates : cahil olan kötüdür.Ahlak ve epistme birlikte yürümeli demek aslında .Bilgisiz , hasta adamdır.Ona öğretildikten sonra İNSAN olmasından ötürü o hatasını tekrarlamayacaktır.İnsandan maksat iyi olanı tercih eden akıllı varlık.Bu bize şunu anlatır tüm kötülükler cahillikten kaynaklanır ,bilgi hakikat ise Tanrı'ya benzemektir.
İkinci bölümde "kendinizi ne kadar çok eğitirseniz çevrenizdeki olayları o kadar iyi kavrarsınız" bu cümle kuantum mekanikçileri ve felsefecilerinin önemli cümlelerindendir.bilinç gerçeğini o kadar kutsallaştırıyorlar ki bilinci kullanarak bilincin kölesi haline geliyorlar.Ayrıca geçmişe bakacak olursak, kendini iyi eğiten yüzlerce filozofun vardığı hakikat kendini iyi tanı , kendini bil yönünde olmuştur.Bu bize haddimizi bilmeyi ve ölümsüzlüğün , sınırsızlığın varlığını Tanrı ile anlayabildiğimizi söyler .Kısa kısa değinerek geçiyorum ilgilenenler soru sorabilir.Gerçeği bilmekten bahsetmiş !Gerçek nedir? Nesnelerden bağımsız bir gerçekliği kavramak çok zor mu?Eğer Anselmus'a bakacak olursanız Tanrı'nın varlığının garantisi zaten nesnelerdir. biz kendi şeklimizi aynadan gördüğümüz gibi Tanrı'nın aynası da nesnelerdir.
Saçmalığa bakın! "din insanları gökyüzünde yaşayan görünmez bir adam olduğuna iknaya çalışırmış" afedersiniz ama bu cahilliğin ala sıdır.
Oluşturdukları ironiye bakılırsa Tanrı bizi denetlemek için kurallar koymuş ve kurallara uymayanı yakacak lakin ironiye bak ki yine aynı Tanrı bizi seviyor ! Elbette bunu söyleyen insan insanı tanımıyor demektir.Hangimiz iş yerinde iş verdiğimiz işçimizi denetlemez ve hangimiz işçinin hatalarına bedel bir ceza koymaz..Bu aklın ve vicdanın çalışma prensibidir.Hangi patron kendini soyan işçiyi sevebilir merak ettim doğrusu?Elbette iyi ve kötü ayrımı mutlak manada gereklidir ve iyilik eden iyilik , kötülük eden de kötülük bulmalı ve bulacaktır.
Hz.İsa ölümü hakkındaki bilgiler uydurmadır.Prof dr ... hocaya göre Hz.İsa nın doğmuş ve yaşamış olduğu hakkında hiçbir kayıt bulunmamaktadır incil dışında .Peki incilin sonradan derlenip toparlanmış ve ancak 4 kitaba indirilebilmiş olması Hz.İsa nın gömüldüğü ve öldüğü hakkındaki bilgilerin doğruluğuna büyük gölge düşürür.İslam'da öldürülmediği Hz.İsa nın göğe yükseltilip ölmediği söylenir.Buna ne diyeceğiz ?
İLK iki PARÇA İÇİN ŞİMDİLİK BU KADAR. FİDES TEŞEKKÜR EDERİM PAYLAŞIMIN İÇİN

Turgut Saka

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Cevap: Hıristiyanlığın Bilimsel Eleştirisi ve 11 Eylül

bizi yönetiyorlar. hiç bir halt yapmıyorsunuz onların istediklerinden başka. acizsiniz, acınacak durumda bile değilsiniz. kokuşmuş bir düzenin kurtçuklarısınız. hiç bilmediğiniz güçler sizi parmağında oynatıyor. tanrı yok. peygamberler sahtekar. gene kandırıldınız. gidin işinize insan mısınız siz ilkel yaratıklar...kaçınızın evinde deney tüpü var he, mikroskopunuz nerde,,, ben size mikroskopsuz dolaşılmayacak demedim mi he? ahmaklar sizi. gerizekalılar. paraları şu leğene koyun yalan onlar, zehirden başka bir şey de değiller. leğeni de şu arkadaşa verin, yok etsin hepsini... efendim derneğimize bir çay ocağı yapılacak geliri bana ait olman üzere...

P

Pyramos

Ziyaretçi
Cevap: Hıristiyanlığın Bilimsel Eleştirisi ve 11 Eylül

ha bakın unutmuşum ! bende bu videolardan birkaçını izledim..gerisini boşverdim..çünkü ideoloji dolu..yani değersiz..yani sıfır,zero,yokluk,hiçlik, yani cart and curt :)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar