HDP’nin Diyarbakır mitinginde iki patlama: İki ölü, yüzden fazla yaralı var

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gündem (Dünya\/Türkiye) kategorisinde evrensel-insan tarafından oluşturulan HDP’nin Diyarbakır mitinginde iki patlama: İki ölü, yüzden fazla yaralı var başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,533 kez görüntülenmiş, 50 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gündem (Dünya\/Türkiye)
Konu Başlığı HDP’nin Diyarbakır mitinginde iki patlama: İki ölü, yüzden fazla yaralı var
Konbuyu başlatan evrensel-insan
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan evrensel-insan

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Diyarbakır'daki tüm kitle örgütleri, 'Her şeye rağmen barış' diyerek, bombalı saldırıyı yürüyüşle protesto etti. Saldırının olduğu yere karanfiller bırakılırken, eylemde konuşan Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi, saldırıların sandık başında da yaşanabileceğinden kaygı duyduklarının altını çizerek, 'Saldırıya zemin hazırlayanlar, saldırıyı gerçekleştirenler kadar suçludur' dedi.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Diyarbakır'daki patlama dünya basınında

21969.jpg

Halkların Demokrasi Partisi'nin (HDP) Diyarbakır'da düzenlediği seçim mitingindeki patlamalar, dış basında da geniş yer buldu.

GUARDIAN: KÜRT PARTİSİ'NİN SEÇİM MİTİNGİNDE İKİ PATLAMA

“Halkların Demokrasi Partisi'nin Diyarbakır'daki seçim mitingindeki patlamalarda iki kişi öldü 100'den fazla kişi yaralandı. Patlamalar, Kürt oylarının kritik olduğu Pazar günü yapılacak genel seçimlerden iki gün önce, tansiyonların yükseldiği bir zamanda meydana geldi.”

BBC: KÜRTLERİN SEÇİM MİTİNGİNDEKİ PATLAMALARDA İKİ KİŞİ ÖLDÜ

“Kürtlerin yoğun olarak yaşadığı Diyarbakır'daki seçim mitinginde iki patlama meydana geldi. Patlamalarda iki kişi hayatını kaybetti, 100'den fazla kişi de yaralandı. Patlamanın nedeni henüz bilinmezken HDP lideri sağduyu çağrısı yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan patlamaları provokasyon olarak değerlendirdi.”

CNN: TÜRKİYE'DEKİ SEÇİM MİTİNGİNDE PATLAMA: 2 KİŞİ ÖLDÜ, 100 KİŞİ YARALANDI

“Patlama, Kürtlerin yoğun yaşadığı kentte meydana geldi. HDP, patlamanın arkasında AKP ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu öne sürdü.”

DAİLY MAIL: KÜRTLERİN SEÇİM MİTİNGİNDEKİ PATLAMADA 2 KİŞİ ÖLDÜ

“Türkiye'nin güneydoğusundaki Kürt partisinin seçim mitingindeki patlamalarda iki kişi hayatını kaybetti, 100 kişiden fazla kişi de yaralandı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, yetkililerin patlamanın nedeni araştıracaklarını açıklarken, HDP lideri Selahattin Demirtaş sağduyu çağrısında bulundu.”

DEUTSCHE WELLE: SEÇİMDEN ÖNCE PATLAMALAR KÜRT PARTİSİNİNİN SEÇİM MİTİNGİNİ SARSTI

“Diyarbakır'daki HDP'nin seçim mitingindeki patlamada, iki kişi öldü, onlarca kişi de yaralandı. Patlamalar sıkı rekabetli geçmesi beklenen genel seçimler öncesi meydana geldi.” (CİHAN)

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
Ben sen değilim Allah'ımdan başka kimseye güvenmem.

Hele , hele şöyle bir ortamda güvensem ne olacak, güvenmesem ne olacak.

Hemen kendine pay çıkartıp acizlik yapmak tam sana göre bir tutum. Şaşırmadım.

Hem unutma; güzel bir atasözü vardır, ama senin ataların değil maalesef.

İt ürür, kervan yürür. Ben yolumda yürürüm, doğrumdan şaşmam, sen de yanlışında yürü, yolun açık olsun.

(Atasözünün anlamını bilmezsin belki, Meyveli ağacın taşlanması gibi, iyilikte yarışan kimselerle uğraşanlar çok olur. Kıskançlık bazen insanı kudurtur. Doğru yolda olanlara çatanlar, bir yerden geçen kervana ürüyen itlere benzerler. Bu tür karşı koyma ve sataşmalar, yürüyüşü engelleyemez. Akıl ve inanç sahibi insanlar, kınayanın kınamasına rağmen hak bildikleri yolda yürürler.)

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Ben sen değilim Allah'ımdan başka kimseye güvenmem.

Hele , hele şöyle bir ortamda güvensem ne olacak, güvenmesem ne olacak.

Hemen kendine pay çıkartıp acizlik yapmak tam sana göre bir tutum. Şaşırmadım.

Hem unutma; güzel bir atasözü vardır, ama senin ataların değil maalesef.

İt ürür, kervan yürür. Ben yolumda yürürüm, doğrumdan şaşmam, sen de yanlışında yürü, yolun açık olsun.

(Atasözünün anlamını bilmezsin belki, Meyveli ağacın taşlanması gibi, iyilikte yarışan kimselerle uğraşanlar çok olur. Kıskançlık bazen insanı kudurtur. Doğru yolda olanlara çatanlar, bir yerden geçen kervana ürüyen itlere benzerler. Bu tür karşı koyma ve sataşmalar, yürüyüşü engelleyemez. Akıl ve inanç sahibi insanlar, kınayanın kınamasına rağmen hak bildikleri yolda yürürler.)

Hadi hadi bosuna debelenme.

Bir kere de baslikile ilgili bir sey paylasta, basliklari provoke etmeden, aktrollugunu her seferinde desifre etmeden site kitlesine yaptigin saygisizlik ve terbiyesizlikten vazgec.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
İstanbul'da HDP mitingi öncesi polis baskınları.

stanbul'da Çekmeköy ve Sancaktepe ilçelerinde yapılan polis baskınlarında aralarında HDP müşahitlerinin ve gençlerin de bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı.

İstanbul'da sabah saatlerinde Çekmeköy ve Sancaktepe ilçelerinde bir çok eve polis baskını düzenlendi. Polis baskınlarında Çekmeköy ilçesinde 2, Sancaktepe ilçesinde ise 10 kişi gözaltına alınırken, gözaltına alınanlar arasında HDP üyeleri, HDP müşahitleri ve gençler bulunuyor. Gözaltı sayısının artabileceği gelen bilgiler arasında.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş bugün saat 13'de Sancaktepe'deki mitinge katılacak.

Gözaltına alınanlar Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi. Gözaltına alınanlardan isimleri öğrenilenler ise şöyle: Medeni Ekinci, Ersin Taşer, Şehmus Ablak, Cihan Kızıl, Berzan Güneş, Sezer Yürüyücü, Emrah Okçul, Abdullah Erol. (İSTANBUL)

BİTLİS'TE EV BASKINLARI 9 GÖZALTI

Bitlis merkezde sabaha karşı özel harekat timleri ve çevik kuvvet polislerinin katımıyla ev baskınları düzenlendi. Baskınlarda DBP yöneticisi Mesut Güngördü, Mehmet İşlek, Ali Ayaz ve Ahmet Pirav adlı yurttaşlar gözaltına alındı. Gözaltına alınanların, "örgüte yardım etmek" iddiasıyla suçlandıkları belirtildi.

Tatvan'da da eş zamanlı olarak ev baskınları düzenlendi. Baskınlarda, Mehmet Gülen, Cevdet Sevim, Fırat Acar, Hüseyin Beyhan ve Onur Soranlı adlı gençler, "eylem arayışı içinde oldukları" ve "KCK gençlik yapılanmasında yer aldıkları" iddiasıyla gözaltına alındı. Ev aramalarında kitap, seçim broşürleri ve bilgisayarlara el konuldu.

Gözaltına alınan 9 kişi Bitlis İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. (DİHA)

alpine

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Oy ugruna, cikar ugruna, intikam ugruna Kurtlere, onlarin hak arayisina, kanitsiz, belgesiz, bilgisiz; dedikodu, iftira, bozgunculuk yapip fitne fesat cikaranlar, lanetliktir....

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
Hadi hadi bosuna debelenme.

Bir kere de baslikile ilgili bir sey paylasta, basliklari provoke etmeden, aktrollugunu her seferinde desifre etmeden site kitlesine yaptigin saygisizlik ve terbiyesizlikten vazgec.

X in veya bir başkasının seninle aynı fikirde, safta olması ya da olmaması benim için hiç bir anlam ifade etmiyor.

Böyle durumlar senin kişiliğinin tüm çıplaklığı ile ortaya çıkmasına neden oluyor, o açıdan iyi oluyor.

Saygıdan söz edene bakın hele.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
X in veya bir başkasının seninle aynı fikirde, safta olması ya da olmaması benim için hiç bir anlam ifade etmiyor.

Böyle durumlar senin kişiliğinin tüm çıplaklığı ile ortaya çıkmasına neden oluyor, o açıdan iyi oluyor.

Saygıdan söz edene bakın hele.

Kimse ne benimle ne de evrensel-insan zihniyeti ile ayni fikirde degil.

Bu senin sinirliufkunun bir uydurmasi.

Cunku ufkun oyle kisitli ki, bu ufku asan herkesi tek bir kefeye koyuyorsun.

Halbuki bilsen senin ufkunun disinda bir damla degil de, bir okyanus var.

Sen prim yaptigini zannettiginde de desifre oluyorsun.

Ama senin ixcin fark etmez "yarabbi sukur" dersin.

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
Kimse ne benimle ne de evrensel-insan zihniyeti ile ayni fikirde degil.

Bu senin sinirliufkunun bir uydurmasi.

Cunku ufkun oyle kisitli ki, bu ufku asan herkesi tek bir kefeye koyuyorsun.

Halbuki bilsen senin ufkunun disinda bir damla degil de, bir okyanus var.

Sen prim yaptigini zannettiginde de desifre oluyorsun.

Ama senin ixcin fark etmez "yarabbi sukur" dersin.

Konuyu çarpıtma aynı fikirde veya değil demedim, olması ya da olmaması önemli değil dedim.

Kusura bakma ama, karşımdakinin vasfını öğrendim. Kendini güzel yansıtıyorsun.

Seni hiç önemsemiyorum.

Ancak susma sebebim kesinlikle sen değilsin, asla da olamazsın.

Aslı olmayan şeylerle itham edildiğim için sustum, sakın kendine pay çıkartmayasın.

Gerçi sen böyle şeylerden anlamazsın ki, neye izah ettiysem :)

Son düzenleme:

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Konuyu çarpıtma aynı fikirde veya değil demedim, olması ya da olmaması önemli dedim.

Kusura bakma ama, karşımdakinin vasfını öğrendim. Kendini güzel yansıtıyorsun.

Seni hiç önemsemiyorum.

Ancak susma sebebim kesinlikle sen değilsin, asla da olamazsın.

Aslı olmayan şeylerle itham edildiğim için sustum, sakın kendine pay çıkartmayasın.

Gerçi sen böyle şeylerden anlamazsın ki, neye izah ettiysem :)

Tamam hadi artik biraz kitleye saygi duy da, basligi daha fazla sabote etme.

X

FAdmin
Onursal Üye
Evrensel-insan bu gidisle sana sadece birkac kayegoriye giris izni verelim, orada yaz ciz. Insanlarla tartismafan paylasim yapamiyormusunuz anlamadim. Valla 90 model roman mahallesinde hissediyorum kendimi konularini okurken.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Evrensel-insan bu gidisle sana sadece birkac kayegoriye giris izni verelim, orada yaz ciz. Insanlarla tartismafan paylasim yapamiyormusunuz anlamadim. Valla 90 model roman mahallesinde hissediyorum kendimi konularini okurken.

Bak bakalim bu basliga ya da herhangibir basliga, benim; senin algindaki "insanlarla tartismadan paylasim yapamama" mesajim nerde ve de hangi mesaja yonelik yazilmis?

Sen neden durmadan benim lakabimi veriyorsun da, bu lakaba yazilmis, baslikla ilgisi olmayan tamamen kisiye yonelik ustelik satasma ve cogu zaman da hakaret iceren mesajlari gormuyorsun?

Bak bundan sonar bir karar aldim.

[quote[Bundan sonra her yazar, evrensel-insan lakapli yazardan; hak ettigi bireysel yaniti alacak.

Evrensel-insan zihniyetinin dile getirdigi her turlu reel sorunlar, ilk basta sadece baslik yazilarinda olacak, ondan sonra da evrensel-insan zihniyeti yanita gore bitecek ve her yazar layiki oldugu hak ettigi yaniti yazdigindan fazlasi ile alacak.

Boylece herkes bir yazinin evrensel-insan zihniyetinin sorunlari dile getirmesi mi, yoksa evrensel-insan lakapli yazarin, bireysel yanitimi oldugu farkini da layik oldugu sekli ile hakkini alarak gorecek.

Kasinanlara duyurulur. [/quote]

Seni anlamiyorum.

Sahi ne yapmami istiyorsun?

Lakabima kisisel satasan baslik ile ilgisi olmayan mesajlara yanit mi vermeyeyim.

Kisilik haklarim ne olacak?

Aslinda sen birt yonetici olarak neden gorevini yapmiyorsun?

Neden lakabima yonelik kisilik hakjlarini ihlal eden ve baslikla ilgisi olmayan trolluk ve sabotaj iceren mesajlarin sitede kalmasina izin veriyorsun?

Eger sen ya da yoneticiler bu konuda kararliliginizi gosterir, baslikla ilgisi olmayan basligi sabote eden, kisilik haklarini ihlal eden polemic icerikli mesajlari siler ve yazarina gerekeni yaparsaniz; en azindan site okur/yazar kitlesine anlamsiz gereksiz siteye yakismayan mesajlar sunmamis olursunuz ve boyle mesaj yazanlari ve de yazmak egiliminde olanlari da belki onlersiniz.

Cunku sizing bu mesajdaki gibi tek taraflilakabimi kullanmaniz bile bu tip trollere ve sabotajcilara ve provakatorlere cesaret veriyor ve yol aciyor.

O yuzden lakabima laf soyleyeceginize, lakabimi boyle mesajlar yazmaya zorlayan digger uyeleri de artik gorunuz.

En azindan bir yonetici olarak demokratik olmaniz bunu gerektirir.

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye

Çok yerinde bir karar olur O'nun peşinden gidip yalan haberlerini deşifre etmekten bıktım artık. En azından siyaset ve haber bölümlerine yazamamalı. Dini konulara hiç girememeli çünkü nereden öğrenmişse bunları da yalan yanlış bir şekilde öğrenmiş. İşin en kötü tarafı öğrendiklerinin yanlış olma ihtimalinin bile olmadığını düşünüyor.

Bazen insanların özgürlüklerini kısıtlamak onlar için eğitici olabilir.

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
evrensel insan yazıları, paylaşımları kesinlikle Türkiye' nin lehine bir tabloya hizmet etmiyor.

Bölücü zihniyetini her fırsatta yansıtmaktan hiç çekinmiyor.

Nasıl bir vicdansa? Tabii ki varsa.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Çok yerinde bir karar olur O'nun peşinden gidip yalan haberlerini deşifre etmekten bıktım artık. En azından siyaset ve haber bölümlerine yazamamalı. Dini konulara hiç girememeli çünkü nereden öğrenmişse bunları da yalan yanlış bir şekilde öğrenmiş. İşin en kötü tarafı öğrendiklerinin yanlış olma ihtimalinin bile olmadığını düşünüyor.

Bazen insanların özgürlüklerini kısıtlamak onlar için eğitici olabilir.

Dusuncve ve bilgi kisitlasma hakkini kendinde gordugune gore kendinin nasil bir dusunceye sahip ettigini desifre etmis oldun, sagolasin.

Yalniz unutma senin hic bir duzeyin benim ne dusunceme ne de bilgime dizgin vurmaya yetmez.

Haberlerin dogrulugunu ya da yanlisligini kanitlayacak bir delilmi var elinde?

Siyaset te haber de zaten olandir ve olanin yansimasidir.

Senin aklinin almadigi bunlarin dogrulugu ve yanlisliginin sadece subjektif bir yorum oldugudur.

Din konusunda da seni sulu goturur susuz getiririmde; bu site buna musait degil, ayrica senin de kalbin bilgin ve beynin yanitlarima dayanmaz.

Sen ne zaman seninkilerin de yanlis olabilecegini dusunecek olgunluga ve bilince erersen ve de bunu yazilarinda davranis olarak gosterirsen, o zaman ona gore yanit alirsin.

Asil ozgurlukleri kisitlamak senin yaptigindir.

Baksana "orda yazsin, burda yazmasin" diyen sensing; ben degilim.

Sen once kendi beynindeki celiskini coz de, gerisi kolay.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
evrensel insan yazıları, paylaşımları kesinlikle Türkiye' nin lehine bir tabloya hizmet etmiyor.

Bölücü zihniyetini her fırsatta yansıtmaktan hiç çekinmiyor.

Nasıl bir vicdansa? Tabii ki varsa.

Dogrudur cunku senin gibi aleyhine paylasip ta bunu lehine sananlar ve lanse edenler, ancak bu sonuca varir.

Sen once kav ramlarin ve konularin farkinin farkina varda; boluculuk ile firkin farkina varmanin arasindaki cag farkini algila.

Hic umudum yok ya!

Vicdan mi, sende olmayan bir seyden bahsetmek sana hic yakismiyor.

esekherif

Filozof
Yeni Üye
@evrensel-insan , sen HDP'nin %10 barajı geçmesi için kurulmuş proje bir hesapsın! İsrail ajanıda olabilirsin! Vaiz lobisi şakirt !

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
@evrensel-insan , sen HDP'nin %10 barajı geçmesi için kurulmuş proje bir hesapsın! İsrail ajanıda olabilirsin! Vaiz lobisi şakirt !

Hayal ufkun komplo kurmakta genis olabilir de, bence bunu kendine sakla.

Cunku yaptigin suclama itham ve satasmadir.

Elinde bir sey varsa koyarsin, yoksa bu tip bir mesaj ancak senin kotu niyetini desifre eder.

Cunku evrensel-insan yazilarini okuyanlar senelerdir bunun boyle olmadiginin farkinda ve bilincindedir.

Sen ise okumadan aslinda kendi ozelliklerini desifre ediyorsun.

Ben uzaydan geldim, sen bunu bilmiyor muydun.

Dolayisi ile senin duzeyindeki bir dunyalinin algisi evrensel-insan'in yazdiklarini algilamayayeterli degildir.

esekherif

Filozof
Yeni Üye
Kaç saat oldu Hükümet kurulamadı ! Ordu bu kaos'a bir son vermeli bence

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar