HDP Logosundaki gizli sübliminal mesaj!

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde esekherif tarafından oluşturulan HDP Logosundaki gizli sübliminal mesaj! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,978 kez görüntülenmiş, 19 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı HDP Logosundaki gizli sübliminal mesaj!
Konbuyu başlatan esekherif
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

esekherif

Filozof
Yeni Üye
CGr7vucUkAAm-Qy.jpg

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Eee akli uckurunda olanlarin paylastiklarina sasmamak lazim.

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Açık dille yazılmış ,çizilmiş,gözümüze sokulmuş mesajları,adaletsizlikleri,adam kayırmaları,yolsuzlukları,hak ihlallerini görmeyen yurdum insanı şaşıbakşaşır oyunlarını ne çok seviyor.
Hayret bile etmiyorum bu zihniyete, subliminal değersizleştirme gereği olarak :)

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Açık dille yazılmış ,çizilmiş,gözümüze sokulmuş mesajları,adaletsizlikleri,adam kayırmaları,yolsuzlukları,hak ihlallerini görmeyen yurdum insanı şaşıbakşaşır oyunlarını ne çok seviyor.
Hayret bile etmiyorum bu zihniyete, subliminal değersizleştirme gereği olarak :)

Paylasacxak dusunce ve bilgisi olmayanlarin bunlar disinda paylastiklari hic bir seye ve de paylasdanlarin paylasmamasi icin ellerinden geleni artlarina koymamasina hic sasirmamak lazim.

Bunun en guzel ornegi tam dfa bu sitenin kendisi.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Benim bildiğim PKK Yazıyor logoda diye iddia etmişlerdi ancak her iki iddia da çok zorlama olmuş alakası yok bence...

yeni-akitten-asrin-bulusu-iste-hdpnin-logosundaki-subliminal-mesaj.jpg

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Insanoglu akli iki seye calisir.

Yabilgi ve dusunce paylasmaya ya da uydurmaya.

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Olsa ne olurdu yada adı direkt olarak PKK Partisi olsaydı ne değişirdi?
Duygusal bir toplumuz ve okuduğumuz başlıklarla konunun tamamına vakıf olma yeteneğine sahip,kitaptan iki paragrafı ezberledik mi kitabı özümseyebilen bir milletiz .Bu sebeble sözkonusu parti bilindiği gibi kürt millliyetçiliği zemininde kurulmuş,danışmanı,lideri önderi İmralı olmuş bunları gören yok,ağacın yapraklarıyla ne dendiğine bakılıyor..

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Duygusal bir toplumuz ve okuduğumuz başlıklarla konunun tamamına vakıf olma yeteneğine sahip,kitaptan iki paragrafı ezberledik mi kitabı özümseyebilen bir milletiz .Bu sebeble sözkonusu parti bilindiği gibi kürt millliyetçiliği zemininde kurulmuş,danışmanı,lideri önderi İmralı olmuş bunları gören yok,ağacın yapraklarıyla ne dendiğine bakılıyor..

Iste onemliolan da bu.

HDP sozunde mi duracak yoksa eski BDP kilifina mi burunecek?

Zaten sozunde durmazsa erken secim de oylar onu bitirir.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye

Subliminal mesaj direkt bilinç altını hedef alır, eğer logoda PKK yazsaydı gizli PKK yazısı kadar ekili olmazdı. Sonuçta ikisi de yazmıyor...

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye

İşte şimdi algının öneminden söz etmenin tam yeri.

Derin içeriğe sahip anlamları öyle gelişigüzel, olur olmaz, uluorta kullanmak sözünü tarif edilen toplumda doğal olarak algı bozukluğuna yol açıyor.

Elbette çok anlamı var.

Eminim buradaki her üye ,o anlamın arz ettiği ve sizin de vurgu yaptığınız detayların gayet farkında ve bilincinde olduğundan konu ediliyor zaten.

Kimsenin ağaç olarak da değerlendirilebilecek masum bir simgeyle laf olsun diye ilgileneceğini sanmıyorum.

Facebook ta bu amblem fırtına hızıyla paylaşılıyor, neden acaba?

Son düzenleme:

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Sayın dijital bunu biliyorum pek tabi ,fakat benim bahsettiğimi de siz anladınız eminim.
Bir açı da şu vaktiyle Disney Picture yapımı çizgi filmlerde, Mickey Mouse da mesela bazı objelere dikkat çekip üzerinde ''sex'' yazıyor, vay efendim şu kareyi şurayla birleştirsek şu yazıya benziyor,kola yı ters çevirirsek ''la Allah'' diyor gibi basit ve akıllı insanı aşağılayan birçok örneği var.
Ha biri çıkıp renklerin psişik yansımalarından bahsetse,geometrisinin zihinde dokunduğu alanları kullandığından bahsetse,ses tonu,mimik,yada fon baskısı kullansa bunu liminal unsur olarak sunsa önünde şapka çıkarırım.
Ama bu tip saçmalıkları sanırım gülelim diye yazıyorlar..

meyelan

Filozof
Yeni Üye
İşte şimdi algının öneminden söz etmenin tam yeri.

Kimsenin ağaç olarak da değerlendirilebilecek masum bir simgeyle laf olsun diye ilgileneceğini sanmıyorum.

Facebook ta bu amblem fırtına hızıyla paylaşılıyor, neden acaba?

Çok güzel bir yaklaşım teşekkür ederim gerçekten ,böyle düşünmemiştim.
Aslında doğru bunun böyle saçma olduğunu bilen büyük bir kitle varsa; niye bu paylaşıma devam etsin?Amaç ne olabilir?
Varsayılan kitle azınlıksa; bu paylaşımdan yazı mantığıyla gizli bir mesaj arayan zihniyet medeniyet tarihinin neresine gömülmelidir?

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Sayın dijital bunu biliyorum pek tabi ,fakat benim bahsettiğimi de siz anladınız eminim.
Bir açı da şu vaktiyle Disney Picture yapımı çizgi filmlerde, Mickey Mouse da mesela bazı objelere dikkat çekip üzerinde ''sex'' yazıyor, vay efendim şu kareyi şurayla birleştirsek şu yazıya benziyor,kola yı ters çevirirsek ''la Allah'' diyor gibi basit ve akıllı insanı aşağılayan birçok örneği var.
Ha biri çıkıp renklerin psişik yansımalarından bahsetse,geometrisinin zihinde dokunduğu alanları kullandığından bahsetse,ses tonu,mimik,yada fon baskısı kullansa bunu liminal unsur olarak sunsa önünde şapka çıkarırım.
Ama bu tip saçmalıkları sanırım gülelim diye yazıyorlar..

Subliminal mesaj bir teknik işi zaten o kadar basit değil, bilinçaltı her gizli mesajı görmez, onun belli teknikleri var ancak insanlar herşeyde gizli mesaj arar oldular maalesef haklısınız...

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
Çok güzel bir yaklaşım teşekkür ederim gerçekten ,böyle düşünmemiştim.
Aslında doğru bunun böyle saçma olduğunu bilen büyük bir kitle varsa; niye bu paylaşıma devam etsin?Amaç ne olabilir?
Varsayılan kitle azınlıksa; bu paylaşımdan yazı mantığıyla gizli bir mesaj arayan zihniyet medeniyet tarihinin neresine gömülmelidir?

Bazı şeyleri anlamak gerçekten farklı bir yetenek istiyor.

O gömü yerini ben bilsem önce benim gömeceklerim var :)

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Subliminal vereceğiniz kitle yapısını gözönünde bulundurmak gerekmez mi?Ortalama tayini yapıp hareket etmek gerekmez mi?
Mesela bir zamanlar;'''Karadenizin hırçın dalgaları arasından,haksızlıklara karşı koyarak,canla başla savaşıp geldiği,mezalimin elinde dimdik durduğu ve ve şimdi hakkın batılı yendiği''' gibi bir koşullanmayı profesyonelce çizip ülkem insanına RTE kazandıran profesyoneller,toplumun dinamiklerini,isteklerini ,açlıklarını biliyorlardı.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Subliminal vereceğiniz kitle yapısını gözönünde bulundurmak gerekmez mi?Ortalama tayini yapıp hareket etmek gerekmez mi?
Mesela bir zamanlar;'''Karadenizin hırçın dalgaları arasından,haksızlıklara karşı koyarak,canla başla savaşıp geldiği,mezalimin elinde dimdik durduğu ve ve şimdi hakkın batılı yendiği''' gibi bir koşullanmayı profesyonelce çizip ülkem insanına RTE kazandıran profesyoneller,toplumun dinamiklerini,isteklerini ,açlıklarını biliyorlardı.

İnsanlar bazı konuları çok hafife alıyorlar, ne gariptir ki Hitler subliminal mesaj üstadı bir liderdi ve bu konuda eğitim almıştı. Dünya lidrlerinin bir çoğu özelllikle Rusya-İngiltere-İsrail-ABD subliminal konusunda çok ileri teknikleri kullanabiliyorlar. Dediğiniz gibi nerede ne yapılabilir, çok iyi biliyorlar.Körfez Savaşı'nda bile ne tekniker kullanıldı...

X

FAdmin
Onursal Üye
Aktroller rahatsiz..

X

FAdmin
Onursal Üye
Kastınızı açsanız da;konuyla bağını anlasak.

Kastim ne olabilirki? Gayet acik yazdigim kisacik iki kelimedir.

Kastim daha onceki sonuclari millet nasil hazmediyorsa ak partiye oy vermis arkadaslarda hazmetsin.

Millete terorist, ateist, serefsiz, efendim paralel demesinler, yeter vallahi yeter

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar