Hayvana Yönelik Şiddet ve Kişilik Bozukluğu

Slash

Tanınmış üye
Onursal Üye
Prof. Dr. Nevzat Tarhan: Hayvanlara işkence yapanların kişilik bozukluğu var.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, "Hayvanlara yönelik şiddet eylemleri gösterip bunları sosyal medyada paylaşanlar genellikle hasta yapıda kişiler. Çoğu akıl hastası değil ama kişilik bozukluğu var." dedi.

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

ÜstünKişi

FSEditör
Yönetici
Sokakta gördüğüm sağlıklı ve tombul bir kediyi yemek amaçlı öldürüp yesem psikolojik sorunlu olur muyum?
Yeme amacım açlığımı gidermek ve kedinin tadına bakmak.

Slash

Tanınmış üye
Onursal Üye
Sokakta gördüğüm sağlıklı ve tombul bir kediyi yemek amaçlı öldürüp yesem psikolojik sorunlu olur muyum?
Olursun tabii ki.
Yapay zekayı konuştuğumuz şu çağda, bazı insanların gelişmelere ayak uyduramıyor olması çok...

Son düzenleme:

Slash

Tanınmış üye
Onursal Üye
Hayvanların çıkarlarına saygı göstermemek "türcülük" yani "tür ayrımcılığıdır". Ve tıpkı ırkçılık ya da cinsiyet ayrımcılığı gibi bu da itiraz edilmesi gereken bir tavırdır. Çünkü bu anlayış sırf hayvanlar farklı bir türe mensup diye onlara kötü muamele eder ya da sırf biz insanız diye kendi türümüze ayrıcalık gösterir. Peki ama neye dayanarak...

Son düzenleme:

ÜstünKişi

FSEditör
Yönetici
Olursun tabii ki.
Yapay zekayı konuştuğumuz şu çağda, bazı insanların gelişmelere ayak uyduramıyor olması çok düşündürücü bir durumdur.

Her yerde aşevleri var, kaldı ki bir restorana gidip 'açım' desen yine seni boş çevirmezler ve en güzel yemeklerle masa donatırlar, böyle durumlara çok...

Slash

Tanınmış üye
Onursal Üye
Köpekler arkamızı ısırırsa arkamızın öbür yanını dönmeliyiz, çünkü sokak köpekleri bizim dostlarımız.^
Sokak köpekleri insanlara durup dururken saldırmaz, haberdeki çocuk köpeği kışkırtacak bir şey yapmıştır. Sebep her ne ise babasının tüfek alıp sokağa çıkması ve köpeği...

Son düzenleme:

NuriKara

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Sağlıklı ve tombul bir insan görsem aç olsam ve tadını merak etsem sonra öldürüp yesem psikolojik sorunlu olur muyum?(Senin...

NuriKara

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Yapay zekayı konuştuğumuz şu günlerde kedinin tadını merak ediyorum.

Sokaktaki 1(bir) tane kediyi öldürürsem dünyanın dengesinin bozulacağını düşünmüyorum.

Nasıl tavuk kesip yiyebiliyorsam kedi de kesip yiyebilmek istiyorum ama sen beni psikolojik sorunlu yapıyorsun.

Hayvanların yaşam...

ÜstünKişi

FSEditör
Yönetici
Sokak köpekleri insanlara durup dururken saldırmaz, haberdeki çocuk köpeği kışkırtacak bir şey yapmıştır. Sebep her ne ise babasının tüfek alıp sokağa çıkması ve köpeği öldürmesi kabul edilemez bir davranıştır. Eşi gelip, şu kişi bana laf attı dese gidip onu da mı vuracaktı? Çocuğu...

Slash

Tanınmış üye
Onursal Üye
Toplum içinde kişilerin kendi adaletlerini kendilerinin sağlamamaları gerektiğine katılıyorum ancak bahsi geçen haberde adamın belediye yetkililerine durumu şikayet ettiği ancak geri dönüş alamadığı belirtilmiş.

Sayın Lefty; eğer büyük büyük dedelerimiz hayvanların yaşama...

Son düzenleme:

Leonardo18

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Yine de bu büyük oranda duygusal bir harekettir. Onları sevimli bulduğumuz için koruyoruz. Yani tamamen bencil nedenlerle :)

Ama düşünün: Aynı mantıkla sokakta kuzu da beslemeye karar verebiliriz. Gayet de güzel olur :)

Aynı başlıkta bir de köpekleri zehirlediği için tutuklanan doktor haberi var. Şimdi bir noktada mantıklı olmaya karar...

Slash

Tanınmış üye
Onursal Üye
@Leonardo18

Dağıtılan köpek mamalarını ya belediyeler anlaşmalı olduğu firmalara ürettiriyor ya da hayvanseverler kendi bütçeleri ile satın alıp dağıtıyor fakat bayat mama dağıtımı yapan pek çıkmaz, o kadar emek-para harcayıp niye bayat mama dağıtsın ki?

Doğal alan mı kaldı, hangi doğal yaşamdan bahsediyorsun? İnsanların...

Leonardo18

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Ankara'nın ormanlık alanı vardır. ODTÜ ormanı. Burada 3-4 tane öğrenci köpeklere barınak filan yapıyorlar. Benim spor yaptığım yerlerde köpek ..oku olabiliyor mesela.

- İnanın öyle. Yeşil alanda temizlik yapılamıyor çünkü belediye ve üniversite anlaşamıyor. Bilinçsiz insanlar her türlü plastik vs atıyor (insanların bilinci o kadar. Piknik...

Slash

Tanınmış üye
Onursal Üye
Bazı insanların hatası üzerinden genelleme yapılması hiç doğru değil ayrıca Ocak'ta çıkacak yasa ile her şey daha da netleşecektir.

kış güneşi

Üye
Kayıtlı Üye
Üniversite Bölümü
fine arts
Avrupa da , Amerika da serbest dolaşan hayvan yok?
barınaklardalar .tamam bizde barınaklar feci bir çok yerde. ıyı bakan belediyelerde var.. Ama sokakta Hayvana karşıyım..

Leonardo18

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Bunlar çok duygusal canlılar. ben sokakta her şeyden önce korktuklarına inanıyorum.

Güzel de bir video var:

karalüferböceği

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Yapay zekayı konuştuğumuz şu günlerde kedinin tadını merak ediyorum.

Sokaktaki 1(bir) tane kediyi öldürürsem dünyanın dengesinin bozulacağını düşünmüyorum.

Nasıl tavuk kesip yiyebiliyorsam kedi de kesip yiyebilmek istiyorum ama sen beni psikolojik sorunlu yapıyorsun.

Hayvanların yaşam...